• BluePhone67
    3.2k
    Bez stresa i Dinamo ? Tesko :chin:
  • Infinity
    15.2k
    Ja sam ih gledao oba meca protiv Zrinjskog. Doduse, prvi sam zaspao. I tad se igralo bez publike, utakmica je bila dosadna i ne sjecam se da sam izdrzao i poluvrijeme. U drugoj utakmici su ih ovi nadigrali, al bas ono tipicna ekipa koja ne zna dati gola. Da je Zrinjski imao u napadu samo jednog kvalitetnijeg igraca napunili bi ih do vrha. Meni je za oko tad zapao Erik Jirka koji je jako brz ili se barem cinio u odnosu na igrace Zrinjskog. Cak sam pomisljao da bi dobro dosao Dinamu u ono dobar kad nismo znali kakva ubojita krila cemo imati. Sigurno je igrao i kasnije dobro, jer ga je Zvezda vec potpisala i dolazi im u prvom mjesecu. Mene muci neka dinamovska glupost, a opcenito iz jedne i pol utakmice koliko sam gleda tog Spartaka mislim da ih se treba rutinski pobjediti. I ono u Trnavi sto sam gledao protiv Zrinjskog djelovalo mi je da je Zrinjski bio bolji, ali mi brat koji je pogledao do kraja rece da su ih ovi bas nadigrali u drugom dijelu i zasluzeno su pobjedili. U Mostaru su dali brzi gol i igrali na kontre cijelu utakmicu. Mislim da ce to Ademi ili Sunjic zatvarati. Prema naprijed ne treba srljati, jer ako su ispadali protiv Zrinjskog onda ce i protiv Dinama i gol ce doci. Ne bih da pretjerujem, ali ocekujem pobjedu u hendikepu, iako je u ovoj situaciji i bod sigurno dobar.

    Ako uspijem naci na netu i ako uhvatim vremena pogledat cu njihove domace utakmice protiv Zvezde i Legije.
  • Eduardo
    17.3k
    Moraš priznati da ga je ove sezone manje nego inače.
  • marcio amoroso
    32k
    Ma oni su u rangu slavena ili gorice. Sve osim naše pobjede je iznenađenje. Samo stres prezimljavanja i taj teret nas može sputati. Ali bože moj, i bod gore je ok. Pobjedimo ih na maksu i nama dovoljno.
  • 000
    941
    Ma nema tu kalkuliranja, kad god smo isli na kalkulaciju popusili smo.
    Odmah od pocetka pokazati ko je gazda.

    Vjerujete li da u Trnavi danas ima igrača koji bi mogli osnažiti ovakav Dinamo?
    "Teško pitanje, čak bih rekao da nema. Ne mogu ovdje izdvojiti nikoga tko bi odmah bio pojačanje za Dinamo, mi smo ipak puno drugačija momčad. Naš glavni adut je kolektiv, puno se na travnjaku uzdamo jedni u druge, nismo samo skup individualaca. A to je u nogometu nekada i puno bitnije" završio je Dangubić.
  • Infinity
    15.2k
    Pogledao sam sad 65 minuta Trnava - Zvezda. Pogledao bih do kraja, al sam se sjetio da je bilo na produzetke, a nisam imao volje to gledati jos sat vremena.

    Ja da sam Bjelica, ja bih njima dao loptu, jer oni ne znaju sta bi s njom.

    Idemo redom. U obrani su katastrofalni. Stoje gusto, organizirano, disciplinirano, ali nije da da uspjevaju zaustavljati napade. Postavljena obrana im izgleda dobro, ali ne stizu prvi na loptu, spori su. Njihove reakcije kad u obrani imaju loptu su jako lose, panicne. Obrana im je tehnicki nepotkovana i treba ih ganjati kad imaju loptu, pogrijesit ce sigurno, protiv Zvezde su samo u prvom poluvremenu imali 4-5 panicnih reakcija. Zvezda ih nije razbila iz razloga sto nisu navalili od prve minute, znali su da ce ih ubiti kontrama ako do njih dodje. Igrali su pametno, strpljivo i dobili su ih. Prvi gol Zvezde je pao nakon lopte u prostor, centarsuta i obrana Spartaka stoji, gleda, Ben glavom posprema. Nisam gledao drugi dio utakmice, ali sam pogledao gol. Obrana izigrana, Radonjic bjezi i zabija jedan na jedan.

    U obrambenim prekidima, tj. kornerima i slicno bili su izdominirani. Jako su losi u skoku nazad. Zvezda im nije uspjela zabiti iz kornera, al cini mi se da su dobili svaki zracni duel. Ja bih ubacio Budimira da posprema centarsute i Gavranovica da bjezi njihovoj obrani. Djeluju mi jednostavno lose i probojno.

    Mislim da bi ih Dinamo mogao unistiti uigranim prekidima, jer ovi djeluju isprepadano i panicno.

    Prema naprijed nemaju nista osim te kontre. Tranzicija im je stvarno odlicna, sve se igra na prvi-drugi dodir i bas brzo iznose loptu. Dali su gol upravo nakon kontre. Izgledali su u tom napadu kao vrhunska momcad. Kadlec je iznio loptu kroz sredinu, dao ju na stranu, centarsut i gol glavom s pet metara. Zvezda je izgledala sokirana. Gol je pao prilicno rano, u sestoj minuti pa su srbi sigurno bili iznenadjeni sto im se to odmah na pocetku meca dogodilo.

    Njihov napad na postavljenu obranu je smijurija. Ljudi doslovno ne znaju sta ce s loptom. Pokusavaju preskakati igru, a duge lopte su im Boze sacuvaj. I u nekim kontrama su pokusavali igrati dugu loptu i to je odmah propadalo. Niti jedan njihov centarsut, tj. preskakanje igre nije proslo. Blago receno - katastrofa. Upravo prije drugog gola su prodali jednu dugu loptu golmanu Zvezde i Zvzeda je iz tog napada zabila.

    Prekidi? Samo da nije izbliza i iskosa. Nemaju uigrane akcije. Svaki prekid ide centarsut. Iz kornera je to obicno svijeca, Livakovic ce to pohvatat kao da mu bacaju na treningu. Slobodni s 30+m lopta ide 'u bunar', takodjer bezopasno. Slobodni s 20-25 metara iskosa. E to je nesto malo opasnije. Ide ostra lopta. Ne ide ni na kog, ide samo ostro u visini 2 metra i to je ono najgore. Ako ju netko dobro zakaci zavrsit ce u mrezi. To je ono jedino cega se pored kontre plasim.

    One prekrsaje oko centra pokusavaju izvesti brzo i sjuriti se prema golu. Takodjer imaju nekog sto s lijeve strane baca aut duboko u sesnaesterac, ali je to obicna svijeca koju bi Livakovic trebao pokupiti.

    Pored ovoga. Igraju jako prljavo. Gruba su ekipa i bit ce jako puno duela s njima, pogotovo kad Dinamo bude napadao. Prave one 'pametne' prekrsaje koje cemo mi protivnicki navijaci nazvati prljavima. Bit ce tu sigurno burnih reakcija i bojim se kartona zbog prigovora. Ako bude gusto mogli bi oni dobiti i crveni.

    Publika im je odlicna, atmosfera je stvarno fantasticna bila i mislim da je igranje pred praznim tribinama ipak voda na Dinamov mlin. Nece imati taj poguranac s tribina, a jos Dinamo vec duze igra bolje vani nego doma i to su vec dvije stvari u Dinamovu korist.

    Meni je Spartak ostavio dojam da je to ekipa koju se mora pobjediti, ali ekipa koju nece biti bas tako lako pobjediti. Jesam ih gledao protiv Zrinjskog, ali od tog ima dosta vremena i nisam gledao s toliko zanimanja. Ovo sad sam bas pozorno pratio. Misljenja sam da bi ih u nekom europskom dvomecu u knockout fazi Gorica izbacila.

    Ocekujem sigurnu pobjedu. Samo zbog situacije u grupi bih bio zadovoljan i bodom. O porazu necu ni govoriti, jer ne vidim nacin da Dinamo izgubi od ovih.
  • 000
    941
    Odlicna analiza. Bjelica je svjestan vaznosti utakmice, i vjerujem da zna svaku sitnicu o njima, te da je shodno tome vrhunski spremio taktiku. Jedino me strah individualnih ispadanja. Samo sami sebi mozemo zakuhati. Na kraju krajeva ta Trnava se bori za opstanak u slovackoj ligi.
  • 000
    941
    Nestor El Maestro. Zvuči kao umjetničko ime nekog mađioničara ili, kad je već riječ o nogometu, kao nadimak nekog nadobudnog klinca koji cijele dane na YouTubeu skida Messijeve ili Ronaldove poteze.

    Ali to je zapravo ime trenera Spartaka iz Trnave koji je tom klubu lani donio naslov prvaka. Pravo ime, koje mu stoji na dokumentima!

    Taj je Nestor osebujni 35-godišnji Britanac rođen u Srbiji, a da pritom njegovo ime ne otkriva ni jedno od toga. Priča seže u ratno doba...

    El Maestro je rođen kao Nestor Jevtić u Beogradu 1983. godine i zaljubio se u nogomet kad ga je otac vodio na utakmice Crvene zvezde. Kad je navršio osam godina, obitelj ga je odvela u Veliku Britaniju zbog rata.

    "Živio sam u Beogradu, išao u školu i igrao se s prijateljima na ulici, a mjesec dana kasnije postao sam učenik na West Sussexu. Nisam znao riječ engleskog jezika", sjetio se proljetos u intervjuu za Guardian.

    Dakako, bio je okupiran nogometom.

    "Odrastao sam u Engleskoj za vrijeme slavnih dana Premier lige. Ili je to samo činjenica da vam se sve čini romantičnije i posebnije dok ste dijete..."

    Kad mu je bilo 16 godina, dobio je Uefinu B licenciju.

    "Nisam imao jasnu viziju što želim raditi, znao sam samo da volim nogomet i da nisam dovoljno dobar da bih ostvario igračku karijeru."

    U toj tinejdžerskoj dobi odlučio je promijeniti ime.

    "Zapravo sam to učinio dvaput: prvi put kad mi je bilo 16 ili 17, htio sam se riješiti onoga 'ić'. Nakon toliko godina u Engleskoj osjećao sam se kao Britanac, a bilo me i malo sram što sam iz Srbije. Ona je tada bila opisivana kao agresor, a Slobodanu Miloševiću, čije je prezime završavalo kao moje, sudilo se za ratne zločine."

    "Promijenio sam ime u John Smith ili nešto slično. No, nekoliko godina kasnije, kad mi je bilo oko 18, počeo sam se osjećati kao lažnjak i pomalo glupo s imenom John Smith. Roditelji su mi bili stranci i govorili su drugačijim naglaskom, pa sam se vratio svom izvornom imenu koje mi se oduvijek i dopadalo - Nestor. A u trenucima tinejdžerskog ludila, prezime sam promijenio u El Maestro, jer mi je zvučalo cool. Sad sam El Maestro dulje nego što sam bio Jevtić i naučio sam živjeti s tim."

    Trenersku je karijeru počeo u amaterima, ali je radio video analize utakmica Premier lige, pisao planove treninga i slao ih diljem Europe. Na neke je dobio odgovor, među njima i od West Hamova direktora akademije Tonyja Carra.

    “Nekako sam mu se dopao, rekao mi je da dođem na nekoliko treninga s najmlađima, dječacima od 8 ili 9 godina. To mi je bilo ostvarenje sna."

    Uslijedio je poziv iz bečke Austrije.

    "Možda su vidjeli da ne znam točno što radim, ali brzo učim, da sam inovativan i razmišljam izvan okvira."

    Nakon Austrije, trenirao je mlade momčadi u Valenciji i 2006. počeo raditi kao pomoćni trener Schalkea, kao najmlađi asistent u Bundesligi.

    “Bilo je čudno, ni jedan trener nije bio mlađi od 35 godina. Danas to nije čudno, posebno u Njemačkoj, gdje imate i trenere u 20-im godinama."

    Nestor je radio u Hannoveru i Hamburgu, pa se vratio u bečku Austriju prije dvije godine kao pomoćnik Thorstenu Finku. I baš nakon utakmice protiv Spartaka iz Trnave, slovački ga je klub prošloga ljeta doveo na klupu.

    "Ne znam gdje ću biti za deset godina, ali uvjeren sam da ću biti u većem klubu i ligi nego što sam sad. A ako me karijera odvede natrag u Englesku, u Premier ligu, bit ću najsretniji na svijetu!"
    Zbog velikih emocija prilikom vođenja utakmice, engleski su ga mediji usporedili s Pepom Guardiolom.

    "Razlika među nama je kao i između slovačke i njemačke lige. Jedina je sličnost što obojica imamo obrijane glave. Mi igramo posve drugačijim stilom: fokusirani smo na kontroliranje igre bez lopte, dok njegove momčadi teže posjedu."

    Drugim riječima, kao što je Spartak pokazao u pretkolima Lige prvaka i u Europskoj ligi - Spartak igra dosadni, čvrsti, kompaktni bunker...

    Nakon naslova otišao je u CSKA iz Sofije, a Spartak je ostao u rukama Radoslava Latala. Koji Dinamu stoji na putu do europskog proljeća.

    https://www.goal.com/hr/vijesti/dinamo-spartak-trnava-nestor-el-maestro/y4lnuv1s48zg1uwyaso7uxjyl
  • Infinity
    15.2k
    Koja budaletina, bas sam s osmjehom procitao clanak.

    Zaboravio sam spomenuti nesto o Spartaku sto nisam znao, a komentator na utakmici je rekao. Ne pratim slovacku ligu, znam dosta klubova i Spartak sam uvijek svrstavao medju najvece. Zanimljivo da Spartak nikad nije bio prvak Slovacke do prosle sezone. Osvajali su prvenstvo Cehoslovacke pet puta i to tih pet u sest sezona, cista dominacija. Nakon toga je uslijedio post od cak 45 godina. Ljudi su cekali 45 godina na titulu. Podsjeca me ovo na nesto, mada mi cekamo tri godine duze.

    I malo statistike.

    Dinamo nikad nije igrao protiv Spartaka, ali se dva puta susretao s predstavnicima Slovacke, oba puta protiv Slovana iz Bratislave. Prvi put se to desilo na startu one sezone koja se toliko spominje kao posljednje proljece. Slovan je iz Maksimira ispracen s tri komada, a gore je bilo 0-0. Drugo okrsaj bio je u prvom kolu Kupa UEFA 2000/01 kada je Dinamo prvo slavio u Bratislavi s 3-0, a na Maksimiru je bilo 1-1. U pravilu prva utakmica zavrsava pobjedom Dinama od 3-0, a uzvrat nerijeseno :grin:

    Sto se tice HNL-a, protiv Spartaka je igrao Slaven Belupo. Nakon 0-0 U Koprivnici, Slaven je vodio 2-0 u Trnavi, ali je zavrsilo 2-2 i Slaven je prosao dalje.

    HNL vs. Slovacka - Osijek ispao od Slovana s ukupni 6-0, Slaven izbacio Duklu s ukupni 6-3, Zilina izbacila Hajduka s ukupnih 2-1 (morao sam) i Rijeka je izbacila Zilinu s ukupnih 3-2.

    Slovacka je trenutno 31. liga Europe u odnosu na Hrvatsku koja je trenutno 16.

    S tolikim nestrpljenjem iscekujem taj cetvrtak da se sinoc nisam ni sjetio da je igrala LP, a ne zanima me ni veceras. Maksimalna koncetracija na cetvrtak, 18.55h, ArenaSport ili SportKlub. Mislim da bi zivciranjem dodatno skratio zivot da se igra u 21h.
  • deda
    27.6k
    Što igra se LP. Pojma nemam:razz:
  • deda
    27.6k
    Moro i Šitum u avionu.
  • Eduardo
    17.3k
    Moro je izdominirao sad u 2.HNL protiv Osijeka. Sve što je bilo dobro išlo je od njega. 20-30' može on i ovdje igrati na vrhunskoj razini, ne vjerujem da će tempo biti ubitačan.
  • deda
    27.6k
    'bal te vrag mene već pere nervoza, a još je cijeli dan do tekme.
  • Infinity
    15.2k
    Mene je jos jucer uhvatilo. Pa covjece gledao sam snimku Trnava - Zvezda da vidim sta nas ceka hahaha.
  • reziser
    6.2k

    Prazan stadion:grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.