• OsamŠest
    2.6k
    https://www.transfermarkt.com/marko-pjaca/profil/spieler/205940

    Čuo sam da je zanimljiv, pa nek stoji ovdje.. :smile:
  • bluelions
    250

    Sretan mu rođendan btw :smile:
  • Ijayi Atiemwen
    553
    Latvijac Matiss Silinš zabio prvijenac za Dinamo protiv Osijeka. 1 HNL Kadeti
  • ibro1986
    42
    Ewerton Paixao da Silva (28.12.1996) dvadesetsedmogodišnji brazilac koji je trenutačno igrač FC Banik Ostrave (češka liga), većinom igra na poziciji lijevog krila i ove sezone je u 27 utakmica zabio 12 golova i uz to nadodao 4 asistencije. Prema sofascoru prosječna ocjena ove sezone mu je 7.60,zadnju utakmicu odigrao je 28.4.2024 u remiju njegovog kluba Banik Ostrave protiv Slovan Libereca u kojoj je zabio jedanaesterac i zaradio ocjenu 7.6. Također 20.4.2024 odigrao je utakmicu protiv Sparte iz Praga(trenutno prve momčadi na ljestvici) i nadodao je dvije asistenciju u porazu Banika 4-3 i zaradio ocjenu 8.2. Vrijednost iznosi oko 1m€.

    https://youtu.be/gNkKvn1Ma3g?si=4mFEjEpjigHByhPg
  • Calello5
    9
    Evo za prvi post ovdje spomenuo bih par imena koja su relativno etablirana i poznata onima koji podrobnije prate nogomet, a iz različitih razloga bi mogli biti dostupni. Upitno je naravno koliko bi se uklopili okvire plaća.
    Inače već duže pratim forum, posebno ovu temu pa sam se odlučio uključiti.
    Smatram da u nadolazećem prijelaznom roku najviše pažnje treba obratiti na stopere i krila.

    1. Largie Ramazani
    Još uvijek mlad igrač. Na Transfermarktu vrijedi nekih 5mil međutim igra za posljednjeplasiranu ekipu Primere Almeriu. Pogledao sam ove sezone 7-8 njihovih utakmica i na svakoj je pokazao nešto što bi za Dinamo trebalo biti novo i zanimljivo. Vrlo okomit, prodoran u driblingu i lako dolazi u šanse. Igrao na poziciji najviše lijevog krila, no često se nalazio i na kontra strani , kao i na poziciji polušpice.

    2. Adam Ounas
    Trenutno igra za Lille, bivši igrač Napolija. Lijevo krilo u najboljim godinama. Drugačiji tip igrača od npr. Hoxhe kojega imamo na toj poziciji. Slabiji fizički, ali tehnički superiorniji. Nerijetko ulazi u sredinu , vrlo nepredvidljiv u smislu da zna iskoristiti i udarac iz daljine i svoj dribling.

    3. Oliver Torres
    Ovo je možda najmanje realno ime, ali naveo sam ga jer zadnjih godina stagnira i možda bi prihvatio novi izazov i okruženje. Box to box veznjak kakvog je teško naći, veliki radijus kretanja, agresivnost, miran na lopti, a opet dovoljno lucidan i kvalitetan u priključivanju napadu.
  • Ludovic IX
    5.5k
    pa nije jednom ovdje rečeno da mi ne možemo pustiti 4 igrača od 17-18 godina u prvih 11. Nažalost nismo barcelona koja svakih par generacija izbaci po 5-6 klinaca koji uskaču u prvih 11 odmah.

    I ako to znamo mi, znaju i roditelji i agenti. I onda idu u lokomotivu di ako je talentiran, već sa 17 će dobiti minute a sa 18 će bit standardan. I onda ga mi uzmemo ako ima sreće i on postane igracina kod nas.

    Mi moramo u svakoj generaciji naći jednog ili dvojicu generacijskih talenata koji će biti bar blizu gvardijolinog talenta. Ne 10 takvih jer ih nema ali dvojica postoje u RH i mi te moramo naći. Ostale ako treba i kupiti kad proigraju u npr lokosima. Nažalost, neke generacijske ćemo i fulat pa će završiti ako ima sreće u lokomotivi a ako nema, onda u osijeku i hajduku.

    I kad budemo imali tako složen sustav, imat ćemo uvijek 4-5 prvotimaca iz škole, 3-4 igrača koji su došli iz hnl-a, 1-2 povratnika, 1-2 hrvata iz dijaspore i 4-5 stranaca..i par najboljih juniora koji mogu uskočiti ako baš treba i kad je rezultat rjesen.
  • Izet Hajrović
    917
    2. Adam OunasCalello5

    Alžirac, desno krilo. Kupljeno!
  • din
    234
    Što mislite o Sunjiću? Ima smisla ga pokušati dovesti s obzirom da je skupio puno minuta u drugoj Engleskoj ligi i Bundesliga, a ugovor mu na ljeto ističe?
    A opet, imamo puno veznih u ekipi (Mišić, Sučić, Rog, Bulat, Ademi)
  • Calello5
    9
    Osobno ne bih ga dovodio. Mislim da je previše jednosmjeran za ovako posloženu ekipu Dinama gdje su sva tri vezna više osmice nego zadnji vezni.
  • Calello5
    9
    U slučaju odlaska Baturine mislim da bi kao opcija za 10ku, a po potrebi može itekako pokriti i krilo bio Muhamed Cham Saračević.
    Igra u Clermontu, koji ispada iz lige, a ima odlične brojke. Fizički bi doneso dodatnu dimenziju našoj ekipi, gledao sam ga i za mlade Austrijske reprezentacije i uvijek je bio istaknut u igri.
  • Izet Hajrović
    917
    mislim da se neće dovoditi desetka u slučaju odlaska Baturine. Imamo tu Stojkovića koji će, ako bude zdrav i dobro se vrati od ozljede, biti bolji nego što je Baturina bio na jesen. Imamo tu i Vrbančića koji će valjda dobiti šansu, možda i Kačavenda. Vidović je također opcija ako ostane, a ako niti jedan od njih neće valjati, igrat ćemo s dvije osmice. Najbolja bi opcija bila da Baturina ostane do zime, pa makar na posudbi pola sezone ako se proda na ljeto.
  • Olmic
    2.7k
    https://www.transfermarkt.com/viktor-kovalenko/profil/spieler/203842

    Ugovor jos godinu, mislim da nije Atalanti u planovima
  • Droljo
    5.1k
    Velika plaća vjv a nikakav upgrade za našu veznu liniju. Nama treba prvi stoper gazda majstor! Zatim mišić 5 godina mlađi za vezu pa onda dalje gledati...
  • Blueshadow86
    964
    Tako je. Treba nam stabilan i iskusniji stoper. Isto vrijedi i za jednog veznog igrača. A i desno krilo. I to je to.
  • Sibirski plavac
    1.4k
    https://www.transfermarkt.com/john-brooks/profil/spieler/124732

    Iskusan stoper (31 godina), igra za Hoffenheim, skoro 300 nastupa u bundesligi, 45 nastupa za repku SAD-a (zabio i gol na SP 2014), ugovor mu ističe ovog ljeta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.