• Bosna86
    11.6k
    Da se svakom dijetu koje trenira nogomet ponudi opcija da će u karijeri igrati u Dinamu, Barceloni, Milanu, Hamburgu, Engleskoj i da će do 26 godine zaraditi preko 10 milja, koliko bi ih odbilo takvu karijeru???
  • Neki tip
    19k
    pa da, upravo na to ciljah
  • deda
    27.6k
    Ivan Tomečak raskinuo s Lokosima
  • Mlađi referent
    10.4k


    Znaš li zašto? U izjavama je djelovao sretno na Kajzi
  • NORTE
    9k
    Ne znam gdje bih s ovim pa ću stavit ovdje:

    Tada je premijer bio Ivo Sander, veliki navijač Hajduka. On meni kaže: ’Zdravko, pustite tu utakmicu Hajduku, nema smisla da igramo play-out, napravite sve’. On razmišlja kao političar, iz Splita je, navija za Hajduk, u Dalmaciji mu je biračka baza.

    Odgovorio sam mu: ’Šefe, ja majku rođenu ne puštam’. Ali nisam toliko bahat, ima tu nastavak. Dodao sam da nije lako namjestiti utakmicu, da to pričaju samo budale, šarlatani i kriminalci. Zamislite ja koji pričam igračima da se bacaju glavama na kopačke, a sada treba da im kažem da skinu gaće i puste Hajduk. Pa kako ja onda da dođem pred njih?

    Da skratim, rekao sam mu da neću pustiti Hajduk, ali pustite mene da ja to napravim na svoj način i da mu garantiram da Hajduk neće završiti u ’ligi za bedaka’. Razišli smo se, pružili ruku jedan drugom. Igra se poslije utakmica u Splitu. Pada malo kiša, iskoristim utjecaj na službena lica da se utakmica odloži da dobijem na vremenu. Naravno, uključi se mašinerija i Hajduk ne završi u ligi za bedaka.

    Ja ispunim cilj i obećanje, mi odigramo zaostalu utakmicu protiv Hajduka i krknemo ih sa 1:0. I svi zadovoljni. Ja nisam neprijatelj Hajduku. Oni su sve napravili da me uguraju u ligu za bedaka, a ja sam ih izvukao od sramote", rekao je Mamić u skoro trosatnom razgovoru za srpski Mozzartsport.
  • Infinity
    15.2k
    Ekipa koju dogodine ceka treci rang u Francuskoj. Taman su mu i igre tu negdje bile.
  • Jaro
    5.4k
    bilo bi lijepo kad ovo govno nitko nebi citirao na ovom forumu. Ima svoju temu pod koju bi isle vijesti vezane za njega (njih) i klub, ali u svemu ostalom zasluzuje jedino ignore (sto mu i je najveca kazna u zivotu - da postane nebitan i da se ne spominje) - a pogotvo ignore ovih njegovih proljeva...
  • Krizy
    35.5k
    Dejan Radonjić potpisao za Šibenik u besplatnom transferu iz NK Naftalin.
    Uskoro bi za Šibenik mogao potpisati i Đira.
    Ivan Tomečak potpisao za Goricu.
  • vjeko1701
    5.9k
    Malo pitanje za on koji detaljnije znaju.

    Evo ja osobno prvi priznam da me nikad nije zanimalo niti sam nešto čitao ili pratio o načinu funkcioniranja na relaciji Naš Hajduk i HNK Hajduk. Zadnje vrijeme sam naletio na par podcasta u kojima se to spominjalo pa me zanima dal je to tako ili se tamo iskrivljuju činjenice.

    Znači, prema tome, svi oni koji se broje kao članovi Hajduka se zapravo učlanjuju u udrugu Naš Hajduk koja onda novce od članarina daje Hajduku kao pozajmicu za koju natrag dobivaju dionice.

    E sad, po tome, Hajduk sam uopće nema vlastite članove nego su to zapravo članovi pravno zasebne udruge građana koja posjeduje oko 30% dionica kluba. Taj deal je dogovoren da bi se udruzi omogućilo da s vremenom skupi 25% dionica kako bi garantirala određenu zaštitu prilikom eventualnih prodaja ostatka kluba u privatno vlasništvo ali se iz nekog razloga jednostavno nije stalo na 25%.

    Dodatno, s ovom novom odlukom o kupnji karata, praktički su onemogućili bilo kome tko nije član udruge Naš Hajduk da kupuje ulaznice (osim pretpostavljam godišnjih).

    U nekoj paraleli s nama, ne bi li to bio ekvivalent tome da se ljudi isključivo mogu učlaniti u udrugu poput DTSM i da se zabrani kupnja karte svima koji nisu članovi DTSM. (Naravno DTSM je udruga članova Dinama a i Dinamo sam je udruga građana za razliku od Hajduka, te razlike su mi jasne) al iskreno meni sve ovo njihovo zvuči ko određen reket.

    Mogu postojati navijači koji se ne slažu sa udrugom Naš Hajduk ali oni trenutno niti mogu biti članovi Hajduka bez njih niti mogu na utakmice. S druge strane, ako žele na utakmice i ako žele biti "članovi" kluba onda time direktno omogućavaju njihovo jačanje i daju privid da stoje iza njih.

    I zadnje, sav ovaj govor o broju članova Hajduka, na kraju ispada da nitko od njih nije član kluba već udruge koja je parcijalni vlasnik kluba? Klub od tih članstava dobiva novce tako da im prodaje svoje dionice?
  • LovroZG
    1.3k
    Znam da se oni mogu učlanjivat i preko DPH, al ne znam dal se onda i ti novci prelijevaju u dionice za NH.
  • Infinity
    15.2k
    Prilicno sam siguran da se preko DPH uclanjuju u NH. Nema direktnog clanstva u Hajduku.
  • The Undertaker
    4k
    Znači, prema tome, svi oni koji se broje kao članovi Hajduka se zapravo učlanjuju u udrugu Naš Hajduk koja onda novce od članarina daje Hajduku kao pozajmicu za koju natrag dobivaju dionice.vjeko1701
    Postoji model 1 preko Naš Hajduk i model 2 preko DPH koji imaju potpisan ugovor sa Hajdukom. Mislim da su samo 2 DPH u modelu 2. Članarine se uplaćuju na račun Hajduka i računovodstveno se vode kao pozajmice. Te pozajmice se neće vratiti NH već će se pretvoriti u vlasništo u eventualnom procesu dokapitalizacije.Hajduk plaća NH uslugu vođenja članstva do maksimalno 25% (mislim da je realno oko 20%) vrijednosti uplaćenih članarina. Koliko znam, postoji tužba nekih dioničara zbog ovakvog pogodovanja NH ali ne znam u kojem je stadiju proces.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ok, hvala na odgovorima. Mislim, osobno, meni je ovo dosta sivo. Daleko da sam pravni stručnjak ali na kraju dana članstvo u Hajduku samo podebljava portfolio udruge NH dok je Hajduk sam s tim na nuli?
    ,
    Na stranu kaj im plaća uslugu vođenja, netko tko se možda ne slaže sa NH praktički ne može nikako biti član bez da zapravo ojačava njihov utjecaj na klub i udio u vlasništvu. Sa ovom novom odlukom, ne može ni na utakmice bez toga. Znači ili daj novce jednom od dioničara ili ne možeš ni na stadion? Pa da sam ja jedan od preostalih dioničara, ni ja ne bi bio sretan s tim.
  • The Undertaker
    4k
    netko tko se možda ne slaže sa NH praktički ne može nikako biti član bez da zapravovjeko1701

    Napisao sam ti da može. Treba se učlaniti u jedan od ova dva DPH koji imaju ugovor direktno sa Hajdukom. Koliko znam, DPH Split je jedan od njih.
    S timda nisam siguran koliko ima ovih DPH koji imaju direktan ugovor sa Hajdukom (mimo NH).
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.