• Paggini
    21.3k

Hahaha, trebali bi puštati plejlistu predviđenog navijanja na telegram prije svake tekme da se ekipa pripremi, tri minute max da se stigne sve opjevat
  • nemapredaje
    3.3k
    Kad smo već kod toga, mislima da bi se "O Dinamo, mi volimo ... " trebalo pjevati puno sporije ili se treba prestati pjevati, jer se to pjeva takvom brzinom da postane nerazumljivo i uopće nema smisla.
  • Majki2111
    3.2k
    Ne razumijem vas evo iskreno... Imaml dovoljan repertorar pjesama da iskoristimo na utakmici, neke i stvarno pjevne. Pogotovo zadnjih par tipa

DZG ja volim te gdje god igraš vjerno pratim te
    Bio poraz ili boda 3.....

Ima ih još.

Plus ako se promjeni pjesma češće veća je dinamika.
    3.3k

Vidiš, meni je sada to obrnuto.

Prije su se pjesme po 15-20 minuta pjevale samo ako spontano dođe do toga. Jednostavno se osjetilo da u tom trenutku leži pa je išlo samo od sebe. Sada imam osjećaj da to ide po defaultu.
  • Paggini
    21.3k

Pa ne znam, ne bih rekao, svaka utakmica je "zvijer" za sebe i vođa osjeti koja pjesma tu tekmu prolazi i onda to krene goriti. Nezz, to navijanje sam uvijek gledao kao živi organizam kojem se treba prilagođavati i puštati da diše, a ne gledati na minute koliko se navijalo, šta se navijalo i slično.
  • miro
    4.4k
    Slažem se s Majkijem 100%

Imamo fakat puno pjesama i onda u jednom poluvremenu pjevamo ukupno 4, puno premalo, a i dosadno postane, monotono

A sad kad već kritiziram :razz: ...

Neke pjesme (ali i pljeskanje) se toliko brzaju da postanu skroz izoblicene i smijesne
    Kad se sjetim Engleza (onih pravih navijača, ne ovih u zadnjih 10-15 godina) najbolji su mi bili baš zato što su im pjesme bile s dugim slogovima i sporije jedno 3 puta od naših ili talijanskih
    Recimo "Jug" od Pipsa je dobar primjer gdje pjesma ima smisla samo ako je spora i da zvoni onaj zadnji
    "jakooooo" i preklopi se s novim "Dinaaaamo..."
  • Kepec
    5.6k
    Kad smo već kod dugog pjevanja, je li se sjeća netko koja je utakmica bila prije koju godinu na Maksimiru kada se od negdje 5. minute do kraja poluvremena i pod pauzom od 15 minuta pjevalo čini mi se "Plavi, Plavi za vas smo život dali".
  • Majki2111
    3.2k
    E vidiš ja volim taj talijanski stil. Kič, pjevanje i malo spontanosti uz organizirano navijsnje. Kad he neka pjesma neka otpjevamo kak se spada. Kad skandiramo nek se deremo.

Materijala ima dovoljno stvarno za fino navijanje složiti.
  • Majki2111
    3.2k
    To se slažem. Živo je, al osjetim nakon 5 minuta bilo koje pjesme da treba okrenut dalje.
  • jedan u nizu
    8.3k
    Da, izgleda da nisam jedini tog misljenja.
    Zadnje izdanje serbusa je bilo tako mocno zbog tih pauza, cujes jeku, nabrijes se. Izmedu pjevanja se uspije nabrijat ekipu i onda to grmi.
    Sad se uvijek brza, ne stignes ni odmoriti glasnice vec ide drugi stih, onda se to rastegne po tribini pa nije ujednaceno. Kad imas tu tišinu, to iscekivanje, i onda kad zagrmi bude za najezit se.

Takoder slazem se da nekad imamo premalo pjesama. Ne da bi trebali mjenjati svake 3 minute, ali kad budu svega 3-4 pjesme po poluvremenu stvarno bude monotno, a ekipa se probudi jedino kad igraci naprave neku akciju.
  • Dinaminjo
    948
    Nisam fan jednolicnog navijanja "ajmo plavi aleee" i onda to 10 min bez obzira na dogadanje na tetenu..
  • Juznjak
    3.8k
    Kad već komentiramo navijanje, evo izašao video navijanja s utakmice protiv Lokomotive i onog ludog preokreta. Pjesma “igrači odlaze, uprave prolaze” mi je baš draga i dok još nisam išao na utakmice sam valjda na stotine puta pogledao onaj video sa Šalate. Ipak na sreću, ta pjesma se ne pjeva toliko često jer se zna da je neko sranje ako ona krene. Smiješno mi je vidit kako tijekom pljeskanja ljudima padaju ruke kako se stvara prilika za Kanekov gol, a osim toga nikad neću zaboravit scenu kako momak za bubnjevima diže onaj bubanj i maše s njim nakon gola. Nevjerojatno skakanje jedni po drugima, ono nešto što se ne može objasnit ljudima koji nisu u tom svijetu. Ja sam jedan od onih koji je uglavnom sam na utakmicama iz raznoraznih razloga, a u tom trenutku bi čovjek rekao da sve te ljude oko sebe znam cijeli život :rofl:
    Prije utakmice svađa s curom jer sam “svaki dan” išao na neke utakmice (to je bio tjedan kad je Futsal Dinamo igrao ligu prvaka, a igrala se i utakmica protiv Viktorije), klasična priča “što imam ić na Lokomotivu, i ja i Dinamo više, dolazim u Zagreb zbog Dinama a ne zbog nje…”, kažem ja njoj ajde još ova što ima veze, stignemo se još vidit nakon utakmice neće se odužit utakmica protiv Lokomotive… samo sam pokupio stvari i trka na blabla
  • Dalmatinec
    623

Da 15-20. Pa jedno 35 minuta. Sagorio sam. :groan: :grin:
  • Riot
    1.9k
    I dan danas mi ljudi kukaju na prošlu tekmu u Kranjči protiv Rudeša i na "Samo ti Dinamo šampione" čitavo prvo poluvrijeme.. na moju sreću, nisam bio tu