• Endeavour
    588
    Što znači autonomija za SD? Pa neće on na svoju ruku dovoditi igrače. Neki logičan protokol je da trener, koji mora imati glavnu riječ, predstavi pozicije i tip igrača koji želi a SD ili skautska služba, koja je u današnje doba digitalna, prezentira spektar igrača.

    Iako ja nikad nisam bio ljubitelj te funkcije. Što SD u današnje doba uopće radi? Vrši pregovore? Putuje i gleda igrače? Za to postoje profesionalni alati i u par klikova sve znaš.

    Da nadodam, prije bi ulagao u ljude tipa Dudu, Mikić, Soudani da prošire mrežu informacija na razne regije. Pogotovo na lokalnoj razini.
  • Captain America
    17.7k
    SD je glavna osoba u klubu koja bi sa svojim suradnicima kreirala sportsku politiku kluba. Ne Vlatka, ne Mumija, ne Miličević i sigurno ne Jakir koji može već u veljači biti bivši.

    SD danas ima mrežu kontakata u svijetu i radi sve, od transfera do omladinske škole.

    Što od navedenog ima ijedna osoba u klubu osim Marića i Bimba?
  • Endeavour
    588
    To mi je više funkcija skauta, neki glavni koordinator skautske mreže. Kakvo kreiranje sportke politike? Pa neće SD govoriti koji talenti će igrai ili praviti formaciju i taktiku. Zadaća je upecati što više talentirane djece sa svih krajeva svijeta i dovoditi pojačanja za željene pozicije i profile igrača.

    Kontakti su dostupni danas svakome. Nemojmo praviti nuklearnu fiziku od SD.

    Meni je neusporedivo važnija funkcija glavni trener. On je odgovoran za rezultat.
    Glavni trener - Direktor omladinskog pogona - Koordinator skautske službe.

    A ovo da trener može odletiti, da, ali u tom slučaju leti i SD koji je, pretpostavljam doveo tog trenera kao šef struke. U svakom slučaju bi odvojio stručni dio od Uprave kluba. Oni nek daju palac gore ili dolje za gore navedene funkcije na temelju rezultata. Kao što IO daje za Upravu.

    U svakom slučaju dobra rasprava, sa različitim pogledima na organizaciju struke.
  • sport
    3.3k
    Nije sve u SD jer on nikada ne dovodi igrača samostalno već u dogovoru sa trenerom koji mu izrazi pozicije na kojima treba pojačanja,SD mu predloži nekoliko kandidata i trener odabere.Naravno sportski sektor mora znati koliko love ima na raspolaganju i u kojim okvirima može pregovarati.
  • Captain America
    17.7k
    Mance je u Dribleru potvrdio da ništa od dolaska. Ostavlja otvorenu mogućnost u budućnosti i kaže da bi mu bili izazov unatoč ljubavi prema Rijeci, ali trenutno ima čvrst ugovor i Goztepe ga neće sigurno pustiti.
  • mali M
    5.2k
    Više puta se govorilo zašto SD. Nemožeš svakom treneru udovoljavati kako se koji sprdne. SD bi se trebao pobrinuti da se uvijek prate igrači koji mogu pratiti ambiciju i odgovaraju ideji i konceptu igre kluba. To je ovo što pričamo za Jakira. On bi sad radničko/ratnički nogomet. Da mi imamo ideju i koncept igre u samom klubu bi rekli Jakiru, ajd ti brate ohladi sa tim svojim radničkim nogometom, Dinamo igra ovako i ovako, reci na kojim smo pozicijama slabi i probat ćemo dovest najbolje što možemo..
    Ma zanemarite i primjer koji sam dao da se sad neko ne pali, čisto hoću reč da bi SD trebao znati sportsku politiku kluba i prema tome organizirati školu, trenere, transfere i skaute i što sve ne..
  • Orc123
    8.1k
    Na kraju ce se ispostaviti tocno sta je rekao jedan od ljudi iz nadzornog odbora ili skupstine nezz ne sjecam se vise, kad je rekao da ima vremena za SD da se moze dovesti i u 1mj......jedna od vecih gluposti i ispostavilo se kao istina....koja sprdnja.
  • mali M
    5.2k
    a ne, još ćemo mu dat vremena da razmisli kakav plan želi napraviti i koji bi igrači najbolje pasali u taj plan.. za to neka se igra FM, Dinamova uprava zna da mu je dovoljno dan dva da nađe najbolje igrače i dopelja ih. čak dapače, nemora ni tražiti, oni će mu reć koga da kupi..
  • LaznjakProsineckog
    789
    SD je potreban prvo ne da dovodi igrace, nego da počisti svlačionicu i ugovore, imamo preko 40 igraca pod ugovorom od kojih pola nije za Dinamo, to je prvi i najvazniji zadatak, pojacanja su lagan posao prema ovome
  • Ivdzo11
    4.2k
    Ove godine nećemo izabrati sportskog direktora - kaže nam izvor iz kluba.

    Sasvim je moguće i da završe pripreme i zimski mercato, a da Dinamo neće imati prvog čovjeka struke. Što naravno ne znači da Dinamo neće raditi izlazne i ulazne transfere. Stići će i pojačanja. Svoje prijedloge dati će trener Sergej Jakirović, a konačnu odluku donijeti će Uprava kluba.

    Baš su nas iznenadili
  • Keyser Soze
    10k
    Šokiran sam.
  • austrijanac
    4.1k
    Smeca u upravi.
  • Mihaljević
    9.8k
    Vjerujete da je bolje da nemamo sportskog sa ovakvom "upravom". Možemo mi lično dovesti najbolje SD-e svijeta, kad Vlatka odlučuje koliko i zašto. Da dovedemo sportskog, samo ćemo pare bacit u vjetar, jer on pored ovih idiota nema apsolutno nikakva prava glasa.
  • nemapredaje
    3.3k


    Još je ovo dobro. Iz pouzdanih izvora znam da Vlatka zove trenere mlađih uzrasta i govori im tko mora igrati.
  • Zagi
    7.7k
    Zezaš nadam se?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.