• Mlađi referent
    10.3k
    10.09.2016.
    Dinamo - Osijek 0:1.. ovo je datum prekida niza od 104 tekme bez poraza na Maksimiru. Teško je stavit pod ‘trenutak’, ali definitivno slavan rekord Dinamove povijesti.

    1935, ne znam datum točan, dolazak Bukovija u Građanski. Trener svjetskog značaja.

    Znam pricu ali slobodno prositi upis za ostaleBosna86

    Taman izlazim iz kuće, napišem ili po povratku ili slobodno neka netko preuzme
  • Mlađi referent
    10.3k
    De facto početak vječnog derbijaMlađi referent

    Ugl priča kreće s 1919. kad u prijateljskoj tekmi Građanskog i Hajduka dolazi do grubljeg starta na igrača Hajduka na što je igrač Hajduka uzvratio udarcem i potom dobija crveni. Na terenu nastaje frka, a kmečavci se povlače s terena ( vidi, vidi :smile: ) jer su smatrali da bi i igrač Građanskog trebao bit isključen.

    Tovari su čekali priliku za osvetu i dogovorena je druga prijateljska dvije godine kasnije na Starom Placu. Upravo taj - 22.05.1921. Tadašnji rekord Starog Placa po posjećenosti. A na terenu više WWE nego nogomet, prekršaji, udarci ( isti onaj tovar ponovno isključen radi iste stvari), Građanski ostaje s osam igrača, Granec ozljeđen napušta teren prema Jutarnjem radi nekog udarca iz publike ( pisalo se i o borbi za život) , slomljena ruka Perški, napad tovara na igrače dok se izvode prekidi. Tovari sve proglašavaju velikom laži, u Zagrebu doček za igrače, mlati se dalmatinske studente po gradu (hehe :rofl: ). Sve u svemu, skandal epskih razmjera, na kraju doveo i do intervencije gradonačelnika da smire tenzije. Utakmica je i završila na inspekciji MOO-a. Tovari su oslobođeni krivnje, ali derbi svih derbija se rodio.
  • NitkoBitan
    11.6k
    Jebote od tog proslo 100 godina. Svasta sam razmisljao o tom vremenu al da su se tad mlatill tovarski studenti nije mi bilo ni na kraju pameti :rofl: Znaci u Zagrebu se i dan danas odrzava duga tradicija.
  • Patak
    2.2k
    Bilo bi fora pročitati novinske članke nakon te utakmice, pa ako netko ima neka stavi na forum...
  • Mali dioničar
    13.9k
    wbsoo743xs72sdu5.jpeg

    Finale KVSG-a prije točno 60 godina.
  • plavi67
    920
    čekaj, jogurt danone bio glavni sponzor tada hahah
  • SAS1987
    13.2k
    čekaj, jogurt danone bio glavni sponzor tada hahahplavi67

    Nekada se prije tekmi jeo jogurt a ne pilo pivo :lol:
  • plavi67
    920
    pošteni ljudi ,a ne mi danas :D
  • maddaddam
    2.9k
    Nekada se prije tekmi jeo jogurt a ne pilo pivo :lol:SAS1987

    Ne znam za Sloveniju, ali u Hrvatskoj nisi baš mogao birati jogurt (by Kolinda)

    “Odrasla sam u komunizmu, i nisam htjela ništa drugo nego da izađem iz toga. Htjela sam biti slobodna. Htjela sam imati mogućnost u dućanu birati između raznih vrsta jogurta, i da ne moram vlastima priopćavati koliko ću kruha trebati idućeg tjedna”.
  • Patak
    2.2k
    Izbacivanje Betisa, prvog španjolskog kluba u povijesti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.