• LovroZG
    1.3k
    Da ne editiram post jer je skroz drukčija info. UEFA jede govna u članku. Otvorio sam onu njihovu famoznu access list za tu sezonu i savezi koji su rangirani na 16. mjestu i niže uopće neće imat predstavnika u EL. Barem će nagodinu svima bit jasno zaš se ganja 15. mjesto :rofl:

    Tehnički cle bit moguće zaigrat u sva tri natjecanja i svaki klub koji zaigra u kvalama LP il EL će dobit drugu šansu.
  • 000
    941
    Kakve akcije za golove u uzvratu na Santiago Bernabeu :gasp: Tesko da moze bolje i ljepse.
  • Infinity
    15.1k
    Tko nije gledao ne zna sta je propustio.
  • deda
    27.3k
    Divlji, totalno divlji nogomet. Ja inače znam pratit tu njihovu ligu, fora je to, ali kvalitativno daleko od europskog vrha.
  • Infinity
    15.1k
    Mene odusevi ona zelja i borbenost, onaj ludi golman i cinjenica koliko im je nogomet bitan. Nije neki kvalitet nogometa, ali sam uzivao u samoj utakmici zbog svega oko utakmice, ali i onog na samoj utakmici. Volio bih da su s dva igraca manje zabili za 2-2 i da gledamo penale. Bitka je bila bas rovovska, nitko vise nije mogao stajati na nogama. Zao mi je Boce, zao bi mi bilo i Rivera da je izgubio, ovo bas boli.
  • 000
    941
    Apsolutni run&gun nogomet, užitak za kibice, užas za europske trenere i momčadi koji sve ukalupe u taktiku. U pojedinim trenutcima utakmice izgledalo je kao da obrana i sredina praktično ne postoje, bar na onaj način na koji smo navikli.
  • markoli
    1.6k
    Bio u subotu na tekmi Celtic - Kilmarnock. U prvoj postavi Jozo & Filip. :heart:

    Budem kasnije stavio fotke i malo napisao o tekmi.
  • markoli
    1.6k
    U subotu sam bio u Glasgowu na utakmici Celtic – Kilmarnock u sklopu 17. kola škotskog Premiershipa. Uoči utakmice Kilmarnock je iznenađujuće bio na prvom mjestu ljestvice s 31 bodom iz 16 utakmica, a Celtic je bio treći s 30 bodova iz 14 utakmica. Između se ugurao Rangers s 30 bodova u 15 utakmica (gol razlika +24 kao i Celtic, ali više zabijenih).

    Celtic je tjedan dana ranije osvojio Liga kup pobjedom protiv Aberdeena – završilo je 1-0, a gol je zabio Ryan Christie – lijevonogi veznjak. Na toj utakmici ozljedio se i Boyate, pa je kao zamjena ušao Šimunović, a Benković je standardni prvotimac već neko vrijeme. Nakon toga slabije izdanje na gostovanju kod Motherwella (1-1), ali u toj utakmici prvi put su startali Šimunović i Benković kao stoperski duo.

    Došao sam na stadion otprilike sat vremena na ranije, ušao na tribine bez da me itko pregledao. Bio sam na tribini koja je nasuprotne glavne (manje) tribine. Ulazi se odmah uz teren, pa se penje na svoje mjesto. Vidio sam na zagrijavanju stopere i pošto je bilo tek par tisuća ljudi na stadionu (kapacitet 60.500) rek'o idem se zaderati nešto da dozovem Filipa ili Jozu (pošto mi je doma ostao hrvatski šal). Mislim si ako se zaderem „Filipe“ to može svaki Škot, pa sam se odlučio za „Jozo“. Taman su se dodavali uz autliniju i ja iz sveg glasa „JOZOOO“ i okrene se Šimunović nakratko zbunjen. 


    jl1buc.jpg

    16jog3n.jpg

    Stadion se popunio zadnjih 15 minuta prije početka i bio je skoro pun (po mojoj procjeni više od 55.000 gledatelja), a tu je bilo i nekih 1.000 gostujućih navijača. Kraj mene je bilo i žena i djece i umirovljenika. Atmosfera nije bila ništa posebno, malo navijanje Celticovih ultrasa (Green Brigade), osim toga nije baš bilo bučno. Makar su mi rekli da je puno bolje kada se igraju europske utakmice ili kada se igra protiv Rangersa.



    U startnoj postavi opet Šimunović i Benković koji su bili vrlo dobri, a posebno Benković za kojeg se vidi da je klasa za ovu ligu. Prvo poluvrijeme iz snova za Celtic – bilo je 4-0, a Kilmarnock je na terenu izgledao kao ekipa koja se bori za ostanak. Prvo Forrest fantastično naletio iz trka na asistenciju Izaguirrea, pa poslije toga Edouard u šesnaestercu između dvojice stopera zabio u suprotne rašlje za 2-0. Treći je zabio Lustig iz prekida, a četvrti već spomenuti Christie iz slobodnjaka. Kad je pao treći gol snimam malo atmosferu i vidim na tribini iza gola hrvatsku zastavu i morao sam na poluvremenu otići do tamo vidjeti koji su još luđaci došli na tekmu. Na kraju dečki iz Posušja koji žive u Njemačkoj došli za vikend na utakmicu i onda sam ostao s njima bio do kraja utakmice (išao sam solo na utakmicu, moje suputnike nogomet nije zanimao). Na kraju završilo 5-1 za Celtic, a Kilmarnock je zabio nakon „penala“ koji je skrivio Benković (iako se radi o simuliranju napadača).

    Završi utakmica i Celticovi igrači idu u pozdraviti sve tribine, a Benković i Šimunović su došli do nas kad su vidjeli zastavu i bacili su dresove. Pričekali smo Šimunovića poslije utakmice nekih 45 minuta i malo popričali s njim – pristojan i simpatičan dečko. Nismo mogli predugo jer je bilo dosta Škota koji su čekali da se fotkaju s njim.

    1zbgqo6.jpg

    6nur6x.jpg

    zkq43n.jpg

    t65lja.jpg
  • 000
    941
    Bravo @markoli, odlična reportaža. A @BluePhone67 traži nekoga da piše osvrte na Dinamove tekme i ostalo.
  • markoli
    1.6k
    Eh kad bi se klonirao možda bi i stigao. :grin:
  • 000
    941
    Haha, e da, ima nas jos. Mozda bude prilika i za drugi dio reportaze iz Glasgowa, 14.02., protiv Dinama :wink:
  • markoli
    1.6k
    Ako je sudeći po prošlim iskustvima - pogodili bi dvije stative, fulali još dva mrtva zicera i onda primili neki naivni gol i izgubili 0-1. A onda rapsodija nogometa u uzvratu. :grin:
  • 000
    941
    Fali Pjaca za neki triple double na Max-u :wink:
  • deda
    27.3k
    Umro Šeki, jedan od najvećih nogometaša bivše države.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.