• dinamo u srcu
    1.6k
    Samo bih zamolio da se mitomanije o utjecaju publike smanje na minimum. Nije Dinamo dobio Chelsea zbog publike i atmosfere kao sto nije prosao Tottenham zbog nedostatka isteEfes Pilsen

    Prisutnost navijaca je jedan od faktora koji moze pridonijeti boljoj igri tvoje momcadi i treba sve te faktore iskoristit kako bi ostvario uspjeh.
  • Tradicija bunta
    6.4k
    Naviknut će se ljudi misliti unaprijed i cijeniti to malo mjesta što je ostalo na stadionu otkad je istok zatvoren. Mi bi gledali milijunska pojačanja i ligu prvaka, a puno nam je 40 eura za playoff za elitnu tribinu. Pored svih dodatnih poticaja, od besplatnih karata za djecu na 90% utakmica do godišnje u koju je ubrojana i europa.

    Ako se mogu mulci od 19-20 godina sa sjevera spremat za europu financijski od proljeća, mogu i odrasli ljudi u zrelim godinama. Sve je stvar prioriteta. Nekome je klub bitan pa ima u glavi mjesec-dva unaprijed kako će na utakmicu, nekome nešto drugo. Mi smo se navikli da je nama klub nešto uvijek dužan, a gledamo klub s dvije tribine na polusrušenom stadionu kako se tuče s velikima u Europi i osvaja titule ko na traci. I reprezentativce top 3 reprezentacije svijeta dva-tri puta mjesečno u našem dresu. Cijena nije bitna ovdje, samo treba proć neko vrijeme da to ljudi shvate. Klub je mogao staviti i duplo niže cijene pa ne bi nešto značajnije osjetio u budžetu. Opet bi se moralo kemijat koga i kada prodat da zadržiš taj nivo. Dizanje cijena je godinama rezultat pritiska sjevera prvog, od članarina, pa do godišnjih i pojedinačnih karata. I to ljudi koji uz to što plaćaju sve te cijene još i redovno idu na gostovanja.
  • Teofil Kateran
    1.4k
    Naravno da publika i atmosfera znači puno igračima. Cijene su takve zato što su puno veći stručnjaci od nas ovdje jednostavno shvatili da je to najbolja vijena u odnosu na potražnju. Zar stvarno mislite da ljudi neće kupovati za tu cijenu kad dođe Liga prvaka? Zašto bi klub stavio cijenu 30€ npr. ako će se rasprodati i da višom cijenom, zašto bi klub gubio novce? Ako netko želi redovito ići godišnja se isplati. Ja nažalost ne mogu biti toliko često i nemam godišnju, ali se ni ne žalim na cijene i ako ću biti u mogućnosti otić onda ću platit tu cijenu za Dinamo.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Objasni mi paradoks da je jedna od najboljih utakmica, sezona odigrana bez prisustva gledatelja? Da, bitno je, da ljepse je i gledat i igrat nogomet na punom stadionu i nabrijanoj atmosferi. Znas sta je isto lijepo? Kad klub ima prihode od utakmica koji im nesto financijski znace.
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Objasni mi paradoks da je jedna od najboljih utakmica, sezona odigrana bez prisustva gledatelja? Da, bitno je, da ljepse je i gledat i igrat nogomet na punom stadionu i nabrijanoj atmosferi. Znas sta je isto lijepo? Kad klub ima prihode od utakmica koji im nesto financijski znaceEfes Pilsen

    Liga prvaka donosi prihode. U to treba ulozit i maksimalno olaksat igracima da to ostvare.

    To ces ostvarit ako pojacas ekipu, napravis bolji stadion,uigraas ekipu, ulozis u trenere, omladinsku skolu, bolji teren, rasprodas stadion, navijaci naprave atmosferu koreografiju, korteo, da se zivi danima prije u iscekivanju te utakmice.

    To je sve dugorocno ulaganje ali donosi uz malo srece i dugorocne rezultate i uspjeh.

    Podizanje cijene je kratkorocnog vijeka.
    Primjer je hajduk oni kupuju stare i potrosene igrace i rade sve da osvoje naslov, jedan jedini naslov, ja kod njih ne vidim nikakvu dugorocnu strategiju jacanja kluba. Kod nas to vidim i drago mi je to vidjet.

    I jos nesto vezano uz cijene ulaznice.

    Tebi je cilj privuc i neodlucne navijace. Mi koji stalno idemo nama je svejedno hoce li bit cijena veca ili manja, mi cemo je kupit sigurno.

    Cilj je privuc neodlucne navijace, a sa povecanjem cijene karata to neces postic.
  • Efes Pilsen
    8.3k
    Ode ti bajo moj u sirinu i povezivanje toliko toga da ono.. znaci, nemas demantij na utjecaj publike na ishod?
    Klub mora stvorit standard i vrijednost svoga brenda, kako to moze postic obezvrijedivanjem svoga brenda jeftinim ulaznicama? Sta, sad ce play off bit za 5 eura, a onda LP za 50 pa se nece bunit niko? Ne razumijem..
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Ma kvaliteta momcadi utjece na igru, ali i i to se treba ulozit da bi ti donijelo rezultat.

    Ma treba cijenit svoj proizvod i za mene cijena nije toliki problem ja cu je kupit. Ali nekom penzioneru u Hrvatskoj uz sve druge troskove u zivotu koji ide na zapad sa malom mirovinom ovakve cijene nisu bas primamljive.

    Evo toliko od mene da ne unistavam temu bezveze vise. Shvatili ste sto sam htio rec.
  • Fićo1986
    1.1k
    Kupio sam ulaznice preko aircasha al mi ih ne zeli preuzeti,zna li netko kako da ih otvorim da su vidljive
  • Liks90
    1.9k
    Cca 1540 ostalo za sjever bez ustupljenih, zapad ostalo 1054 ulaznice
  • Crni86
    3.5k
    Ne kuzim tu polemiku sada oko cijena karata pa sve je bilo poznato skoro prije mjesec i pol. Oni koji prate klub su se tada zalili, ovi koji se sada zale uopce nisu upuceni oko dogadanja oko kluba i informacija koje klub daje u javnost pa onda samim time i to zalienje nije toliko relevantno jer dolazi od ljudi koji prate klub tek toliko.

    Imas vrlo jednostavnu racunicu na pocetku sezone i vidis da je godisnja pre isplativa i sad se opet nadu ljudi koji ce srackat. Najbolje da godisnje kostaju 350 eura, a pojedinacne karte po 10 eura jel tako?
  • Liks90
    1.9k
    12.25h

    1480 ulaznica ostalo za sjever, 894 ostalo za zapad, prodaja ide dobro otvaranjem karatane
  • Cosey
    501

    Sve pet za ovu sezonu. Činjenica je da unazad koju sezonu cijena godišnje je bila smiješna. Jasno mi je i da se grupna faza mora platiti, samo ja se bojim riječkog scenarija prelaskom na Kranjčevićevu i jednog dana na novi Maksimir.

    Tko ne zna, da se ponovim, godišnja za Z Rujevice s članskom prošle sezone je bila 250, ove 500 eura bez Europe.
  • M77
    472
    Koliko je upravo onda brojka prodanih sa godišnjacima?
  • GZomanid
    685
    Ne isplati se živcirati bezveze. Takve su tendencije u današnjem nogometu. Onda kada nećeš više moći platiti, gledat ćeš u birtiji i bok.
    Najdraže mi je kad neki napišu ja bi dao sve za svoj dinamo, kak vi nemrete dati za kartu. Pa možemo. Ali biramo hoćemo li platiti djeci maturalce ili kupiti godišnje. Bio sam i ja u godinama kad mi je jedini trošak bio karta za tekmu i piva, ali vremena se promjene pa imaš još tu i tamo neki trošak u životu. No, ne brinite, nisam ni ja to shvaćao kad sam bio vaše dobi..
    Svakako svaka roba ima svoga kupca i stadion neće biti prazan, pa ne vidim razloga da se cijene karata ne dižu kolko ide.
  • Liks90
    1.9k
    oko 8 i pol
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.