• SAS1987
    13.9k
    Čak i dio u skupinama, gdje igraju protiv niželigaša?Mr Blue

Više manje da. Odmara se nekog igraća ali nije sad da igra B ekipa. Barem u Campeonato Mineiro ali sam skoro pa siguran da je isto u Campeonato Carioca te Paulista gdje je konkurencija još žešća. . Brazilski niželigaši znaju biti jako neugodni pa iznenade klubove iz Serie A a i zbog sustava natjecanja je važno da si u grupni fazi što bolji.

Njihov nogometni raspored je potpuno lud pa su ljudi navikli da su utakmice non stop pa je bilo sasvim normalno da je utakmica Atletica počela u srijedu u 22.00 a na stadionu 50 000 ljudi :lol: Jednostavno ljudi obožavaju nogomet. Sad su termini ipak malo normalniji pa utakmice više ne završavaju usred noći.
  • Krizy
    38.4k
    Kasnim 15 minuta ali dobro

Batalha dos Aflitos (hrvatski: Bitka "oboljelih") naziv je koji brazilski tisak koristi za pamćenje utakmice Série B, doigravanja za ulazak u prvu ligu, odigrane 26. studenoga 2005. između Náutica i Grêmia. Ime se odnosi na Náuticov stadion, Estádio dos Aflitos , u gradu Recife, gdje se igrala utakmica, kao i na ogromnu napetost koja je pratila susret, jer se radilo o velikom ulogu, ulasku u Serie A.

2005. godine, Grêmio, povijesno jedan od najvećih nogometnih klubova u Brazilu, prolazio je kroz teško vrijeme igrajući u drugoj ligi brazilskog nogometa, nakon velikih financijskih problema i katastrofalne sezone u Série A 2004. u kojoj su završili posljednji sa 11 bodova zaostatka za zonom spasa. U zadnjoj utakmici Série B, Grêmio je igrao s Náuticom, vrlo popularnim klubom na sjeveroistoku Brazila, sa sjedištem u Recifeu. Náutico se nadao povratku u Série A nakon 11 frustrirajućih godina. Náutico je bio domaćin i vjerovali su da će se njihov dugo iščekivani san konačno ostvariti.

Posljednju rundu Série B igraju najbolje 4 ligaške momčadi. Sve momčadi igraju jedna protiv druge, i kod kuće i u gostima. Pobjednik i drugoplasirani izborili bi ulazak u Serie A.
    Prije posljednjeg kola, Grêmio je vodio na ljestvici s 9 bodova, s Santa Cruzom (koji je poput Náutica također iz Recifea) na drugom mjestu sa 7 bodova, a Náutico je bio na trećem mjestu sa 6 bodova. Portuguesa iz São Paula bila je posljednja sa samo 5. Posljednje dvije utakmice kvalifikacijskog turnira igrale su se istovremeno. Tako se Grêmio suočio s Náuticom a Santa Cruz sa Portuguesom. Pobjeda Náutica osigurala bi ulazak u Série A i ako bi Santa Cruz pobijedio u njihovom meču, Grêmio, brazilski div koji je bio u teškom stanju, zadržao bi se u Série B. Sudbina je htjela da se njihova utakmica pridruži bogatim stranicama legendarnih utakmica brazilskog nogometa.

Od početnog udarca utakmica je bila vrlo napeta. Grêmio je imao obrambenu strategiju. Ne samo da su igrali u gostima, već su imali bolji položaj na tablici, a time i činjenicu da će se "iksom" plasirati u Série A. Najbolja šansa u prvom poluvremenu došla je kada je sudac dosudio kazneni udarac za Náutico, ali Bruno Carvalho ga je promašio, pogodivši desnu stativu, a vratar Grêmia je već nemoćno gledao jer je otišao u krivu stranu.

Bilo je 0-0 na početku drugog poluvremena a atmosfera je postajala sve napetija i nasilnija. U drugoj utakmici, Santa Cruz je postigao drugi pogodak i sada je vodio 2-1. Grêmio je gubio prvo mjesto u skupini, ali bi neriješenim rezultatom osigurao ulazak u prvu ligu. Domaći Náutico je još uvijek trebao pobijediti da bi se plasirali u Série A.

Utakmica je držala napeti i intenzivan tempo, Náutico je tražio gol, a Grêmio se branio, nadajući se da će talent Anderson , koji će kasnije igrati za Manchester United, napraviti neki čarobni trenutak u protunapadu. Nakon 10 minuta u drugom poluvremenu Grêmijev Escalona dobio je crveni karton nakon igranja rukom, ostavivši Grêmio s 10 igrača. Náutico je namirisao krv i krenuo u napad, dok su se igrači Grêmio nadali da će izvući neriješeno. Ono što je bila intenzivna, ali normalna nogometna igra postala je nezaboravna bitka kada je u 80. minuti dosuđen sumnjivi drugi penal protiv Grêmija. Sudac je kaznio Nunesa zbog igranja rukom unutar kaznenog prostora, a također je dobio i crveni, a Grêmio je ostao s 9 igrača.

Emocije igrača Grêmio porasle su i nastala je kaotična situacija, u kojoj su igrači Grêmija okružili suca, agresivno se žaleći na drugi penal i drugi crveni. Kaos je zaustavio utakmicu na oko 25 minuta. Kao rezultat ove kaotične situacije i agresivnih prepirki nekih igrača Grêmija, sudac je pokazao još dva crvena kartona, isprativši dva dodatna igrača Grêmija u svlačionicu, braniča Domingosa i desnog beka Patrícija. Grêmio je ostao sa samo 7 igrača.

Činilo se da je to kraj Grêmijevih nada u povratak u Série A. Náutico je imao kazneni udarac i 11 igrača na terenu. Grêmio se suočio s drugim penalom, a također je imao samo sedam igrača, golmana i šest igrača. Situacija je utakmicu učinila neizmjerno napetom, unutar terena i izvan njega. Igrači obje momčadi osjećali su pritisak. U početku nijedan igrač Náutica nije želio izvesti drugi penal. Na kraju je lijevo krilo Ademar to učinio, u 105. minuti, nakon gotovo 25 minuta prekida. Grêmiov vratar Galatto je obranio drugi jedanaesterac, nogama, poslavši loptu preko gola za udarac iz kuta.

U ovome trenutku, zbog velikoh kašnjenja od 25 minuta, druga je kvalifikacijska utakmica već završila pobjedom od 2:1 od strane Santa Cruza; koji su u ovom trenutku bili prvaci Série B, tako osiguravši jedno od dva mjesta za promociju.

Drugi obranjeni jedanaesterac zadržao je rezultat na rezultatu 0-0, ali Grêmio je igrajući kao gost sa sedam igrača, ipak morao izdržati još oko 10 dodatnih minuta. Svi navijači zasigurno su mislili da je to jednostavno nemoguće!

Nakon drugog dosuđenog penala, udarac iz kuta Náutica rezultirao je time da je Grêmiova zvijezda Anderson stekao kontrolu nad loptom u izvrsnoj poziciji. Započeo je brz, opasan kontranapad koji je agresivnim prekršajem zaustavio branič Náutica Batata. Batata je dobio drugi žuti karton i isključen je, ostavljajući svoju momčad s 10 igrača. Iskoristivši trenutni pad koncentracije Náuticove obrane, Grêmiov Marcelo Costa oštro je izveo slobodni udarac za Andersona koji je ušao u šesnaesterac Náutica, prošao dvojicu braniča i zabio nevjerojatan gol. 1-0 za Grêmio, u 107. minuti.

Sljedećih 8 minuta, Grêmio je sa 7 igrača, bez obzira na sve izdržao protiv Náutica, do posljednjeg zvižduka u 115. minuti. Andersonov pogodak, postignut 95 sekundi nakon što je Náutico promašio drugi jedanaesterac na utakmici, donio je Grêmiju naslov Série B i, što je najvažnije, povratak u Série A. Ubrzo nakon toga, 2007. Grêmio je stigao do finala Copa Libertadores, koje je zajedno s Ligom prvaka najprestižnije svjetsko nogometno klupsko natjecanje.

"Batalha dos Aflitos" bio je toliko nezaboravan za navijače Grêmija da je o tome snimljen dokumentarac. "Inacreditável - A Batalha dos Aflitos" objavljen je 2007. godine i govori o prvenstvu te godine, usredotočujući se na 71 sekundu između obranjenog penala i odlučujućeg gola.

Trenutno Grêmio gubi 2-0 od Bahije u 60. minuti te je, s obzirom na jako težak raspored u zadnja 3 kola, jako blizu ispadanja u Série B, prvi puta nakom 2004. godine, iako u svojim redovima imaju jako poznate igrače poput Rafinhe, Douglasa Coste, Lucasa Silve, Evertona, Souze te mnoštvo mladih talentiranih igrača. Otkako su se vratili u prvu ligu, u 15 sezona samo su jednom bili izvan top 10 i sada odjednom vrlo vjerojatno ispadaju.

• flexXy
    2k

Sad ce nam Antolic objasnit kako smo mi stabilniji i bolji klub od Bayerna.
  • Jaro
    6k
    al opet, dzaba im galama i sve... nije proslo, ovaj prekinuo zasjedanje...
    Makar, da se u dinamu barem ovo omoguci bilo bi to 100 stepenica naprijed...
  • SAS1987
    13.9k
    Danas u 21.00 se na ovom kultnom stadionu u Montevideu igra finale Copa Libertadores između Flamenga i Palmeirasa. Vamos Palmeiras :cool:

13.6k
    sad pogledao sažetak... jel moguće da je onaj zblajhani simulirao nakon što ga je SUDAC potapšao po leđima :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

majko mila kako ne mogu smisliti te latiniose u nogometu...
  • deda
    29.2k
    Dobra scena da. Vjerojatno je mislio da ga je to protivnički igrač potapšao. :joke:
  • serbus
    3.7k

Ali nije samo vani, igrači su postali takve pizde sa tim bacanjem, simuliranjem da to nije gledljivo više.
  • NORTE
    9.8k
    Benfica došla do 3 boda kod Belenensesa koji je u meč ušao s ukupno 9 igrača na terenu, od čega su 2 golmana (nikog na klupi), zbog covida. Sramota portugalske lige i lagana 3 boda za Benficu u lovu na titulu. Odigralo se 45 minuta. Najsramotnija 3 boda u povijesti nogometa. Nadam se nekom odgovoru ostalih klubova danas u vidu nekog prosvjeda na terenu, barem Porta i Sportinga.
  • Neki tip
    19.6k
    u drugo poluvrijeme ušlo se sa 7 igrača, onda se taj rezervni golman koji je bio igrač u polju ozlijedio i susret je prekinut jer se sa 6 ne može igrati..

Bizarluk teški, ne razumijem zašto nisu odgodili tekmu. Predsjednik im je plakao na poluvremenu.