• deda
    29.5k
    Pitaj Vlatku i Barišića.
  • San Lorenzo
    12.6k
    Oni su odradili neusporedivo bolju pripremu sezone nego mi i to im se isplaćuje, trebao im je bek, doveli su beka, zadnji vezni, doveli su zadnjeg veznog...mi stružemo po dnu bačve već godinu dana i posežemo za unutarnjim rezervama, pa nam bekove igraju veznjaci, a stopere bekovi...mjesec dana smo pregovarali oko Kaneka, jednako toliko oko Titraouija, a još duže oko Kačavende i Stojkovića...kad tome dodaš masterplan sa početka prijelaznog roka, da reprezentativci mogu ići nakon 15.8., onda skužiš da još dobro i stojimo obzirom na to tko nas vodi.
  • Juznjak
    3.3k
    Znači li to da bi se Dinamo ugasio da na primjer ovo ljeto nitko nije htio kupit Šutala, Ivanušeca i Livakovića i da se Gvardiol nije prodao? Ne razumijem stvarno što je s tim silnim novcem? Ako novca nema, onda je jedino logičan zaključak da smo prošlu sezonu završili u minusu od više desetaka milijuna eura.
  • NitkoBitan
    13.5k
    Kakva jebena pojačanja? Nema para, zaboravite pojačanja.deda

    Prihodi u 2023. su nam preko 70 milijuna eura. Ako sad nema para nece ih nikad ni bit.
  • wolfgang14
    1.2k
    SRRyDfP

    Ja brijem da nikad neću naučit stavljat slike ovdje pa evo linka https://ibb.co/SRRyDfP

    Uglavnom, hajduk ima jednu od najboljih obrana trenutno, primaju jako malo golova.

    Ja ne vidim kako ćemo mi njih dobit 17.12. osim ako ne doživimo neki preporod u 2 tjedna. I dalje vjerujem u pobjedu jer sam vječni optimist kad je dinamo u pitanju, samo ne mogu zamisliti da ćemo utrpat više golova od njih :sweat:
  • jedan u nizu
    6.8k

    sve to stoji, ali ono morali su kopati unutar najboljih 25 liga da nadu podatke.
    Evo i ja cu staviti par,
    Alzir - Paradou - 0,25
    Bugarska - CSKA Sofia - 0,52
    Ekvador - LDU Quito - 0,16
    Azerbajđan - Zira 0,5
    JAR - Mamelodi - 0,33
    Latvija - RFS - 0,5
    Saudijska Arabija - Al-Hilal - 0,5
    Tađikistan - Istiqlol Dushanbe - 0,44


    Ne zelim osporavati njihovu obranu, pogotovo kada primaju manje golova od nas.
    Ali su mi nevjerovatne te statistike koje se izvlace. Do sad nisam vidio nijednu nogometnu statistiku koja je isla ispod top 10 liga, a di tek 25.
    Ovo postaje kao NBA, Kao ono nijedan igrac u 40 godina samo su dav igraca imali statistiku od 30 koseva, 12 asista i 17 skokova. A cinjenica da ih je 200 imalo 30-17-12 nikome nista. (karikiram samo)
  • Georg Koch
    4k
    Spikic u usporedbi sa onim neandertalcem Dajakuom, u 73 odigrane minute vise u HNL-u, Spikic ima 2 gola manje(asista imaju oba isto).
    Jako, jako zalosno.
  • Orc123
    6k
    Nema para? Nakon ovogodisnje rasprodaje nema para? Ma daj koji k .ac, o cemu vi.....? Onda ih je netko maznuo! Nek stave onda kljuc u bravu i amen vise! Kakva smijurija vise!
  • Fanboy
    2.3k
    To je postala poštapalica da nema para, normalno da love jer ako nedostaje onda je to pitanje za USKOK...
    Problem je što ne daju pare za korist kluba i da gledaju kako ih izvući na što lukaviji način. Gledam onog Alžirca kojeg je Vlatka stopirala, ima u 7 utakmica kao CM 3 gola i 3 asistencije u Alžirskoj ligi te je već nadmašio čitavu prošlogodišnju sezonu.
    Ako uzmemo u obzir Kaneka koji je isto podigao svoju igru, izgleda da Šimić nije radio toliko loš posao, koliko su ga uništavali iznutra i koliko je imao vezane ruke.

    Zanimljivo kako su onemogućavali ulazne transfere, dok su širokom rukom odobravali izlazne transfere reprezentativaca...
    Šta bi bilo da nema Vlatke i ostatka u upravi...
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    Nije savršeno kalibrirana usporedba zbog razlike u broju utakmica, ali mislim da je dovoljno jasan indikator.Zambatine škude

    Oni su odigrali 3 utakmice više :lol:

    Ne trebaju tu brojke iz aplikacija za koje sam jasno vidio da ne registriraju najbolje što je to šansa. Tako su i utakmicu Astana- Dinamo aplikacije ocijenile kao meč u kojem je xG 1.27 - 1.69 (znači nekakav remi je trebao biti, 1-1) a realno ih je Dinamo izdominirao i trebao je dobiti 2-3 razlike kao što je i dobio. Isto vrijedi i za HNL: više je Dinamo stvorio opasnih šansi u prvih pola sata protiv Varaždina nego Hajduk u onim tvrdim utakmicama protiv Belupa, Rudeša, Osijeka i Istre zajedno. Ja vjerujem ipak više vlastitim očima nego aplikacijama.

    Što se tiče novaca i proračuna dobro je netko napisao, valjda smo zadnjih 5 sezona non stop završavali 30-40 milijuna eura u minusu jer ako sad nemamo novca i ako smo skoro na nuli nakon povijesnog prelaznog roka u kojem se zaradilo preko 50 milijuna eura onda smo proteklih godina (kad bi prodavali za ''samo 10-20 milijuna) bili u debelom minusu.
  • Zambatine škude
    2.3k
    Ma riječ je o samo tri utakmice više koje je odigrao Hajduk u odnosu na dinamo.NORTE

    Pa pogledaj konverziju ili prosjeke. Po obje stavke je Dinamo efikasniji, i generalno kod šuteva i kod velikih šansi. Dinamo treba biti još nešto gori nego je bio dosad da dođe na razinu Hajduka.



    Ma jasno, ako činjenice ne odgovaraju onom što ti govoriš, tim gore po činjenice. Postoji čitav niz razloga zašto čovjek treba makar preispitat svoju percepciju. Uvjetovana je emocijama, pristranostima u opažanju, sjećanju, interpretaciji i što šta drugo. S razlogom postoji kvantifikacija i kategorizacija svugdje pa tako i u sportu.

    Vjeruj ti svojim očima ili čemu god hoćeš, ali to onda svakako nisu "činjenice", kako si prvotno predstavio, nego tvoj dojam. S kojim siluješ li ga siluješ dok svi to ne prihvatimo valjda kao istinu jer si, eto, to ti tako vidio.
  • San Lorenzo
    12.6k
    Spikic u usporedbi sa onim neandertalcem Dajakuom, u 73 odigrane minute vise u HNL-u, Spikic ima 2 gola manje(asista imaju oba isto).
    Jako, jako zalosno
    Georg Koch

    Nemoj tako, sad će sofascoraši skočit na tebe sa fantomskim postocima koji će zapravo pokazati da je ex-tovar Špika statistički zapravo naš najkorisniji igrač ove sezone.
    Ovo što ti gledaš vlastitim očima ništa ne vrijedi.
  • Orc123
    6k

    Je Spika los ove sezone ali ja toga Djakua ne bi mijenjao za Spiku nikad .... Meni je on uzasan igrac.....
  • San Lorenzo
    12.6k

    Nije ni poanta jel bi nekoga mjenjao za nekoga ili ne, već da je taj Dajaku došao iz pete lige, a ima bolji učinak i generalni dojam od Špike, koji i nakon 100+ potpuno jednakih nastupa za klub i činjenice da se više ne radi o nekom poletarcu od 17 godina, svejedno ima dobar broj svojih poklonika koji su uvjereni da je ovaj odličan jer im je aplikacija tako rekla.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.