• Petar86
    887
    Kovaca koji je dobar trener je minirala svaka svlacionica sto i nije dobar znak pogotovo kod nas gdje je pozamasan broj zvijezdica kojima se trebaju titrati jajca

    Neka SD zaradi svoju placu, nisu Bjelica i Kovac jedini treneri na svijetu
  • vjeko1701
    8.4k
    Zašto bi to bio manjak vizije? Nit su ga oni doveli u klub prvi put nit otjerali iz kluba. Po tom pitanju oni ne recikliraju.
  • Jaro
    7.4k
    Nisu oni doveli ni Jurcica, Krznara, Sopica, Ivankovica, Kopica... Dovodjene Bjelice je potez samo mm iznad ovih, a bome bi bio i jeeebeni populisticki potez posto je covjek u ocima dobrog broja navijaca dinama podignut na razinu polubozanstva...
    U svijetu postoji "bezbroj" trenera, mladih, starih, afirmiranih, pocetnika, strogih, prijateljskih, pragmaticara, esteta... i niti jedan nije match za Dinamo osim Bjelice?
    Kazete pozna klub i momcad? Momcad je dosta izmjenjena u odnosu na ono kaj on pozna, a klub je (barem na papiru) zaokrenut za 180 stupnjeva u odnosu na ono gdje je Bjelica radio...
  • Crle
    540
    Naravno da je uvijek rizik al ove rotacije i izabiranje hnl trenera se u 90% situacija nije pokazalo kao dobro.

    Po kojim kriterijima on može biti manji rizik od nekog boljeg sa boljim stožerom?

    Ne bi da je prošlo pet dana od kada je otišao i sve ostalo je isto. Ili da je on napredovao te ima isti ili bolji stožer.

    Koliko klubova ima super trenere koji su uspostavili igru? Kako to oni mogu bez Bjelice?
  • vjeko1701
    8.4k
    Pa ko kaže da je jedini, dragi bog...Jel se zna ko bi doveo kakav stožer?

    Evo iskreno nemam volje raspravljati čim se kreće u apsurde prilikom argumentacije. Tzv reductio ad absurdum. Ovo nije rasprava.

    Ok je, ne slažemo se i gotovo. Budućnost će pokazati.
  • Mr Anderson
    8.2k
    klub je (barem na papiru) zaokrenut za 180 stupnjeva u odnosu na ono gdje je Bjelica radio...Jaro

    Zajec ga sigurno nebi nazvao i pitao...Nenade ljubavi, treba li ti bilo što.:lol:
  • Noel
    6.4k
    Ovo što ću reć je kibi dabi i šta bi bilo kad bi bilo. Ali sam sam siguran da je 2018. kad su došli ismijavani Petković i Oršić na klupi bio nekakav Jakirović ,Sopić Čačić a ne Nenad Bjelica obojica bi danas igrali u Belupu,Lokomotivi (možda).

    Toliko o tome kolko Bjelica ne zna prepoznat i stvorit mladog igrača.
  • Crle
    540
    A kaj ne možeš znat imema ljudi iz stožera i reference?

    Pa nije rasprava da jer jedini argument za Bjelicu je da je Bjelica koji je imao super rezultate sa dinamom prije nekoliko godina, a od tada se je praktički sve promijenilo. Pa i njegov stožer.

    Kao što je netko napisao, sve priče o nekim vizijama za klub padaju u vodu ako nam je jedina vizija Bjelica. Jer to je klasično razmišljanje da ako je nešto funkcioniralo prije ajmo probat opet pošto za drugo ne znamo.

    I ako dođe, daj bože da sam totalno u krivu i da ćemo letjeti pod njegovim vodstvom sljedećih 5-10 godina. Nemam problem sa tim.

    To sa Petkovićem i Oršićem definitivno ne spada u prepoznavanje i stvaranje mladog igrača.

    Što ne znači da nije super potez.
  • vjeko1701
    8.4k
    A kaj ako je vizija da se igra agresivan nogomet uz puno trke i pritiska na protivnika? To je njegov nogomet.

    Kaj ako se za drugo zna i ima prilika i mogućnost i on nije "jedina vizija" ali je stručna procjena da je ovo trenutno najbolja opcija?

    A priori pripisivati manjak vizije ili tendenciju reciklaži radi ovog poteza je manjkav argument jer mi realno ne znamo o kojim imenima se raspravlja i tko je sve voljan trenutno doći. Novinarske škrabotine neću komentirati jer su davno dokazali koliko su pouzdani.

    Kakav bi stožer on složio ne znam. Stari mu se raspao, to je činjenica. Dal bi napravio rezultat također ne znam. Al mi definitivno ne upada u isti rang sa drugim mogućim povratnicima radi stvari koje sam naveo.

    Radije bi njega od bilo kojeg domaćeg imena koje se spominje, čak i Kovača. Od stranih imena bi opet radije njega nego nekoga iz donjeg doma lige 5 ili bivše ime koje nije bilo na ozbiljnoj razini par godina.

    Minimum za trenera, domaćeg ili stranog, bi mi bilo iskustvo igranja međunarodnih natjecanja pošto su ona nebo i zemlja s domaćim ligama. Ne nužno po pitanju kvalitete nego i konteksta utakmica i njihove pripreme.
  • Tongo Doumbia
    4.2k
    Bjelica, odmah, sad.
  • Crle
    540
    Definitivno ću se složiti sa tobom da bi prije uzeo njega nego neko hnl ili hrvatsko ime (osim edina terzića).

    Samo ja trenutno njega ne vidim kao nekoga tko će nastaviti kao kada je i otišao. Previše toga se promijenilo i u klubu i kod njega.
  • vjeko1701
    8.4k
    Ma ni ja ne vidim kao nekoga tko će nastaviti pošto nemaš tu kaj nastaviti. Nit ekipa, nit rezultati nit kontekst kluba nije isti.

    Vidim ko nekoga kome treba fresh start a baš zbog ovog gore i on i Dinamo mogu imati fresh start iako je tehnički povratnik.

    Idemo ovako, kako bi ga gledali da nije nikad bio u Dinamu već da je u onom periodu radio onakve rezultate sa Lechom npr? Nakon toga sve isto. Osijek, Trabzon, Union.
  • Crle
    540
    Iskreno, ne znam što bi u toj situaciji mislio.

    Ako dođe, naravno da mu želim još veći uspjeh i sigurno ne očekujem instant rezultate.
  • vjeko1701
    8.4k
    Zdravo razmišljanje.

    I ja razumijem želju za nečim skroz novim. Priznajem da nisam objektivan jer mi je Bjeličin Dinamo u LP možda i najdraža ekipa u modernoj povjesti kluba.

    Nema nikakvih garancija. Tko god dođe uvijek ima moju podršku i želim da nas sve osvoji rezultatima.
  • Dudu 9
    286

    U Njemačkoj je pukao odnos s upravom nakon što je ošamario Sanea, i osramotio i sebe i klub.
    U Osijeku je imao javni meltdown svaku drugu utakmicu, sjetimo se korporacije, tu je kmečao iz čiste nemoći jer nije mogao dobiti Rijeku dok se s nama borio za naslov.

    Nenad je dobar trener ali i živac koji se teško kontrolira, i često nema takta, zbog čega ulazi u nepotrebne sukobe. Dosta navijača Dinama njega gleda kroz ružičaste naočale zbog rezultata koje je imao kod nas.
    Nije on uvijek bio krivac za otkaz, ali nije ni bio uvijek u pravu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.