• Nino Bule
    13.8k
    Jedini pacifisti koji mogu zaustavit rat su ruski pacifisti, putin doslovno jednom mjesecno ponovi svoje maksimalisticke ciljeve a to je promjena rezima u ukrajini i demilitarizacija ukrajine. Ja da sam ukrajina ne bi prihvatio aneksiju teritorija kojeg rusi drze za kraj rata ali to uopce nije na stolu, ovaj manijak ce mobilizirat sve sta moze i vodit rat godinama unistavajuci "rusku mladost" za svoje šizofrene ideje.
  • Jaro
    7.4k
    ak ona budaletina Dodik krene na sjever, os isto zazivati pacifizam i dat im kaj treba?
    Meni fakat reakcije na ovu rusko-ukrajinsku situaciju nisu jasni, pogotovo ove floskule o zavrsetku rata na nacin da se Rusiji puati sto god hoce... I taj narativ vecinom dolazi od deklariranih desnicara...
  • Patak
    2.9k
    Ne znam što u današnje vrijeme znači desničar, anti globalist sam. Nego, jel Tuđman krajem 1991 trebao nastaviti rat ili potpisati primirje i nastaviti borbu diplomatskim putem, pa ako ne ide vojnim kad to prilike omoguće. Do tada sankcije. Ukrajina u sadašnjoj situaciji može izgubiti samo mladost a teritorijalno neće ništa postići. Samo Zelenski nije razina Tuđmana.
  • Nino Bule
    13.8k
    Zelenski moze bit ovakav ili onakav ali na stolu nije diplomatsko rješenje, to je bajka za naivne "pacifiste"
  • Kreten
    114
    a teritorijalno neće ništa postići.Patak

    Mogu teritorijanlno postići ali treba im više podrške u streljivu, i ne mješanje politike u lance zapovjedanja kao što se sada događa. Po meni ja bi ih samo šopao kasentim streljivom za obične topove da mogu uništavati tehniku i ljudstvo u puno većim količinama za manje streljiva.

    U zadnjih par dana se dogodila ogromna greška i Sirijski je postao zapovjednik oružanih snaga zbog političkih igara Zelenskoga, on je naneso previše nepotrebnih žrtava do sada bez razloga a to će se još povečati jer Zelenski traži ofenzivne kretnje iako realno nemaju kapacitet za tako nešto.

    Uglavnom diplomatsko rješenje je van svake opcije jer će im se opet ponoviti isti scenarij za par godina, a i ovi iz rusije očito imaju cilj zauzeti čitavu Ukrajinu i njih i Bjelorusiju pripojiti "natrag Rusiji" i podsjetiti ih da su Rusi. https://web.archive.org/web/20220226051154/https://ria.ru/20220226/rossiya-1775162336.html evo ti članak nakon "Pobjede u Ukrajini" 26.2.2022
  • jedan u nizu
    8.3k
    Teritorijalno moze izgubiti jako puno.

    Sasvim nelos video o tome, objasnjava dio geopolitickih razloga zasto se uopce ratuje tamo, dakako govorimo o geografskoj poziciji, situaciji sa NATOm i prirodnim resursima. Nije sve crno i bijelo kao na videu, ali moze se pojmiti koliko ce pojedine strane dobiti ako zadrze te teritorije

  • NORTE
    11.5k

    Velika nalazišta plina u Ukrajini vrlo vjerojatno i jesu jedan od ciljeva EU-a, ali moguće je da se na bojištu sve promijeni nakon izbora u SAD-u.
  • Džudžan86
    251

    Sreca pa moj stari i ostali momci pocetkom 90ih nisu razmisljali o tome da je obrana svojih domova i obitelji pogibija za strane gospodare
  • Chess96
    194
    Ja ne znam kako diše Nauković, ali ako diše ljevičarski, mislim da nema tu kaj radit i da s razlogom skriva kako diše jer bi se nekaj pitalo i BBB oko liste.GaijiZG

    Dosta vremena se potrošilo na Naukovića pa vidim da nitko ne spominje Tomislava Fresla s liste, osobu koja trenutno radi u Agenciji za mobilnost i programe EU, a dobar dio karijere je proveo u Documenti zajedno sa Vesnom Teršelič za koju ne moram pisat kako djeluje i diše. Iako DP listu smatram puno boljom, ovakva neka imena s takvim CV-em me baš bodu u oči.
  • Patak
    2.9k
    Drži se onog što je napisao Gramsci, tihi marš po institucijama, pa je i on dogurao od documente do nekog Heada u Agenciji. Nadam se da neće više.biti takvih neugodnih kostura iz ormara.
  • FrenchMontana
    633
    hrvatski i gradjanski Dinamo je nešto sto svaki clan skupstine mora gurati. A to znaci i postivanje Domovinskog rata, sto ekipa iz Documente svakako ne čini.

    Mozda je on divan covjek i netko s kim bi popio pivicu, al da me predstavlja u skupstini, to bas i ne bi.

    DP lista dobiva moj glas, a ovakve ljude cu shvatiti kao djecje bolesti jer tek smo poceli s demokratizacijom naseg kluba :strong:
  • GaijiZG
    1.3k


    https://documenta.hr/novosti/istrazivanje-podataka-o-ljudskim-stradanjima-u-ratu-predstavljanje-rezultata/

    Ovakav lik je njima na listi? Ovo je gore nego da je Možemovac. Znači Vesna Teršelić ne radi na tome da otkrije objektivnu istinu stradanja civila, nego da okarakterizira Domovinski Rat kao rat bez dobre i loše strane, čime se dovodi u pitanje sam legitimitet Republike Hrvatske. S takvim ljudima se ne surađuje. Doslovce koji k.

    Edit: Znači nije negativac onaj koji propitkuje listu prije izbora, nego onaj koji ostavlja prostora Mamićevcima, Barišiću i Antoliću da diskreditiraju cijelu listu. Ako je ovo taj Tomislav Fresl, koristita će ga se kad tad za diskreditaciju i BBBa, i cijelog procesa demokratizacije. Vi koji ne vidite problem u ovome, nemate sposobnost apstraktnog razmišljanja i predviđanja događaja. Ponavljam, nadam se da to nije isti lik.
  • The Undertaker
    5.4k
    U čemu je problem sa ovim istraživanjem gore, ako su podaci točni?
  • GaijiZG
    1.3k

    Problem je što si nasjeo na priču da je documenta obična institucija koja teži objektivnom znanstvenom istraživanju. Radi se o NGOu koji je u službi defamiranja Domovinskog Rata i nastanke Hrvatske Države, a vjerojatno su ih većina BIAini obavještajci
  • GaijiZG
    1.3k
    "Vesna Teršelič rođena je 1962. godine u Ljubljani, u Sloveniji, ali živi u Hrvatskoj.[2] Po narodnosti je Slovenka.[4][5][6] U zelenim, ženskim i mirovnim organizacijama radi i djeluje od 1985. godine. Suosnivačica je Svaruna (ekološka »radna grupa«; u proljeće 1986. uzima ime Svarun), Zelene akcije (prvotno ime: Zelena akcija Zagreb), Centra za ženske studije, te Centra za mirovne studije. Kao volonterka je članica Nadzornoga odbora Zelene akcije.[7] Suosnivačica je mreže Antiratne kampanje Hrvatske u Zagrebu i njezina koordinatorica od 1991. godine do 1998. godine. Bila je među istaknutijim pripadnicima relativno malobrojne skupine intelektualaca okupljenih oko "Antiratne kampanje Zagreb",[8] za vrijeme Domovinskoga rata, te su ostale zapažene njezine kritike i ukazivanja na kršenja ljudskih prava za vrijeme i nakon Operacije "Oluja" 1995. godine.[9]"

    Slovenka koja je od 91e u ZG i vodi antiratnu kampanju. Znači mi smo 91e, po njoj, trebali priznat SAO Krajinu i da rat završi. Fascinantno mi je kako ljudi vole bit naivni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.