• NORTE
    9k
    evo stadiona za nas idealnog kapaciteta 32K. Brightonov Palmer/Amex ima navijačku tribinu u jenom prstenu do terena što se ovdje isticalo dosta puta.Captain America
    Zanimljivo, dosta veći zapad i više etaža, tribina iza gola skladna. Na Ligi prvaka u pravilu se najprije rasproda zapad, istok pa sjever.
  • Patak
    2.2k
    45k, dvije etaže. Donja za navijače i HNL, gornja se otvara za ligu prvaka i za dame i gospodu koja ide samo na juropu. Sve znam, nek se prebaci u nepopularna...
  • Neki tip
    19.1k
    Sve znam, nek se prebaci u nepopularna...Patak

    Ma lako za nepopularnost, daj barem neki rezon zašto..?

    Kako si došao do te brojke? Na temelju potražnje za ulaznicama prije 25 i pol godina protiv Partizana? :yikes:

    Svakako ne spadam među one koji bi mikimaus stadion od 15 ili 18k gledatelja, ali zaista rijetko čujem (zapravo, valjda od vremena Tuđmana nisam čuo takvo što) da bi netko za Dinamo htio stadion od 45 000 gledatelja...

    Mislim, nimalo se ne plašim da ćemo takav dobiti, ali evo čista znatiželja zašto misliš da nam treba toliki stadion?
  • Nino Bule
    11.3k
    Mozda zeli da klub bankrotira nakon sto ulupa 200 milijuna eura na stadion
  • Patak
    2.2k
    Poljud ima skoro 35.000, a Split je tri četiri puta manji grad, a mi još tri četiri puta veći klub. Računam svake godine na mjesto u Europskoj ligi ili Ligi prvaka, tu bi se napunio stadion. Onda iznajmljivanje HNSu za utakmice, ili još bolje za neki EURO zajedno sa Slovenijom, Madžarskom i/ili Austrijom. Tu se ipak gleda i kapacitet kao osnovna kategorija. Evo, npr. sad će Srbija zajedno sa Bugarskom, Rumunjskom i Grčko aplicirati za Euro 2028.

    Mi smo veliki klub, zapravo najveći i najpopularniji klub u velikom gradu i treba razmišljati u tim okvirima. Trenutačna mala posjećenost ne bi trebao biti kriterij. Novi stadion sa parkingom, infrastrukturom, dodatnim sadržajima bi odmah povećala posjetu za 50%, to je moj osjećaj...dobro to bi i na manjem, ali samo velim...ako krenemo sa malim a onda se shvati da nam treba veći da ne bi opet krenuli u nadogradnju kao Maxa...
  • Neki tip
    19.1k
    Poljud ima skoro 35.000, a Split je tri četiri puta manji grad, a mi još tri četiri puta veći klub.Patak

    Tu sam skoro prestao čitati. :worry:

    Onda iznajmljivanje HNSu za utakmice, ili još bolje za neki EURO zajedno sa Slovenijom, Madžarskom i/ili Austrijom. Tu se ipak gleda i kapacitet kao osnovna kategorija. Evo, npr. sad će Srbija zajedno sa Bugarskom, Rumunjskom i Grčko aplicirati za Euro 2028.Patak

    Tu sam zaista bio na rubu i odustao bih sigurno da te nisam pitao, već da je riječ o nekom random upisu. Ovako, kad sam te pitanjem potaknuo, bilo bi pizdunski odustati pa sam nastavio.

    Novi stadion sa parkingom, infrastrukturom, dodatnim sadržajima bi odmah povećala posjetu za 50%Patak

    Možda bi i 100%, no što to znači za ukupne brojke? Da bi godišnji prosjek, sve uključujući EL/LP, digli na koliko, blizu 35-40k? Ni blizu.. Koliki je sada prosjek pa da dizanjem za 50%, ajde neka je i 100%, ima smisla stadion od 45k?

    Slažem se tek da se treba razmišljati i o potencijalu kojeg klub ima, a ne samo sadašnjem stanju, to sigurno, no 45 000 je u tom kontekstu jednako uvjerljivo i smisleno kao da si napisao i, štajaznam, 140 000.

    Da ponovim:

    Poljud ima skoro 35.000, a Split je tri četiri puta manji grad, a mi još tri četiri puta veći klub.Patak

    Pa kad je već tako, imamo sve razloge imati najveći stadion na svijetu, u svakom slučaju 4x veći od Poljuda, a i primjereno za najveći klub. ;)
  • Nino Bule
    11.3k
    O cemu pricamo JUVENTUS koji igra u SERIJI A ima stadion od 45 tisuca, najbolje se suludo zaduzit da napravis stadion duplo skuplji od onog sto nam treba pa kad klub bude grcao u obvezama tjesit se kako smo tri puta veci grad od splita.
  • Infinity
    15.2k
    Za neke velike utakmice je ulaznica bilo i na sami dan utakmice u trenutku kada se kapacitet kretao oko 30.000 mjesta. Vec sto puta se prosla prica kako za te velike utakmice nikome ne smeta los stadion, pa mislim da novi stadion ne bi puno utjecao na zanimanje ljudi za utakmicu Dinama i npr. Atalante u Ligi prvaka. Stadion od 45.000 mjesta bi punili jednom u dvije godine, mozda.
  • Patak
    2.2k
    Pajo Patak dobio zadatak da objasni veeeeliki stadion, a rekao sam odmah da je bolje da me se premjesti u nepopularna mišljenja, još uvijek nije kasno
  • Neki tip
    19.1k


    :grin:

    Ma sve 5, pa imaš pravo na želje i mišljenja različita od većine.

    I mojih 25-30k je mnogima previše kao što je meni tvojih 45.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Veliki stadioni su losi za atmosferu.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Nešto se šuška opet da niš od stadiona tak brzo. Biti ćemo osuđeni nekoliko godina na Kranjču s 12.000 mjesta jer se ona definitivno bude radila.
  • NitkoBitan
    11.9k
    Kranjca kakva da je opet ce bit epski pomak za atmosferu i komfor u odnosu na Maksimir. Dinamove utakmice sa Loksom u Kranjci su gledane barem kao one sa Loksom na Maksimiru uzimajuci u obzir da za Kranjcu nitko nema godisnju kartu.
  • blue heart 72
    1.3k
    Pošto živim u Bernu i dosta često pohodim na Wankdorf na tekme YB-a, meni je taj stadion prirastao srcu i sviđa mi se u svakom pogledu. Kapacitet mu je ca. 31'000 i mislim da stadion tog ili sličnog kapaciteta(+/- 3t) ne bi bio prevelik za klub našeg renomea i tradicije, bez obzira na naše kronične probleme sa posjećenosti. Mislim da bi se gledanost dosta digla i u manjim tekmama, a da ne govorimo za derbije. Bern je grad u kojem je nogomet godinama živio u sjeni hokeja. Na tekmama hokeja je prosjek bio (i ostao) oko 15'000, dok su utakmice YB-a bile jako slabo posjećene. Rijetko kada bi se okupilo više od 8 do 10000, većinom oko 5-6000. Sa izgradnjom novog stadiona se situacija drastično promijenila i sada mislim da nema tekme ispod 15'000. Većinom 20+, i to u gradu koji nije nikada bio "nogometni" i koji ima sa periferijom oko 200'000 stanovnika
  • Nolifer
    6.5k
    Moj fantasy kapacitet bi iznosio cca 50k mjesta, jer smo metropola i zato što nema većeg kluba od Dinama.

    Ali realnost bi bila cca 30k-35k
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.