• Mali Zeus
    9.7k
    I ne mogu se oteti dojmu da smo mi zadnje tri utakmice, u zadnjim minutama dali protivnicima stopostotne sanse koje su sve ovo mogle upropastiti.Laugreano

Ovo i mene brine, stvaramo više prilika i opasniji smo u napadu, al i u obrani je tu i tam promenada.
  • Zagi
    5.1k
    A sada, teško je toliko limitirati protivnike da baš ništa ne stvore. Nemamo baš tako izuzetne stopere.

Trebalo bi usporediti koliko protivnicima dopuštamo velikih prilika zadnjih 6 utakmica u odnosu na ostatak sezone i u odnosu na prošlu sezonu.
    Golim okom to izgleda puno bolje.

• Mali Zeus
    9.7k
    Ono što smo riješili promjenom formacije je obrana tranzicije. Tko se uopče sjeća neke kontre u zadnje vrijeme koju nismo promtno ugušili?Zagi

To je istina. Isto tak lopta ide puno brže prema naprijed od obrane nego prije tj. naša tranzicija je puno brža i efektnija, a i ovo kaj veliš puno brže i kvalitetnije uzimamo loptu protivniku.
  • scooniepenn
    1.8k

A tko je u stanju protivnika potpuno limitirati? Pa jedan Nottingham Forrest je jučer stvorio protiv kompletnog Cityja brdo šansi, preko 10 udaraca u okvir. Mislim da dobar dio forumaša ovdje živi u vremenima kad je Dinamo bio toliko bolji od svih u ligi da bi protivnici bili maltene sretni kad bi stvorili poštenu šansu.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Nitko ne govori niti misli da se protivnike može 100 posto limitirati, samo da su protivnici imali mrtvace koji nisu ulazili srećom, al da će se jednom dogoditi da neki uđe. Nadam se ne u nedjelju.
  • Jurki
    8.7k
    Ne znam kakva losa ekipa bi to trebala biti da ne sloze bar neku šansu. Igras protiv nizeligasa u kupu pa ti budu nekaj iskombinirali. Ne samo nama vec svim ekipama. Svi rade i treniraju i to je normalno.
    Tome se doskoci na nacin da "ubijemo" utakmicu prije, za to treba poboljsati realizaciju. Onda ako imas 3:0 i nije problem ak se nekakva frka slozi pred nasim golom u 85toj minuti. Jbg grdo je kad kontroliras cijelu utakmicu, napadas i onda zalutali metak te unisti.
    Varaždin 2: ni iz čega Dabro

To što smo mi nepotrebno strepili zadnjih 10-15. minuta više ima veze sa prednjom linijom koja je realizirala samo jednu od 15 šansi.

To sve ne znači da ne trebamo i u obrani napredovati. Vidjeli smo kakav nam je PAOK dar-mar radio u uzvratu.
  • mali M
    3.5k
    Uzeo si mi riječ iz usta. Da mi zabijemo pola naših mrtvaca bilo bi 3-4 razlike do poluvremena, pa onda imaš dvije solucije. Prva je da protivnika toliko obeshrabriš da samo čami na svojoj polovici i čeka kraj utakmice, druga solucija je da ako i pobjegne neka kontra ili pogreška, ne dramimo ako padnemo na "samo" 3 razlike. Realizaciju treba poboljšati, automatski se po tome popravljaju jedna za drugom ostalih stvari...