• bbb medimurje
    2.9k
    Jakic od prve minute za frankfurt
    Rahmani od prve minute za napoli
    Modric od prve minute za real
  • The Undertaker
    4k
    Bravo za Jovičevića i Đuraseka.
  • maddaddam
    2.9k
    Ako ste mislili da ste od bh. premijerligaškog sudije Mirze Kazlagića vidjeli sve što se tiče grešaka i lakrdija koje proizvodi na terenu, večeras je na meču između Borca i Širokog Brijega pomjerio granicu: Golmanu koji je bježao od baklje pokazao je žuti karton!
    Spomenuta situacija desila se sredinom drugog poluvremena kada su najvatreniji navijači Borca - popularni Lešinari, gađali bakljom golmana Širokog Brijega Renata Josipovića, a on je u posljednji trenutak uspio izbjeći da ga jedna takva pogodi.

    b_230224183.jpg?v=2

    Logično, odmah je krenuo da se skloni s mjesta na kojem je izložen da ga pogodi nova baklja, posebno iz razloga što su mu navijači iza leđa i ne može pratiti šta se dešava, a kada je to uradio, na scenu stupa dobro poznati bh. sudijski režiser, u principu čovjek koji bi trebao dijeli pravdu, te golmanu Širokog pokazuje žuti karton.

    230224183.1_mn.jpg?v=2

    Riječ je o sudiji kojeg je bh. javnost upoznala još 2018. godine, tačnije prije pet godina kao sudiju iz Prve lige Federacije BiH, a koji je pažnju na sebe privukao suđenjem kojim je direktno utjecao na ishode rezultata. Kao nagradu, ubrzo je dobio promociju u Premijer ligu BiH, a i tu je nastavio s praksom subjektivnog dijeljenja pravde.

    Kazlagić je 2019. godine priveden u akciji Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) kodnog naziva "Var", ali od toga na kraju nije bilo ništa, iako se prvobitno sumnjalo u namještanje utakmica. Ubrzo nakon toga, dobio je promociju iz Prve lige Federacije BiH u Premijer ligu BiH, pa danas uživamo u kreiranju novih sabranih djela sportskog besmisla.

    https://www.klix.ba/sport/nogomet/golman-u-banjoj-luci-pobjegao-od-baklje-sudija-kazlagic-mu-odmah-pokazao-zuti-karton/230224183
  • og1986
    2.9k
    Oršić opet ni na klupi.
  • Nema zaleđa Mikića
    1.1k
    @og1986 potres mozga je razlog ovaj put.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Lešinarimaddaddam

    Legenda kaže da i dan danas trče počasni maraton na Kupresu.
  • og1986
    2.9k
    "From what I understand of this situation, to make this work it sounds to me like he's just going to have to improve his fitness and his intensity levels first, so that he can be trusted to go into games."

    Izjava trenera o Oršiću, isto tako on igra 4 2 2 2 formaciju koja ne odgovara Mislavu.

    Tako da mislim da je turneja u Engleskoj gotova prije nego je i započela.
  • deda
    27.9k
    Samo dokaz da su fizikalije naših igrača ispod svjetskog nivoa
  • Neki tip
    19.3k
    Samo dokaz da su fizikalije naših igrača ispod svjetskog nivoadeda

    Bome smjelo uopćena izjava na temelju jednog jedinog našeg igrača.

    Za Oršića zaključiše da nema potrebne "fizikalije" za igranje u najjačoj ligi svijeta i to je dokaz da su "naši igrači" (Dinamovi, hrvatski općenito?) ispod "svjetskog nivoa"?
  • deda
    27.9k
    To ti je dokazala većina jakih europskih utakmica gdje nas momčadi pojedu na fizici, ne na talentu, znanju i taktici

    Barem je takav moj dojam. Nemam statistike u rukavu da potvrdim.
  • Mališan
    1.7k


    Nije riječ o sedmom igraču rotacije s klupe nego o Orši koji je zadnjih sezona slovio kao fizički najspremniji naš igrač (ili bar jedan od najspremnijih).
  • vjeko1701
    5.9k
    Nije mi Oršić baš izgledao fizički nemočno u utakmicama protiv Tottenhama ili Chelseaja, prije bi mi bilo da je to posljedica svjetskog, nedostatka odmora i preskakanja priprema.
  • Neki tip
    19.3k
    To ti je dokazala većina jakih europskih utakmica gdje nas momčadi pojedu na fizici, ne na talentu, znanju i takticideda

    Ne znam, meni to naše europske utakmice nisu dokazale. Ni po trci ni po duelima nitko nas nije baš ubijao, a pogotovo to ne bi ucinio jedan Southampton za kojeg Oršićeve fizikalije eto nisu dobre.

    Nisu dobre jer je Orša tamo očito otišao nespreman.

    Nakon SP, a vidim da je i Vjeko na to ukazao, fizički je pao i Modrić.. i Broz.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.