• Navijač Dinama
    7.3k
    pricam o danasnjem identitetu psga naspram jednog union berlina i st. paulija, koji se ni ne bi mogao prodati bez odobrenja clanova..agramZ

    Ni PSG ne bi da je direktor Leproux poštovao odluku, ovako nije,nego ih "banovao" sa stadiona i sa svih okupljanja,vezano za navijače i upravu kluba. Ljudi u upravi dobili paricu u dzep, tk oniej išao bi iz uprave i to ti je to. Klubom upravlja taj tko upravlja.

    Što se tiče njemačkog nacina (ako je to njihov,ne znam onda čiji) vođenja klubova,jako mi se sviđa.(50+1) . Dok opet i kad smo kod toga, ne poštuju svi klubovi u njemackoj to.. :wink:
  • Mali dioničar
    14k
    Ne znam odnos adidasa,audija i allianza s bayernom, ali ja nema nista protiv da velike firme sponzoriraju sportske klubove.Nino Bule

    Navedene firme su dioničari Bayerna, a ne samo sponzori.
  • Nino Bule
    11.4k
    nemam ni s time problema ? Mozes mi objasnit zasto bi to trebao bit problem ?
  • Mali dioničar
    14k
    Upravo ti agram govori da se rb vodi kroz prizmu prljavlg biznisa i bez romantike dok ima drugih klubova koji nisu takvi i tome se treba težiti.Nino Bule

    Pa daj mi definiraj prljavi biznis RB u odnosu na samaritanstvo Bayerna.
  • deda
    27.7k
    Meni nije jasno zašto bi RB ili Hoffenheim trebali biti problem? Jel poštuju zakone, poštuju. Sve je legitimno.
  • marcio amoroso
    32.1k

    Taj Hopp je zaposlio tisuće ljudi, cijelu regiju podigao na višu razinu, za infrastrukturu uradio više nego država i pljuje ga se. A znate tko ga pljuje? Ultrasi suparničkih klubova. Zašto? Ubio nogomet :rofl:
  • Nino Bule
    11.4k
    pod prljavi biznis nisam mislio ni na sta ilegalno, nego na brisanje povijest, promjenu dresa,grba i svega u klubu. Da mi to netko napravi u dinamu bio bih u najmanju ruku nezadovoljan, a na primjer nemam nista protiv da adidas ili allianz bude strateski partner dinama kao bayerna. Uz ovakve osnovne probleme takvog privatiziranog vođenja kluba ko rb, leipzig ocito izigrava 50+1 regel u njemackoj.


    Nije deda sve u zakonima, mnogi u rh postuju nominalno zakone pa su najveca ljaga ovog svjeta.
  • marcio amoroso
    32.1k
    Još nešto. Znači nikakav klub nije ugasio, nikakav klub nije preuzeo. Uzeo je klub iz svoje mladosti i dao svoj novac u njega i nazivaju ga kurvinim sinom.
    Ja neke stvari nikada i ni tada neću razumjeti.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    Hoffenheimdeda

    Za njih je bilo priče da ne poštuju, jer je on izglasan kao cjelokupni "vlasnik" Hoffenheima,tj.da je prešao preko DFB zakona(50+1). Navodno ima i priče kako je dosta para dao i samom sudstvu i službenicima DFB da mu potvrde na sudu da je on "cjelokupni vlasnik" kluba. Ima priči iza toga.

    A Leipzeig mislim vodi se na nacin kao i Wolfsburg, Leverkusen.

    Ultrasi suparničkih klubova.marcio amoroso

    Galamdžije iz Dortmunda prvi u redu (čak su i dobili zabranu od saveza,naredne dvije godine da ne smiku da idu na utakmicu u Hoffenheim).
  • deda
    27.7k
    Dobro, mi i sad tu govorimo o različitim slučajevima. Najdrastičniji je ovaj u Salzburgu gdje je promijenjeno ime kluba i boje. To je njegovo pravo opet, mada se tu slažemo da je to totalna glupost, ali eto netko to gleda i navija za taj klub.
  • agramZ
    2.3k
    Lik je iz Salzburga prodao Haalanda DORTMUNDU, a sebi je kupio Olma, a on je oličenje nekakvog nogometnog zla.Mali dioničar

    da, u zemljama gdje je sportska kultura takva kakva je, on je zlo. jasno da je u hr gdje se svakom drugom navijacu dize k* kad se prica o privatizaciji on genije, kao sto je za neke tako i zdravko.

    Dinamo recimo ne kupuje igrače.Mali dioničar

    mozda sam zaboravio neki smiley?

    Valjda bi da je takav pragmatik Haalanda poslao u Leipzig i tehnicirao izmedju Salzburga i Leipziga kao što se tehnicira izmedju Maksimira i Kajzerice lupajući ciframa ko Maksim po diviziji.Mali dioničar

    ili ga proda u dortmund da svi znaju kakvu scouting sluzbu rb ima i kako je to klub iz snova.

    jak je to onda kultni klub bio kad je imao takav statut koji nije mogao sprijeciti tako nesto. nacelno postuju svi, samo se rupe u tom pravilu izigravaju.

    Navedene firme su dioničari Bayerna, a ne samo sponzori.Mali dioničar

    a prodaju tih 25% dionica su clanovi morali odobriti..

    problem je u sportskoj kulturi. u cijelom njemackom govornom podrucju je sportski klub=udruga(koja uvijek funkcionira po clanskom modelu). rb i hoffenheim (uz wolfsburg i leverkusen) su klubovi koje vodi jedan covjek tj. tvrtka, sto je teski tabu, a ovdje nekima normalno ne razumljivo da je to problem.
  • Nino Bule
    11.4k
    to je citava poanta. Takvo vođenje klubova je glupost, za mene je sport nesto i drugo i volio bi da je sto manje takvih kreacija, a on naravno ima pravo to radit u austriji kao sto i ljudi imaju pravo navijat za rb.
  • deda
    27.7k
    Njemački savez je odavno onda prekršio sam svoja pravila sa jednim Bayerom i Wolfsburgom. Zašto je sad baš Hoffenheim ili RB problem, a ne ovi klubovi?
  • marcio amoroso
    32.1k

    Prije su bili Leverkusen i Wolfsburg problemi. Ovi su sad friski pa su oni problem. Švabo je inače kralj moraliziranja, za SP koje će se održati u Qatru su im puna usta da je kupljeno, za njihovo koje su kupili i za koje ima dokaza šute.
  • Nino Bule
    11.4k
    Mozda ce vas to iznenadit ali poprilicno sam siguran da isti ultrasi koji su protiv izigravanja 50+1 regela su i protiv kupovanja domacinstava svjetskih prvenstava i generalne korupcije fife i uefe.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.