• Ali
    1.9k
    Klub u premiershipu koji kupi igraca za 5m£ , sto je za njih kikiriki lova u startu je to za igraca ogroman rizik. I kad je transfer bio u tijeku sam zagovarao opciju da ga se zadrzi pod svaku cijenu, tu je velik broj ekioe govorio da je zasluzio da ga se pusti.
    Greska kluba, a i samog igraca, a imam neki osjecaj da je sve isforsirao hucika, kojem je to bio zadnji vlak za uzet neku ozbiljnu provizuju.
    Bas porazavajuce da u 83. kod crvenog kartona imaju dugu stanku i dogovaraku se i da nitko ne odluci da udje Orsa umjesto stopera, ostalo je jos desetak+ minuta. Idealno za "svi u napada" i iskusnog igraca koji ima nepredvidiv udarac. Ali eto nis, opet klupa...

    Zao mi je Orse jer je on zasluzio bolju sredinu, siguran sam da se klub ukljucio i da su agenti trazili druge opcije a ne zagrizli prvu ponudu. Mogao je u neku aston vilu i slicnu ekipu. Kod nekog trenera koji bi ga vise cjenio i ekipu koja nije u panicnoj borbi za opstanak.
  • The Undertaker
    4k
    Znači mi smo nestručni jer nismo sa nekoliko puta manjim budžetom i "lošim" igračima izbacili Milan ili RB iz LP?
    Stvar je, po meni, vrlo jednostavna. Kod nas se igra puno sporije nego u Engleskoj i svakom našem igraču treba barem polusezona da se prilagodi. Čak je i Modriću, koji je klasa za Oršića, trebala jedna sezona. Ako još dodamo objektivan pad forme nakon SP onda ima što ima. Htio je probati pa sad neka gleda sa klupe dok se veliki momci igraju.
  • Krizy
    35.5k
    U takvom slučaju još gore, jer u nebitnoj utakmici nije među 5 zamjena...
  • Zagi
    4.9k
    Franjiću je konkurencija na DMC Max Arnold, kapetan i po SS 3. najbolje ocijenjeni igrač cijele bundeslige.
    Bartol šuti , radi i napreduje. Izborit će se on tamo.
    Očekujem ga standardnog u reprezentaciji kroz 3-4 godine.
  • Jurki
    8.5k
    ima veze s orsicem i franjicem jer bi kvalitetniji trener mogao/znao ukazati na greske u igri igraca. A cacke to ne zna.
    Cacke je Drmica koji je prije 8 mjeseci zabijal ko na traci, pretvoril u Slepicku. sad taj isti Drmic nebre pogoditi nebo.
    Pa valjda bi trener koji zna kaj dela slozil koncept po kojoj bi taj Drmic zabil bar 15 u sezoni.
  • Captain America
    13.4k
    Ne bi reko da su ljudi koji su odgojili igrače koji su bili 2. i 3. na svijetu nestručni. Našim dečkima kad odu van se događa isto što i strancima kad dođu ovdje. Zašto bi gurao Lauritsena kad imaš lokalnog igrača Šutala u rosteru? Ili Moharramija kad imaš Stojanovića (igrači potpuno istih karakteristika)? Kako se kod nas kaže da stranac mora biti 30% bolji od domaćeg dečka, ista stvar je i vani.
  • LovroZG
    1.3k
    ima veze s orsicem i franjicem jer bi kvalitetniji trener mogao/znao ukazati na greske u igri igraca. A cacke to ne zna.Jurki

    Koja je uopće tvoja teza? Da Oršić i Franjić ne uspijevaju vani jer ih je treniro Čačić sad par mjeseci?
    Kakve to veze ima s time "kak se zapravo lose radi s igracima kod nas u klubu i u Hrvatskoj"
  • Nino Bule
    11.3k
    Teza se ocito sastavlja usput jer ovo sto ja citam nema nikakvog smisla, odustajem
  • Ali
    1.9k
    Nebih o imenima, ali staro je pravilo. Dobar trener ce od prosjecnih igraca dobro poslozenih i motiviranih napraviti da postanu bolji. A los trener ce stavljanjem dobrih igraca na krive pozicije unazaditi razvoj istih igraca.
    Primjer Tuchel je sa osrednjim (da me odmah ne napadnete - za tu razinu natjecanja) igracima osvojio ligu prvaka. Neznam da li je itko od te ekipe usao u uzi popis za zlatnu loptu (edit: Jorhino je..) . I kad gledas po pozicijama sigurno za svaku poziciju je bilo kad bi imao neogranicen bidget barem dva-tri bolja igraca za svaku u toj ekipi chelsea. E to je primjer vrhunskog trenera.
    A isto tako ima bezbroj primjera gdje se forsiraju igraci na neke uloge ili pozicije koje im nisu prirodne i to vide svi na stadionu. Ok rijetko , ali zbilja rijetko to urodi plodom. Ali kada to radis konstantno i to sa preko nekoliko igraca u isto vrijeme u istoj ekipi onda se moras zapitati, jeli to pravi put.
  • Dammir10
    266
    Oršić je moderan igrač i njemu ne treba mnogo prilagodbe. On je zabijao u ligi prvaka, na svjetskim i europskim prvenstvima, igrao je u ozbiljnom europskom klubu poput Dinama i dokazao je već da može odmah uskočiti na najviši nivo. To što ne igra u Southamptonu je kriva situacija u kojoj se klub nalazi. Bore se grčevito za svaki bod i trener ne može dopustiti eksperimentiranje sa novim igračima kao što Čačić i Kopić prošle sezone nisu mogli ubacivati u igru nikoga izvan 13-14 standardnih jer je konstantno gorilo pod nogama.

    Što se tiče Oršinog povratka ja ne vjerujem u takav scenarij. Oršić je otišao jer se želio dokazati na najvišem nivou. Ako to ne uspije u Southamptonu mislim da će radije otići u nekakav Koln, Angers ili Getafe nego se vratiti u Dinamo. To je kao kad naš čovjek ode raditi u Njemačku. Čak i ako u Njemačkoj živi očajno, ako je najjeftinija radna snaga, ako živi u garsonijeri sa 3 cimera iz Pakistana svejedno se neće vratiti u RH nego će ostati u Švabiji i pričati kako mu je tamo odlično. Teško je vratit se u selo pognute glave i priznati sam sebi kako nisi uspio dok zajedljivo selo sve promatra sa prozora. Oršić je bio prvi u selu a sad je zadnji u gradu i u slučaju neuspjeha u Southamptonu će imati još jači motiv za dokazivanjem u ligama petice dok će mu motiv za povratak u Dinamo biti nikakav.
  • Zagi
    4.9k
    Orša nije napravio to što je u karijeri odustajanjem nakon dvije-tri utakmice na klupi.
  • og1986
    2.9k
    al ne možeš mi nekog igrača proglasit sebi legendom i onda to retroaktivno povuć kad odeLovroZG

    Zašto ne ? Nakon svega što je napravio za Dinamo, i nakon što smo mu skandirali, i njegovih izjava da ostaje i nakon svih lijepih trenutaka mislio sam da će ostati do kraja i mislio da će biti legenda.
    Zbog svoje odluke i još više nakon kaj je rekao da neće sigurno otići, ode, za mene nema isti status. Ima jako visoki, odmah ispod najviših mogućih , ali ne može imati isti.

    niš šta napravi to više neće promijenit,LovroZG

    Ništa ? Aj, dobro. Mogao bih nabrojati brdo razloga, ali tada bi odlazili u apsurd.



    Moguće da svatko od nas ima drugačije shvaćanje pojma legendi.
    Legendi imaš par u povijesti kluba, zato taj pojam drži težinu.
    Pred par dana su se potpisivale "legende" kluba pa vidimo kako je to nakaradno izgledalo. Svaka šuša si je uzimala za pravo se kititi tim perjem.
    U ovoj momčadi status legende , po meni kada sada stoje stvari,bi mogli dobiti Ademi i Livakovic, ako ostanu do kraja.
  • The Undertaker
    4k
    Zar se u Southemptonu situacija promijenila u odnosu na vrijeme kad je Oršić došao? Jesmo mi ovdje listom govorili da je odabir kluba katastrofa? Bore se za opstanak i nemaju vremena za čekanje. Treneru visi glava i jebe ga se za 7 milijuna više ili manje. Ako pogodi pogodi. A pogodio nije. Transfer u rangu Šunjićevog.
  • Nousername
    613
    To obicno tako bude kad budes u nekom klubu voljen i navijaci te obozavaju pa odes u neki “veci” klub radi izazova i ispadne promasaj.

    Najveci primjer Eden Hazard
  • Logistika
    1.1k
    Southampton mi je od starta potpuno krivi odabir...par dana pred potpis gledam ih u ovoj tekmi i mislim si...ma mirni smo,Orša ako je ovo gledao neće tamo nikad 7sm2s7vmqodqo3cd.jpg
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.