• plavac173
    2.6k
    Zato i kazem, da nije imao ucinak protiv Lokomotive, dobio bi po 20min svaku cetvrtu utakmicu.jedan u nizu

    I to je ono sta govorim, dobio bi sansu samo je pitanje kako bi ju iskoristio, 20 minuta pa 20 jbg, nije nesto puno vise dobio ni protiv Lokomotive.

    Sto se tice da je Jakir ugasio Kaneka tu se ne slazemo. Ja tvrdim da ga je on svojim taktickim zamislima bas ugasio, jer trener tezi igru sa krilima koja ulaze unutra i cekaju loptu Petkovica, koji sam pimpla do iznemoglosti, pa to ne dolazi do izrazaja. A za takav stil igre trebas imati Oršića, Viniciusa ili Mbappea, a ne Špikića, Hoxhu i Kaneka.jedan u nizu

    Pa dobro, ja ne mislim bas tako vec da veliku ulogu ima i sam Ristovski na njegovoj strani, valjda Jakir nije retardiran da se tako izrazim pa da ne vidi da je Kaneko los u ovoj roli i da je svejedno svjesno promjenio nacin igre krila i drzi Kaneka u XI cime je kako ti kazes ugasio istog, valjda ima nekih 'drugih' razloga. Ali isto tako slazem se da sam Jakir moze "vratiti" starog Kaneka, odnosno da mu vrati staru rolu, da ne ulazi vise u sredinu...
  • jedan u nizu
    8.3k
    I to je ono sta govorim, dobio bi sansu samo je pitanje kako bi ju iskoristio, 20 minuta pa 20 jbg, nije nesto puno vise dobio ni protiv Lokomotive.plavac173

    20 minuta svaku cetvrtu tekmu, ili 90min svakih 4 mjeseca nije prava sansa.
    Ako cemo tako raditi, zasto uopce dovodimo igrace?

    Ovo sto Hoxha dobiva, to je sansa, dosao i igra vec 7 utakmica od prve, a ne pokazuje koliko bi trebao. Iskljucivo zato jer je bio Jakirov mokri san. Sam sebi bi se posrao u usta da mu da tretman kakav su dobili Kaneko, Max, Tibor i Brodic recimo
  • Sajla
    5.1k
    povratkom Ogiware dobijamo lijevog beka koji može (i treba) ići visoko, za razliku od Perkovića. u tom slučaju desni bek (svejedno Rile ili RPG) može (i treba) ostajati niže i Kaneko dobija prostor u širinu.
  • plavac173
    2.6k
    Pa ne bi to sigurno bilo svaku utakmicu 20 minuta, negdje bi 10 dobio a negdje cijelo poluvrijeme, kup bi dobio cijelu utakmicu, imao bi prostora za pokazati, ali sama Lokomotiva je to ubrzala i "pokazao" se u 30minuta protiv Lokomotive, tako bi mogao i protiv bubam Belupa.

    Ovo sto Hoxha dobiva, to je sansa, dosao i igra vec 7 utakmica od prve, a ne pokazuje koliko bi trebaojedan u nizu

    A realno, svi znamo da Hoxha igra cisto jer je jedino klasicno lijevo krilo, sa Vidovicem bi dobio istu stvar kao trenutno sa Kanekom, ulazio bi u sredinu i tu petljao loptu tako da sumnjam da bi netko igrao kod bilo kojeg trenera ispred Hoxhe.
  • jedan u nizu
    8.3k
    povratkom Ogiware dobijamo lijevog beka koji može (i treba) ići visoko, za razliku od Perkovića. u tom slučaju desni bek (svejedno Rile ili RPG) može (i treba) ostajati niže i Kaneko dobija prostor u širinu.Sajla


    Kaneko je u svojim najboljim igrama imao Perkovica, a nekad i Ljubicica kao beka.
    Nakon priprema forma mu pada, i dalje je najcesce Perkovic lijevi bek, uz dvijhe utakmice Ogiware gdje se Kaneko nije proslavio

    Legenda;
    Protivnik - lijevi bek - Kanekova ocjena

    Lokomotiva - Perkovic - 7,6 (Gol + asist)
    Varaždin - Perkovic - 8,1 (Asist)
    Viktoria - Ljubicic - Kaneko kao lijevo krilo6,6
    Rijeka - Perkovic -6,6
    Osijek - Perkovic -6,7
    Astana - Ljubicic - 8,9 (Gol)
    Belupo - Perkovic - 8,8 (Asist x2)
    Rudeš - Ljubici - 7,4 (Asist)
    Balkani - Perkovic -8,1
    Hajduk - Perkovic - 8,0

    prosjecna ocjena -7,68 ( 2 gola, 5 asista)

    Nakon famoznih Jakirovih priprema situacija je ovakva:

    Lokomotiva - Perkovic - 6,3
    Istra - Perkovic -6,6
    Gorica - Ogiwara - 7,0
    Lokomotiva - Ogiwara - 6,8
    Betis - Perkovic - 6,6
    Varazdin - Ristovski -6,5
    Betis - Perkovic - 7,2 (Gol)
    Rijeka - Perkovic - 6,5
    Osijek - Perkovic - 6,1

    prosjecna ocjena - 6,62 (1 gol)

    Pa neka mi netko kaze da ga Jakir nije ugasio.
  • Crni86
    3.9k
    nema vise ni lopti na Kaneka, vidljivo je da se sas vise gura Hoxha u situacije u kojima je bio Kaneko ali i slijepac vidi da je Taki takve situacije puno puno puno kvalitetnije odradivao i zavrsavao za razliku od hoxhe…. Bilo bi zamimljivo vidjet broj napada od 1.1. koji su isli preko lijeve strane a koliki broj napada preko desne strane te usporedbu sa 11,12 mjesecom

    Ako to jakiru nije jasno i ako mu nije jasno da ga je kaneko spasio na zimu onda ne znam…
  • Sajla
    5.1k
    ma jasno, pa Ogiwara nije ni bio tu jesenas kad je Kaneko najviše davao. zato je baš ironično da sad s ovim igračima na raspolaganju kad bi se mogla složiti igra koja mu više odgovara on pada jer ga Jakir gura u sredinu.
  • plavac173
    2.6k
    Ako to jakiru nije jasno i ako mu nije jasno da ga je kaneko spasio na zimu onda ne znam…Crni86

    Vrlo jednostavno... Nije sve crno na bijelo pa da svjesno to radi
  • jedan u nizu
    8.3k




    slazem se.
    Trener treba igru slagati prema igracima koje ima.
    Moze se desiti da prilagodava igrace igri. Ali ili u slucaju kada njegova igra funkcionira i 9 od 11 igraca igra takvu igru. Pa se jedan ili dvojica prilagodavaju. I to moze probati i vidjetu u par utakmica, i ako ne ide - ne ide.

    Mi igru nemamo, i 9 od 11 igraca se prilagodava trenerovim zamislima i Petkovom petko-ballu i TO NE IDE!

    Moze imati par utakmica di ce to probati napraviti, da igrace usvoje ili nesto.
    Ali vise od 6 mjeseci to ne uspijeva, i igra je sve gora i gora.

    Tko god spomene Rijeku i ono sto je napravio tamo. On je tamo imao igrace koji su bili skloni njegovoj igri i zamislima, i lakse je islo. Ili su igraci igrali bez nekog svog stila, blank igraci koje treba oblikovati.
    U klubu poput dinama imas gotove igrace, koji su na vecoj razini, koji imaju svoj stil igre, ili ga vuku od prijasnjih trenera, i koji su previse placeni da bi dosao jedan trener i sad im mijenjao uloge u nesto sto njima ne odgovara.

    Tu je sva razlika izmedu njegove Rijeke i njegovog Dinama.

    Taktika mu je nula bodova, poznaje jedan stil igre, jednu formaciju, i ako mu to ne ide, onda nema rijesenja.
    Identicno kao vođa nase repstacije, veliki um Zlatko Dalic. Takoder, takticka sprema nikakva. Ali ima igrace kojima te uloge pasu. Ima igrace kojima je stalo igrati za taj dres i koji su svaku tekmu iscupali u produzecima, takoder bez nekakve igre, ali provukli smo se.
    Tako se i Jakir nekada provlaci, koliko zadnjih utakmica smo dobili sa penalima pred kraj utakmice?
    I jedan i drugi imaju istu fromaciju, isti stil igre, i 3 dana prije utakmice znas koje su zamjene i u kojoj minuti.
    Dalic ima rezultate pa je tu vec godinama, a Jakir nema rezultate, ali ako se sa penalima i ovakvom igrom provuce do titula i polufinala KL ostat ce zapamcen kao veliki dinamov trener.
    A zapravo je takticka i strateska neznalica, kao i voda nam repstacije
  • Crni86
    3.9k
    znam ali oni sigurno jos sve dezaljnije analiziraju, pa da mozda izvadis uzorak iz zadnjeg dijela sezone kada smo dominirali i vidis sta se radi sad drugacije.

    Nsita protiv Hoxhe ali po meni je Kaneko puno bolji igrac od Hoxhe…. Kaneko je u dva mjeseca postao drugi asistent lige. I osim tekme protiv Rijeke na Rujevici iskreno se ne mogu sjetiti tekme koju je slabije odigrao na zimu…
  • plavac173
    2.6k
    E da bar ljudi u klubu znaju da im se kljucna rijesenja nude na zoni na forumu... pa imamo toliko strucnjaka na zoni nema ih Brazil... Neki se ovdje postavljaju kao da nam je trener covjek koji je upravo zavrsio DIF i dobio tu ulogu.. Rekao sam davno da ako ne bude bolje poslije priprema da mu zelim otkaz i ne pricam konkretno za Jakira, vec kazem ovako opcenito jer svi seremo ovdje da znamo sve ukljucujuci i mene a u biti smo (90% nas) samo internet korisnici foruma Zone i navijaci Dinama, nista vise, a ako mi kao takvi vidimo neke stvari na terenu, pa valjda nisu u doslovnom rijecju retardirani ljudi koji kao sto je @Crni86 rekao
    ↪plavac173 znam ali oni sigurno jos sve dezaljnije analizirajuCrni86
    ... Valjda bi oni trebali znati vise od nas 'posmatraca', ljudi kojima je to svakodnevni posao, ljudi sa nekim iskustvom za razliku od nas.
  • Crni86
    3.9k
    ma stari moj ak njega pitas ubili smo osijek u 70 prvih minuta … uputili ravno 0 udaraca al smo ga ubili i to je dinamo kakav on zeli gledat…. Tako da njegovim ocima ja vise nista ne vjerujem
  • jedan u nizu
    8.3k
    ma stari moj ak njega pitas ubili smo osijek u 70 prvih minutaCrni86

    takoder, nase igre zadnjih mjeseci i ove cupave pobjede u zadnjim minutama su po njemu pobjednicki mentalitet.
    Po tome bi rekao da nije ni DIF zavrsio, a kamoli nesto drugo
  • plavac173
    2.6k
    Ne kazem nista za to (iako nije to ni rekao :lol: ) vec samo kazem da trebamo spustit nogu sa gasa sto se tice tolikog dubokog analiziranja, odnosno ne trebamo jer za to i forum sluzi, ali ne trebamo govorit da ljudi kojima je to posao nemaju pojma i da pored zdravih ociju rade nesto sto je ocigledno da ne valja..

    takoder, nase igre zadnjih mjeseci i ove cupave pobjede u zadnjim minutama sujedan u nizu

    Onda ispadni fer pa spomeni i one utakmice koje smo trebali i zasluzili dobit a nismo. Isto kao sto je glupo pricati da smo Rijeku na srecu dobili sa penalom, a realnost je da smo trebali puno prije zavrsit utakmicu sa par golova i gdje smo limitirali dio igre koju Rijeku najvise krasi, 65 sati poslije prolaska Betisa.
  • Crni86
    3.9k
    svaka ptica na grani vidi da nam igra prema naprijed steka… malo smo se svi skupa zabarali pobjedam ali ruku na srce 3 pobjede su dosle iz penala u zadnjih 5 tekmi, dobivamo protivnike sa 1:0 i nije nista lose u tome ali mi jednostvno nikoga ne lomimo, osim gorice kojoj svaka cast al eto i ona je jucer zgubila i od rudesa…
    slazem se ali je to pitanje za trenera koji je kukao cijelu jesen trazio pripreme rakete i svasta nesto, a cak bi se usudio rec da je igra gora nego pred kraj sezone…i zato me bas zanima tekma sa slavenom kada nema petka, jako me zanima kako cemo to odigrat. Jer i na pripremama i u kupu druga ekipa koja je igrala je jako jako jako dobro i dopadljivo igrala, na pripremama je prva ekipa isto ovako djelovala….
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.