• Nino Bule
    12.1k
    TO SANJINE LUTKO
  • plavac173
    2.6k
    "U svakom slučaju, kakva je uvertira, kraj je bio sjajan, ali i taj je kraj tek početak. Pobjeda u Sevilli je veliki skalp, potvrda da ova momčad još ima što za reći i da vrijedi više od onoga što pruža redovito u HNL-u. Ali da bi se taj trijumf protiv Betisa materijalizirao, potrebno je nastaviti niz. Varaždin, prolazak Betisa, Rijeka, to su sad stepenice, na kojima ne smije biti posrtanja. Ipak, ako su u Sevillu otišli kao družina, koja samo čeka zadnji udarac maljem za konačnu presudu, iz nje se vraćaju kao momčad, koja je još jednom pokazala da ju je jako teško slomiti. I da rasplet sezone i dalje umnogome ovisi samo o njoj!"

    NE DAMO DA POTONES!

    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/ne-daju-da-potonu/125677?fbclid=IwAR0PC13Frg9LkaDG9305vfMU-760hJZNd4vmq6tH0qLXD2n0WPHc-SBclU0_aem_AWiKbmEFJlgBguDk0Y6eiNN7lOOg5z6LJsAxKe-ZIhZ4aqnwUNxdeIcLGNW9kam6R1n0VZmsXZvdkxB2h7DvQLmq
  • cibona
    1.8k
    Hoce li mojmira opet raditi priloge o dinamu koji tone u tamu, nema navijace i sramoti se u europi?
  • jedan u nizu
    6.8k
    Ja ne znam jesmo mi svi gledali istu utakmicu?
    Da, dinamo je napravio ogromnu stvar, u gostima smo dobili Betisa, jednog od favorita za osvajanje KL. Ali kada bi covjek gledao zonu, rekao bi da smo ih pojeli i izdominirali.
    Imali su 16-6 u udarcima, a mi samo jedan u okvir gola. Opasni napadi 66-27 , korneri 8-1.
    Mi smo dosli ne izgubiti, i to smo dobili, stovise, uzeli smo sva 3 boda. Nije da je Betis zasluzio sva 3 boda, ali nije ni da smo mi.

    Komentari na zoni su do 70min bili losi, pljuvala se igra, najvise krila, zatim Jakir jer je cekao na izmjene do 60min. Tek nakon s(p)retnog penala pocinje euforija. Nema nista lose u tome, ali odjednom je Jakir strateg veliki, igrači su svi fenomenalni itd itd.
    Trener nije nista drugacije radio nego do sad, igra je bila losa, spora i bezidejna u napadu. Osim promjena u prvih 11, primoranih ozljedama, jedino sto je napravio je postavio belove malo nize i defanzivniju igru. I to je u redu, plus od mene. Ostalo je sve isto izgledalo.
    Stoperski par i golman su nam izgledali puno cvrsce i stabilnije, to mu je valjda dokaz da treba dat priliku nekim igracima. Da su kojim slucajem stoperi bili drugi mozda bi dobili 2 gola i sve bi bilo drugacije .

    Igraci su po meni ti koji su pokazali da mogu biti stabilniji, da mogu odigrati bolje i da znaju cuvati rezultat. Velika promjena u odnosu na hnl.
    Netko je dobro primjenio, drugacije izgledamo kada nemamo 70% posjeda, vec kada se branimo i pokusavamo kontrirati. Ne dolazi do izrazaja nasa nemoc i nemastovitost u napadu. Krila su nam bila losa, i prva dva, i druga dva koja su ih zamijenila. Petko je konačno poceo trcati za loptom, mislim da tu najvise mozemo zahvaliti Jarniju i renomeu protivnika.

    Ono sto se iz ove utakmice treba preliti u druge utakmice, i protiv puno slabijih protivnika, je sigurnost u obrani. Sve ostalo treba unaprijediti. Igra prema naprijed je losa, i kroz sredinu i kroz krila. I dalje se ne zna tko tu pije a tko placa.
    Ali ako nam obrana bude na nivou, ostali ce doci kad tad, zabit cemo kad tad golove, ali manje cemo primati.

    Volio bih da konacno igru prilagodima krilima. Da desnog beka odigra rpg i da vidimo hoce li moci podilaziti kanekovom stilu igre, gdje ce mu biti potpora i gdje ga nece izgurati sa krila, vec ce mu biti odlicna opcija prema sredini terena.
    Na drugom krilu je druga stvar, Ogiwara igra prema naprijed i dobar je, a i Hoxha i Vidovic vole igru prema sredini, i to treba uigrati. Hoxha treba dignuti glavu kad ulazi u dribling i vidjeti gdje mu igraci stoje, ovako samo ide na silu. Kada pocne koristiti Ogiwaru koji oslobodi prostor lijevo, to ce izgledati puno bolje.
    Imamo dva razlita krila, sa dva razlicita stila igre, i nasa igra se mora prilagoditi tome, ne mozemo imati sve isto i sablonski pa nam igraci ne dolaze do izrazaja.
    Uz daleko opasnija krila, posao ce se uvelike olaksati i Misicu i Baturini, koji ce imati puno vise opcija, i bit cemo puno konkretniji naprijed.
    Do tad ,igra ce nam i dalje izgledati jalovo i nikakvo.

    Ova utakmica je pokazala da igraci mogu biti na nivou, da svi skupa mogu izgledati cvrsto i stabilno, ali po meni je i dalje pokazala sve sto ne valja sa nasom igrom.
    Ruku na srce, ali Betis je odigrao jako losu utakmicu. Ne zanima ne jeli igrala A ili B momcad, ali nisu bili na nivou. Ako vec razmisljamo o mogućim sljedecim protivnicima onda moramo izgledati bolje.

    Sve u svemu, dobar dio igraca - pozitivan dojam. Jakir isto nesto pozitivniji dojam, ne toliko koliko je napravio (jer nije puno napravio) nego toliko jer se nismo raspali ko kula od karata.

    Sada naučiti iz ovoga sve sto treba, i na cvrstini ovakve obrane ici po to jebeno prvenstvo!
  • kibic
    1.1k
    Je, dobro je Petko postavil momčad. Još malo zadržal Jakiroviću mjesto i postal mu sudužnik u kreditu.
  • Nolifer
    7.1k
    Ma ovo su utakmice sezone, Varaždin i Betis, ako tu pobjede i prođu dalje, vjerujem u naš pobjednički mentalitet i dajem ponovno ruku u vatru da ćemo bit prvaci. Ali korak po korak i bez euforije, u miru u tišini...
  • masacusec
    3.2k
    Hoce li mojmira opet raditi priloge o dinamu koji tone u tamu, nema navijace i sramoti se u europi?cibona

    Jedini Dinamo koji se sramotio u europi bio je mamićev Dinamo!
  • jedan u nizu
    6.8k
    Ma ovo su utakmice sezoneNolifer

    Samo dinamo moze imati 15 utakmica sezone
  • Nolifer
    7.1k


    Opet negativa :smile:
  • Peškaman
    2.9k
    A šta ste očekivali,da će Dinamo imati 15 udaraca protiv Betisa i posjed lopte 70 %.
    Kada se zna popljuvati kada ne ide,onda znajte i pohvalit kada prođe nešto, bilo igrače bilo trenera.
  • VesoB
    19
    velika naša pobjeda sinoć. Odlična za pobjednički mentalitet kojeg klub ima u svom DNKa. Sada treba pametno izdržati idućih 10 dana
  • Jurki
    9.7k
    A šta ste očekivali,da će Dinamo imati 15 udaraca protiv Betisa i posjed lopte 70 %.Peškaman

    Tesko da bude bilokoja europska momcad imala 70% posjeda protiv bilokojeg Španjolskog kluba. Posjed je njihov forte, sve ekipe igraju isto. Cijela njihova liga igra tehnicki dotjeran nogomet skoro do savrsenstva.
  • jedan u nizu
    6.8k
    Opet negativaNolifer

    Vec su izlizane floskule poput 'utakmica sezone', 'sad se lomi sezona' i slicno.
    Ajmo mi pobjedivati bez takvih izjava
  • Patak
    2.6k
    Prva pobjeda u Španjolskoj. To će se pamtiti.
  • Nolifer
    7.1k


    Zakaj bi bile izlizane floskule kad nisu? Samo činjenica da se to dešava trenutno i neka uđu u pobjednički mentalitet i sve bude u redu, opusti se.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.