• marcio amoroso
    33.8k

    Janković ima odlične brojke (11 golova i 4 asistencije) za veznog igrača i vrijednost na TM je opravdana.

    Najveći gaf po meni je vrijednost Sučića. 3 milijuna je smiješno.
  • Ludovic IX
    6k
    ali jankoviću je sad povećana cijena a u zadnjih 3-4 mjeseca je zabio 4 gola od cega rudešu 3 (gledam TM) i bez asistencije. razumio bi toliko povećanje njegove vrijednosti kad je igrao stalno i zabijao i asistirao.. sad nit ne igra a golovi u zadnjem kolu...
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Neka mu bude, neka Rijeka njega proda za što više pa mi dobijemo veći dio kolača. Očekivao sam veću vrijednost za Nevistića, ali dobro, narast će on na minimalno 3 mil. do kraja godine.
  • Facke
    2.7k


    Nisam ja stodra. Dugo ga znam. Jedno 10 godina. Sudjeloval sam s jos nekim ljudima na transfermarktu kaj se predloga tice koje stodra onda predaje svabima. Al ceste svabi kociju koj se tice cijene. Ipak sme mi "same" mali hrvati.
  • Mali Zeus
    10.5k
    Ti bi lagano trebao skupljati svoje najbolje postove za memoare, ali stvarno.
  • sanjinlego
    2.4k
    Nemojte se iznenaditi ukoliko netko iz hajduka ili rijeke namjerno ide provocirati, pa vrijednosti ne budu realne.

    Npr. u BiH navijači su kontantno pisali žalbe TM-u jer je čovjek iz FK Sarajevo dizao cijene istog kluba, a sputovao Zrinjski, Velež a pogotovo Želju.
  • Paggini
    10.2k
    BiH navijači su kontantno pisali žalbe TM-u jer je čovjek iz FK Sarajevo dizao cijene istog kluba, a sputovao Zrinjski, Velež a pogotovo Želju.sanjinlego

    Ovo je najbosanskija stvar koju sam čuo - i od strane navijača i od strane lika iz FK Sarajevo :lol:

    Jedina bosanskija stvar mi je da ne mogu nastupati na Eurosongu jer im duguju neke pare
  • Bosskovitz
    8.3k


    Dobar pokazatelj koliko znače LP i EL u odnosu na KL. Nahajpani smo ove godine, ali u nekim relativno objektivnim očima to je i dalje samo HNL u kojem smo bili neuvjerljivi kao rijetko kad i KL kojoj smo bili... prolazni.

    Ne sjećam se kad smo zadnji put na ljeto bili procijenjeni na manju vrijednost i toga treba biti svjestan. Naravno, treba gledati malo širu sliku: mislim da su neki igrači poput Nevistića, Sučića, RPG-a i Ogiware podcijenjeni, kad vidim da Kačavenda vrijedi 60% više od Stojkovića to mi isto ne drži baš vodu, ali imamo i dosta igrača koji praktično vrijede puno više od njihove procijene vrijednosti jer zbog godina nemaju veliki resale value: naprimjer, samo tri igrača (Halilović, Krkalić, Zagorac) vrijede manje od KTC-a, iako je KTC stožerni stoper.

    To je ona krivulja prema kojoj mladi igrač vrijedi više nego što daje na terenu zbog budućeg potencijala, a stariji igrač vrijedi manje nego što daje na terenu jer taj budući potencijal ne postoji. Zato recimo Luka Sučić vrijedi duplo više od Luke Modrića
  • Izet Hajrović
    1.5k
    Ne sjećam se kad smo zadnji put na ljeto bili procijenjeni na manju vrijednost i toga treba biti svjestan.Bosskovitz

    Mogućim odlaskom Baturine vrijednost nam pada na 56 mil. Zato je važno odraditi kvalitetan prijelazni rok, ali rasti će vrijednosti nekih drugih igrača poput Nevistića, Sučića, Stojkovića ako bude pravi tako da će biti zanimljivo sljedećeg ljeta ili na zimu vidjeti koliko smo prema TM uspjeli nadomjestiti Baturinu ako stvarno dođe do odlaska. Naravno, vrijedi i ovo tvoje da su igrači u godinama procijenjeni na niske vrijednosti, a na terenu nam donose puno više.
  • Krizy
    38.4k
    TM vrijednost je potpuno nebitna.
    Izraelska liga je po tome ispod HNL-a, a redovno su bolji u europskim natjecanjima po koeficijentu.
    Svi naši klubovi osim Rudeša vrijede više od njihove četvrte najvrjednije momčadi.
  • dumitrumitu
    894
    Ne bih rekao da je nebitno. Evo na linku izviješće Ajaxovih scouta gdje su navedene i vrijednosti sa transfermarkta https://www.reddit.com/r/AjaxAmsterdam/comments/1cvmo9x/scouting_reports_that_got_ignored/
    edit: tek sam sada vidio da to nije iz izviješća skauta nego novinskog članka :D
  • duksy
    115
    Transfermarkt je za procjenu vrijednosti relevantan samo ovim novim generacijama koji se manje razumiju u nogomet, a i navijačima malih klubića poput hajduka koji si na osnovu toga dižu ego, a u biti su irelevantni kao i sam transfermarkt.
  • Bosskovitz
    8.3k
    TM vrijednost je potpuno nebitna.Krizy

    Nije nebitna, ali se kod nas istoj daje previše na važnosti. Transfermarkt procjenjuje vrijednost igrača i to je to, njihovu stvarnu vrijednost uvijek definira tržište. Te procjene nam mogu dati neku generalnu sliku, ali nisu ni približno apsolutne.
  • rioda
    3.4k
    Janković ima odlične brojke (11 golova i 4 asistencije) za veznog igrača i vrijednost na TM je opravdanamarcio amoroso

    Možda je opravdana radi brojki, ali mislim da ne postoji klub koji bi za njega toliko dao, nisam siguran bi li netko dao i 2 milijuna.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.