• Ivdzo11
    2.9k
    VL doznaje: Sjajne vijesti za Dinamo uoči derbija na Poljudu. Ključni igrač bit će spreman za Hajduk
  • Jurki
    8.5k
    Ključni igrač bit će spreman za HajdukIvdzo11

    Fala Bogu.
    Nadam se da bude oslobođen reprezentativnih obaveza.
  • Captain America
    13.4k
    Znamo da Dalić ima fetiš na igrače s upitnim stanjem lože :sweat:
  • Mlađi referent
    10.4k
    Referent doznaje: Baturina izlazi u 25oj minuti jer smo ga natjerali nespremnog i do kraja sezone se pati s oporavkom
  • rioda
    2.2k
    Večernji list saznaje da mladom hrvatskom reprezentativcu ništa nije puknulo, tetiva mu se samo zgrčila pa je zato napustio dvoboj s Rudešom nakon što je asistirao Morenu Živkoviću za vodeći pogodak.

    Ako je ovo istina, odlična vijest!
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Odlicna je ako preskoci reprezentativno okupljanje. Sinoc je bio uplakan vjerojatno zbog reprezentacije, ali bi trebao preskocit. Ako nije siguran sta da radi neki pita Petkovica.
  • Mr Anderson
    5.3k
    Napisao sam na drugoj temi jučer poslije tekme, kad sam ga vidio ispod tribine, da mi ne izgleda ko teža ozljeda prema hodu njegovom i strpljivom slikanju sa svim tim klincima. Daj bože da sam točno predvidio.
  • Maki2
    432
    Ako ce stvarno biti potpuno zalijecen za derbi sa Hajdukom ovo nam je sjelo ko budali samar. Nece se trositi u Egiptu tijekom reprezentativne pauze i svjez ce izac na Poljud.
  • dzis
    565
    Super vijest,bez pravog Baturine to nije ista momcad..mali se nevjerovatno dize i ocekujem golcinu na poljudu
  • strumfich
    129
    Zadnje okupljanje reprezentacije je isto imao problema i trebao je bit u mracnoj sobi tjedan dana, a ja ga drugi dan vidio na Europskom trgu s Dominikom Braunom (isto igrac Dinama). Mozda samo Bati ima prioritete :wink:
  • rioda
    2.2k
    Baturina kaže da ozljeda nije teška i da će izbivati s terena tjedan i pol do dva.
  • serbus
    3.5k


    Haha je a nakon toga izjava Jakira ja sam ga pitao jel može, on je rekao da može.
  • Dzgšb
    243
    Baturina među najvrjednijim svjetskim igračima izvan liga petice

    20.03.2024
    CIES Football Observatory

    Martin Baturina nalazi se među najvrjednijim svjetskim igračima izvan liga petice. Tako procjenjuje Međunarodni nogometni institut CIES Football Observatory, koji je ovu prosudbu iznio na osnovi istraživanja temeljenog na brojnim detaljnim statističkim parametrima.

    CIES je načinio prognozu visine budućih transfera igrača, a u takvoj je računici Baturinu procijenio na 28,2 milijuna eura što ga svrstava među 50 potencijalno najskupljih igrača svijeta izvan onih u ligama petice. Među igračima iz Hrvatske nogometne lige drugo mjesto na takvoj ljestvici pripada još jednom Dinamovu vezistu, Marku Bulatu, kojeg procjenjuju na 10,4 milijuna.

    CIES je u obzir uzeo analizu igrača u čak 66 liga širom svijeta, a procjenu je načinio na osnovi dubinske analize tisuća nogometnih transfera odrađenih u zadnjem desetljeću. Pri procjeni visine budućih prijelaza igrača vodio se i izmjenama trendova na tržištu kao i statističkim modelom koji objašnjava preko 80 posto promjena u cijenama koje su zabilježene kod 6.200 transfera u zadnjih 10 godina.

    Na osnovi svih tih pokazatelja CIES je stvorio ljestvicu nogometaša s najvišom procijenjenom vrijednosti budućeg transfera uz napomenu da popis ne uključuje igrače iz liga petice. Samo u sedam svjetskih liga nalaze se igrači čija procijenjena vrijednost premašuje Baturininu brojku: Portugal (više od 10 igrača iznad 28 milijuna eura), Nizozemska (više od 10), Brazil (7), engleska druga liga – Championship (6), Austrija (3) te Škotska i Ukrajina (po 1). U Belgiji su, primjerice, dvojica igrača procijenjena u Baturininu rangu, dakle po 28 milijuna, dok su u ostalim zemljama najskuplji eksponati ispod ove brojke: Rusija (najskuplji igrač procijenjen je na 24 milijuna eura, prvi sljedeći na 23), Argentina (23 milijuna, prvi sljedeći na 21), Turska (22 pa 21), Grčka (18 pa 12), Norveška (16 pa 7), Češka (14 pa 12), Danska (14 pa 12), Švicarska (trojica na 9), Srbija (9 pa 6), Švedska (7 pa 6), Rumunjska (dvojica na 6), Poljska (6 pa 5), Mađarska (6 pa 4), Slovačka (6 pa 3), Bugarska (5 pa 3)...
  • Maki2
    432
    Ne znam je li vec negdje spomenuto, ali Germanijak javlja da ce Martin biti sigurno spreman za Poljud i da vec pocetkom iduceg tjedna ulazi u puni trening.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.