• 000
    941
    "Atiemwen nam nikada nije bio ponuđen, pa je očito da ga nikada nismo mogli ni odbiti", tvrdi Branco, što je također istina, jer se o transferu Kamerunca pregovaralo s Goricom tek nakon njegovog odlaska iz Hajduka, a pregovarali su Saša Bjelanović i Željko Kopić, koji su tražili jeftino pojačanje u napadu.

    Dogovorili su se s predstavnicima Gorice naći nakon međusobnog ogleda na Poljudu 19. kolovoza, no Gorica je sve iznenadila i pobijedila Hajduk. Nakon utakmice Kopić i Bjelanović ponudili su mandate na raspolaganje, a kako je do kraja prijelaznog roka ostalo svega desetak dana, posao je neslavno propao, pogotovo jer je Gorica Atiemwena cijenila puno više od onoga što je Hajduk želio i mogao platiti. Navodno bi s odštetom, postotkom od budućeg transfera i četverogodišnjom plaćom Hajduka koštao preko 2 milijuna eura.


    Dilaver:

    A tko vas je u HNL-u impresionirao od igrača drugih klubova?
    "HNL stvarno ima dobrih igrača, ne samo u Dinamu. I to mi se sviđa. Evo, izdvojio bih Atiemwena iz Gorice, ma on je odličan igrač. I Hajduk ima pravih igrača, meni se posebno dopada 'mali' Juranović. Kod njega osjetim da ima karakter, da je vođa i borac, ima u njemu nešto što mi se baš sviđa. Možda nekako u njemu i prepoznajem sebe. Sviđa mi se način na koji on svoju momčad gura naprijed, ma ima HNL pravih igrača. I siguran sam kako će neki i iz manjih klubova uskoro u inozemstvo, u jače sredine. Ako sam ja to prepoznao igrajući ovdje, bilo bi mi čudno da to ne prepoznaju skauti drugih klubova."
  • Infinity
    15.2k
    Gledao sam ga i ja, zato i jesam skeptican da li vrijedi toliko. Da je milijun eura ja bih rekao neka ga odmah dovedu. Jedan milijun nije nista ako propadne, ali tri vec nije malo. Volio bih ga vidjeti u dresu Dinama, to bez daljnjeg, ali ne zelim da ga Dinamo preplati. Jos je igrac Gorice, pa nema Gorica neki kredibilitet pa da mozemo lupati cifre. Volio bih da svi u HNL-u mogu prodavati igrace za cifre za koje ih prodaje Dinamo, ali u nogometu postoji neka hijerarhija i Dinamo je na vrhu, a Gorica nije. Gorica je u poziciji da dobije cifru koja ce biti smijesna u odnosu na cifru koju bi Dinamo dobio ako ovaj proigra i ostvari transfer.


    I sad si kontam. Ovi neki klubovi kao ne bi dali najbolje igrace Dinamu, jer im je Dinamo konkurencija. Mislim da bi Gorici bio sjajan posao da Belog daju u Dinamo za recimo 1-2 milijuna uz 30% od sljedeceg transfera. Isto mislim i za ostale klubove koji imaju igrace za vani. Na taj nacin ce zaraditi vise novaca, a Dinamo ce ih derati i s njihovim igracem, a i bez njih. Mogao bi to biti posao na obostrano zadovoljstvo.
  • marcio amoroso
    31.9k

    Pa u tom i jeste poanta. Tko će doći i dati Gorici 3 miliona nakon jedne polusezone u HNLu. Pa kad je neki klub osim ovih velikih prodao igrača za 3 miliona. Ja se iskreno ne sjećam. I sjećam se Roga ali ne vjerujem da je plaćen 5 miliona.
  • Infinity
    15.2k
    Pa kad je neki klub osim ovih velikih prodao igrača za 3 miliona.marcio amoroso

    Nisu mi azurirani podatci od 2016., al mislim da nije bio nitko unazad dvije godine. Od onog sto ja imam. Otisao je Rog u Dinamo za pet milijuna, Rebic u Fiorentinu za cetiri i pol i Delac u Chelsea za tri milijuna.

    Za preko dva milijuna su jos otsili Perica, Zec i Vida iz Osijeka koji je tada mogao u istu recenicu s Belupom.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Dinamo želi Josipa Mišića. Tako bar kažu portugalski mediji.
  • deda
    27.4k
    S obzirom na trenutni kadar, back up.
  • Papastrumf
    9.3k
    Ja mislim da je Ademi na izlaznim vratima.
  • deda
    27.4k
    Vjerojatno je to ta kombinacija.
  • Eduardo
    17.2k
    Nisam njegov fan. Iskreno se nadam da je patka i da ništa od toga, pogotovo da on bude zamjena za kapetana.
  • marcio amoroso
    31.9k
    A šta je on pljuvao po Dinamu. Ja se toga ne sjećam.
  • BluePhone67
    3.2k
    Martin Sroler ali za Futsal Dinamo, jucer na kutiji me odusevio.. Iako igra veliki nogomet ali dobiva minutazu na kapaljku, mozda u buducnosti ukoliko mu to ne prodje vidi sebe ipak u futsalu i to kod nas u FD
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ohandza je slobodan igrač. Ako već tražimo napadača.
  • xavier
    11.1k
    odlično rješenje...obično je zdrav taman toliki dio sezone da može poslužiti kao treći napadač :rofl:
  • Blaz
    350
    taman za europu. :cool:
  • marcio amoroso
    31.9k

    Pa eto računice :grin: . U Kini je ubijao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.