• Oluja
    3.8k
    u ovoj gadljivoj situaciji koja se zasigurno odrazava i na igrace nemamo se sto cuditi niti bilo kojem igracu ista zamjerati ako odluci napustiti klub. Svjesni su oni s kakvom gamadi imaju posla i da se sve ono lijepo sto se dogadjslo u zadnje vrijeme urusava i vrace u stanje kad je glavati razbojnik bio i fizicki prisutan. Igraci koji su tu samo zbog para na sve ovo sigurno ne gledaju jednako kao oni koji su pravi dinamovci i koji za dinamo zive, ali kojima je muka od svega.
  • Armagedon13
    958
    Baš im je muka pogotovo ovima sa 1M plaće.Osim toga Oršu,Petka,Mišića,Kapetana je doveo Dalton tako da ..
  • Mr Anderson
    5.8k
    Ma svi su pregovarali s Daltonom, osim možda ovih par zadnjih koji su došli. Iako sumnjam. Tak da ne bih baš rekao da igrači navijaju za Antolića.
  • Infinity
    15.4k
    Pravno gledano, koja je sansa da u slucaju pobjede Antolica klub sad zatrazi lovu koju je Mamic pokrao?

    Ne mislim da bi Antolic to uradio zbog dobrobiti Dinama, al taj rat ce se nastaviti u svakom slucaju. To bi mogao biti jedan od udaraca.
  • SAS1987
    13.8k
    Veseli me i vijest da Mamić (navodno) više nema potpore HDZ BiH pa eto, mogao bi se on ipak vratiti u Zagreb :lol: Ne ide mu u prilog niti to da BiH želi biti dio EU.
  • masacusec
    3.2k
    Otišao je u ameriku, neće se vratiti
  • Papastrumf
    10.4k
    Pravno gledano, koja je sansa da u slucaju pobjede Antolica klub sad zatrazi lovu koju je Mamic pokrao?Infinity

    Mislim da nije moguce buduci da su se izjasnili da dinamo nije ostecen te je novac uplacen u drzavni proracun.
  • Infinity
    15.4k
    Veseli me i vijest da Mamić (navodno) više nema potpore HDZ BiH pa eto, mogao bi se on ipak vratiti u Zagreb :lol: Ne ide mu u prilog niti to da BiH želi biti dio EU.SAS1987

    HDZ BiH obozava tipove poput Mamica. Prije ce ga postaviti ispred Covica nego mu okrenuti ledja.

    BiH ce u EU uci samo ako nas netko iz EU aneksira. Toliko truda se ulaze da se ne udje u EU da ja ne vidim nacin kako ce se uci. Naravno da neka smjena vlasti moze donijeti korak naprijed, al kod nas su izbori bili prije dva mjeseca, a jos uvijek nije izglasana vlada koja se birala prije cetiri godine i dva mjeseca.

    Mamic je po ta dva pitanja siguran. Mora se cudo desiti da popusi, al padne i kvota 1.01, pa se nadaj :rofl:
  • Captain America
    14.8k
    Ma svi su pregovarali s DaltonomMr Anderson

    Svi su oni s Daltonom pregovarali. Stavio je neko od kolega isječak iz Sportskih prošli tjedan gdje piše da ne mogu zaboravit Mamiću što ih je doveo, a Antolića ko člana uprave poštuju. Sjetimo se kom su potrčali u zagrljaj u svlačionici nakon Tottenhama.

    Mala usporedba iz svakodnevnog života. Frend mi je radio za lika koji je prilično mutan. Majstor je nedavno flexao novinarima kolke prihode ima. Reko mi je taj isti frend da neće zaboravit nikad kakvu je plaću dobio i da je na njemu bilo samo da radi posao najbolje moguće bez ikakvih pritisaka na nešto ilegalno. Tako je i igračima s Mamićem (bar sada, znamo svi što je ilegalno izveo s Lovrenom i Lukom). Oni su našem Orši dovođenjem u Dinamo omogućili da ovaj ruši najveće engleske klubove i da zabije pobjednički gol na utakmici za treće mjesto na Svjetskom. Orša im to ne može zaboravit unatoč svom zlu koje su nanijeli klubu.
  • BBB Mataa998
    1.3k
    [EKSKLUZIVNO] Naglić: 'Mamić me opčinio, kao i sve nas. Bio sam fasciniran njegovom energijom, strašću i sposobnošću. Trebalo je vremena da otkrijem njegovu drugu stranu'
    ‘Samo na dva transfera nestalo je 8.5 milijuna eura,reci cu vam koja.’
    Ako netko ima premium na jutranjem neka posalje cijeli clanak. Koliko sam uspio procitati radi se o transferu More i Corica.
  • Nino Bule
    11.9k
    Za corica i moru se zna da je ona neka firma imala 50% vlasnistva
  • Klenx
    4.5k
    Krešimir Antolić prvi je upozorio nas iz Izvršnog odbora da Dinamo donosi štetne poslovne odluke i da se tako više ne može raditi. Konkretno, alarm je upaljen nakon transfera Ante Ćorića i Nikole More. Roma je za Ćorića 2018. godine isplatila osam milijuna eura, a u Dinamo su ušla samo četiri milijuna. U drugom slučaju Moro je prodan moskovskom Dinamu za devet milijuna eura, a u naš klub su stigla 4,5 milijuna eura. Samo na dva transfera nestalo je, dakle, 8,5 milijuna eura, otkriva Ognjen Naglić za Jutarnji.
    Naglić je dugogodišnji član Dinamove vlade, u "prethodnom životu" popularan radijski reporter i urednik sportskog programa na Radio Zagrebu. Nije tajna da je u Izvršni odbor ušao kao fan Zdravka Mamića s čijeg je kursa skrenuo i prije nego što su počela posljednja previranja za vlast u klubu. Kada ga na kavi pitam kako jedna duševno zdrava osoba, uobičajenih kognitivnih sposobnosti i s elementarnim smislom za moral, uopće završi u kolu s Mamićem, on slegne ramenima.
    Rožićevo peglanje kartice
    - Opčinio me je, kao i sve nas. Bio sam fasciniran njegovom energijom, strašću i sposobnošću. Trebalo je vremena da otkrijem njegovu drugu stranu. Nema smisla poricati da je Mamić učinio velike stvari za Dinamo, on ima goleme zasluge za rast kluba, ali kao bjegunac od zakona i čovjek osuđen na 6,5 godina zatvora zbog pljačke on ne može upravljati klubom.
    Na sljedećim stupcima Naglić gostuje kao neformalni glasnogovornik većine u Izvršnom odboru. Ta većina na strani predsjednika Mirka Barišića jest tijesna, osam prema sedam, ali do pravorijeka mjerodavnih tijela gradske i državne vlasti ima pravo donositi odluke. Koliko god se šef Nadzornog odbora upinjao javnosti objasniti da stvari stoje drukčije.
    - Miroslav Rožić je samozvani ekspert za tumačenje klupskog Statuta i pravilnika, koji uz pomoć Damira Zorića sada grubo obmanjuje javnost. On tvrdi da Izvršni odbor krši Statut jer se protivi provođenju skupštinske odluke o razrješenju Antolića, iako u Zakonu o udrugama stoji drukčije. Taj zakon, naime, predviđa i iznimku u kojoj Skupština svoju ovlast da imenuje i razrješuje prenosi na drugo tijelo Udruge. U klupskom Statutu crno na bijelo stoji da je Skupština svoju ovlast da imenuje i razrješuje prenijela na Izvršni odbor. U prijevodu, nema povreda procedure.
    Naglić ima odgovor na pitanje zašto Rožić tako gorljivo brani Mamića.
    - Svakodnevno svjedočimo da se predsjednik najvišeg kontrolnog tijela u klubu stavio na stranu čovjeka osuđenog na 6,5 godina zatvora zbog pljačke Dinama. Ne znam je li toga vrijedan službeni automobil na raspolaganju 24 sata dnevno ili klupska kreditna kartica kojom Rožić plaća svoje privatne svetkovine, ali on se svakako trudi provesti zapovijed iz Međugorja. A ta je zapovijed da se uoči prijelaznog roka na svaki način spriječi imenovanje novog sportskog direktora koji bi mogao provoditi neovisnu sportsku politiku.
    Zakonski i statutarni članci i paragrafi u ovoj su priči, kaže Naglić, samo dimna zavjesa koja treba odvući pozornost od suštine sukoba. Radi se o tome da Barišićeva većina uz Antolićevo navođenje želi do kraja razvlastiti odbjeglog gazdu, koji nema niti u primisli skori rastanak s Dinamom.
    Obmanuti skupštinari
    - Ne radi se ovdje ni o kakvom sukobu Mamića i Antolića, nego o želji dijela Izvršnog odbora i Skupštine da se distancira od grubog kršenja zakona Republike Hrvatske. Želimo da prestane izvlačenje novca iz Dinama te da se Zdravku Mamiću onemogući da iz zbjega u BiH upravlja sportskom politikom kluba, pri čemu u prvom redu mislimo na prodaju i dovođenje igrača. O kakvim se razmjerima izvlačenja novca radi najbolje ilustrira podatak da je Dinamo od 2016. do 2021. godine raznim menadžerima za posredničke usluge isplatio više od 250 milijuna kuna. Iako Uefa preporučuje proviziju od tri posto, a tolerantna marža je do deset posto, Dinamo je u spomenutom razdoblju agentima isplaćivao u prosjeku 18,18 posto. Uz napomenu da transferi Ćorića i More uopće nisu obuhvaćeni ovom računicom.
    Skupivši na startu Nove godine potpise 45 skupštinara koji zahtijevaju izvanrednu sjednicu kako bi u paketu detronizirali Barišićev IO, Antolića te Čačića, Zdravko Mamić ostavlja dojam čovjeka koji ovdje diktira uvjete. Kako će se ta priča razvijati?
    - Pitanje bi li skupštinari tražili izvanrednu sjednicu Skupštine da nisu obmanuti i zavedeni lažnim tumačenjima, možda više nije niti važno. Puno je važnije što uopće postoje usijane glave koje vjeruju da Mamić može nastaviti upravljati našim najvažnijim klubom iz svojeg zbjega u BiH, te su mu spremne pomagati u njegovoj misiji. Na našu sreću, a na njihovu žalost, i za to postoje paragrafi u Kaznenom zakonu RH - zaključuje Naglić.
  • Eduardo
    18k
    Sutrašnji Jutarnji.

    t0njt3tn3qd909fj.jpg
    rrsvu2tmmy4yfrb6.jpg
  • Ali
    2k

    Ovaj Naglic mi je kao i one glumice, dok su bile nepoznate za svaku i najmanju ulogu su prvo legle sa redateljem. Pa sada nakon 20g kada vise nisu na cijeni u krevetu kada gravitacija baoravi svoje. Sad se sjetile da su "silovane".
    Frajer je skoro 20g prikljucen na pipu i cica mjesecno par tisuca eura. I sad kad je doslo vrijeme za dovidjenja, e sad sam progledao i borac za pravdu ???
    Pa zakaj si sutio tolike godine ako si znao.
    Dvolicno prije svega. Ej pazi clan itlzvrsno odbora, znaci nisi navijac pa te u klubu ne jebe nitko ni 2%, nego jedan od 15 koji su "vlada" . Ako nisi mogao promijeniti sto se nisi maknuo ili prijavio dorhu???
    Sad bi najradije da sam pravnik digao kaznenu lrijavu jer si znao za nepravilnksti a namjerno si sutio dakle suucesnik
  • Jaro
    5.9k
    Kako je glasao kad se odlucivalo oce dinamo traziti opljackano ako/kad sud presudi kako je presudio?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.