• Gelipter
    3.7k
    lijepo je vidjeti da i doktor ipak traži drugo mišljenje kolege. :grin:
  • cibona
    2.9k
    Ja sam sam sretan da su ova vremena iza nas. Kada se sjetim medijskog linča, vrijeđanja i segregacije svih nas koji se nismo cijepili dođe mi zlo. Pazite, mi necijepljeni nismo smjeli otići niti u knjižnicu.

    Meni je ta covid tortura samo pokazala tko je kakav čovjek. Netko je spreman javno blatiti, netko je spreman pognuti glavu, a netko nikada neće gaziti preko vlastitih uvjerenja.
  • mali M
    5k
    pa istina. na kraju se nismo ni ja ni žena cjepili, ja prvobitno jer mi nitko nije mogao reć dal će mi organizam reagirati s obzirom na moju zdrastvenu amnezu. I u obitelji sam dobio dobar backlash zbog toga pogotovo od seke koja je med.sestra . Na kraju, vitamini i rekreacija i prošao isto kao i svi cjepljeni. Jednom dobio koronu, nikakve simptome osim testa nije bilo i to je to. Al da, bilo je zanimljivo gledati odnos obitelji, prijatelja, poslodavaca(pa i kakti kršćana, katolika) šta su izgovarali necjepljenima u tim trenucima. Sva sreća da sam mogao raditi od kuće jer bi vjerojatno dobio otkaz zbog ne cijepljenja. Nisam načelno protiv cjepiva, zapravo nisam uopće protiv cjepiva, ali mislim da se tu prisiljavalo bez neke velike potrebe...
  • jedan u nizu
    8.2k
    čekaj čekaj, želite reć da sam dobio smrtonosnu bolest od koje ljudi padaju kao muhe, a vi mi velite da pijem čaj?mali M

    Korona ima/je imala jako malu smrtnost, kao obična gripa.
    Ali da, godinama unazad, vjerovatno i desetljećima unazad, svake godine imamo ljude koji preminu zato jer su pokupili gripu. Ne kažu uzalud da su najugroženiji kronični bolesnici, stariji i sl. Jer neće umrijeti od blago povišene temperature, nego od svega drugog od čega možeš bolovati, a stanje se pogorša.
    Korona je bila zeznuta jer se prenosi brže od gripe, veća je zaraznost i prenosi se dok nemaš simptome. Dok se obična gripa prenosi dok imaš simptome.
    Svatko od nas sigurno svakih par godina preboli gripu. Ne prehladu, ne virozu nego baš gripu. Nekog pokosi da dva tjedna leži doma a netko ju praktički prohoda. Ali kada imamo gripu, obično smo doma i ne krećemo se među ljudima. Kada se krećeš, obično zaraziš još par osoba.
    Nema radnog kolektiva gdje se gripa nije rasprostranila jer je netko tko je imao simptome ipak došao raditi.

    Pošto se korona širi i kada ne pokazuješ simptome, dođe do jako velikog broja zaraženih zbog tog razloga. A simptomi su relativno slični kao kod obične gripe. Smrtnost je slična, nkakvih 0,1% (ili koliko već).
    Drugi problem je bio veliki broj u kratko vremena. Stariji i kronični bolesnici obično budu hospitalizirani kada dobiju gripu. Rijetki nažalost umru, a ogromna većina ozdravi jer je imala potrebnu medicinsku skrb.

    Kada imaš 100 slučajeva mjesečno, kada trebaš hospitalizirati nekoga, to je ok, jer imaš sasvim dovoljno kapaciteta za zbrinuti onaj mali dio koji imaju jače simptome. I 99,9% će ozdraviti. Ali kada imaš jako veliki broj koje treba zbrinuti, a nemaš dovoljno kapaciteta, dobar dio će ih ostati bez potrebne medicinkse skrbi. Na kraju se desi da nažalost preminu oni koji bi inače preživjeli samo da su bili hospitalizirani.

    Kod mene su otac i šogor bili hospitalizirani zbog korone. Otac je imao srednje simptome, a pošto je kronični bolesnik bio je na liječenju par dana. Na kraju su ga otpustili jer su trebali krevete za teže simptome. Još par mjeseci se mučio sa simptomima ali ništa strašno.
    Šogor, sa druge strane, je imao dosta teške simptome i jedva se izvukao, proveo koji tjedan u bolnici, izgubio 15-ak kila i nije još mjesecima mogao doći sebi. Čovjek u najboljim godinama, 30 i kusur, fizički radnik, jak, zdrav, bez poteškoća, niti puši niti pije.
    Otac bi se vjerovatno izvukao i prošao ok i bez hospitalizacije, dok bi se sa šogorom sigurno pozdravili da tada nije bilo mjesta u bolnici.
    Btw apsolutno se slažem da može biti totalno ne povezano, ali kada svi insinuiraju, onda mogu i ja. Probajte pogoditi tko se od njih dvojica prije toga cijepio, a tko nije.

    Inače sam totalno za zdravstveni pristup i podržavam cijepljenje. Razumijem one koji se ne žele cijepiti iz razno raznih razloga, ne podržavam, ali razumijem. Samo ne razumijem baš ovakve izjave
    da sam dobio smrtonosnu bolest od koje ljudi padaju kao muhe, a vi mi velite da pijem čaj?mali M
    jer kao da nas nisu bombardirali sa tim sranjima dvije godine, pa ljudi odbijaju prikupiti ijednu suvislu informaciju od toga svega.
    Nisam bio pobornik dosta mjera koje su nam dali. Apsolutno sam zgrožen i ljut na sve politikanstvo koje se desilo tada, i zbog koje se opralo mnogo novaca i skupljalo političke poene. Nažalost živimo u državi gdje ni medicina ne može biti odvojena od politike. Siguran sam da se ovo nije moglo totalno odvojiti od politike ali tolika umješanost, korupcija i muljanje je dovelo de velikog broja skeptika prema svemu tome i dovelo nas je gdje nas je dovelo. A zapravo je bila blaga bolest, sa zeznutim načinom širenja, i da su se svi vodili zdravim razumom, mogli smo tu bolest proći jedva okrznuti, sa minimalnim mjerama.

    Mene ne brine korona. Niti sljedeća korona koja će se nekada desiti. Niti svinjska ili ptičja gripa ili ako neki kinez pojede nekog pasanca pa svi opet najebemo.
    Ono čega se trebamo plašiti u nekoj budućnosti su superbakterije. Možda ne za 5 godina, možda ne za 50 ili 500 godina. Ali nekada u budućnosti ćemo svi najebati zbog toga. Ako bi stavio vjerovatnost zbog čega će čovječanstvo izumrijeti nekada, neće biti komet, nuklearni rat, glad ili nešto, to će biti superbakterije - čijem smo stvaranju samo doprinjeli - tako da zapravo mogu reći da ćemo na kraju sami sebi presuditi :D
    (*insert baba Vanga winking gif*)
  • Baneki
    745
    Da, sad je vrijeme analiza. Najdetaljniju je napravio kanadski znanstvenik Dennis Rancourt za 125 zemalja i na preko 500 stranica. Dokazao je da povišene smrtnosti nije bilo prije proglašavanja epidemije, dakle da epidemije uopće nije bilo. Viškovi smrtnosti se pojavljuju na početku kao posljedica bolničkih protokola, posebno uporabe respiratora i uskrate antibiotika a kasnije nakon cijepljenja.

    https://denisrancourt.ca/categories.php?id=1&name=covid

    Ova od 500+ stranica je na vrhu, a ima i drugih zanimljivih analiza

    Inače bilo je liječnika koji su imali 100% uspješnost liječenja različitim tretmanima: Flavia Gosan, Chahandra Chetty, ,Vladimir Zelenko, Fareed i Tyson i drugi.
  • mali M
    5k
    zapravo je bila blaga bolest, sa zeznutim načinom širenja, i da su se svi vodili zdravim razumom, mogli smo tu bolest proći jedva okrznuti, sa minimalnim mjerama.jedan u nizu

    samo to sam htio reć. moja izjava sam i napisao da je bila sarkastična jer su nas mediji bombardirali sa slikama kako kinezi hodaju po cesti i padnu i odnesu ih u vreći, iz italije su slali slike nagomilanih mrtvih tjela u mrtvačnicama i dvoranama. To me zasmetalo kad mi kaže onda pij čaj i med. Sve si zapravo rekao i slažem se apsolutno sa svime napisanim. To je bio i moj stav cijelo vrijeme i ja sam zapravo na svoj rizik u odluci koju smo ja i supruga donosili tjedan dana odlučili da se ne cijepimo ali da se pazimo. Kažem, imao sam (zapravo imam jer je to neizlječivo) jednu bolest koja mi više ne predstavlja nikakav problem ali mi nitko nije znao reć da li će kako će reagirati u kombinaciji sa cjepivom.. I to je to... Poznajem i ja ljude koji su se borili za život s koronom, kao i nažalost preminule od iste, ali.. Naknadno je rečeno da je bilo jako puno i krivo ili preagresivnog lječenja iste. Pa poznajem doktore i medicinsko osoblje koje se nije cjepilo ni pod razno. Puno je tu bilo krivih koraka sa obje strane i nadam se da se nešto naučilo iz toga...
  • Maki85
    50
    S obzirom da je anketa stara nekoliko godina, možda bi moderatori mogli analizirati koliko profila ima da više ne pišu na forumu, a cijepili su se pa usporediti s ostalima.
    Ovako imamo nekoliko iskustva bez nuspojava, a oni koji su ih imali se možda više ne mogu javiti.
  • Praskaton
    2.3k
    ja se cijepio jednom jer je bio uvjet da odem poslovno na put na kojem se 4 dana jelo i pilo uz bazen tak da je bila dobra odluka..Ludovic IX

    Ovo me podsjetilo kako su amerima na tv-u nudili burger i colu ako se dođu cijepit.
    Ljudska glupost stvarno nema granica
  • Tundra
    691
    Korona ima/je imala jako malu smrtnost, kao obična gripajedan u nizu

    može neki izvor za ovo? Za područje Hrvatske me zanima
  • Jaro
    7.3k
    Ma rade oni na necem novom...

    https://www.nytimes.com/2024/08/25/us/fauci-west-nile-virus-hospitalized.html

    od svih eto bas on zarazen, a

    The number of West Nile virus (WNV) cases in the United States varies from year to year, depending on factors like weather conditions and mosquito populations. Here's a general overview:

    Recent Years: From 2010 to 2020, the number of reported cases of West Nile virus disease in the U.S. ranged from about 600 to over 5,600 annually.
    Typical Range: Most years see between 1,000 to 2,000 reported cases.
    Severe Cases: Around 10% of reported cases are severe, involving neurological disease such as encephalitis or meningitis.
    The Centers for Disease Control and Prevention (CDC) monitors and reports these cases annually, and numbers can fluctuate significantly based on the factors mentioned above.

    As of 2024, the population of the United States is approximately 334 million people.

    Od 334 milje, bas se Fauci slucajno nadje medju 1000-2000 (ili 600-5600 svejedno)

    može neki izvor za ovo? Za područje Hrvatske me zanimaTundra

    kaže chatGPT:

    COVID-19 Smrtnost
    Svijet:
    Procijenjena globalna smrtnost od COVID-19 iznosi otprilike 1-2% od ukupno prijavljenih slučajeva. Ova stopa smrtnosti varira ovisno o valovima pandemije, varijantama virusa i dostupnosti cijepljenja.
    Hrvatska:
    U Hrvatskoj, stopa smrtnosti od COVID-19 varira tijekom pandemije, no procjenjuje se da je bila u rasponu od 1,5% do 2,5%.
    Gripa (Influenca) Smrtnost
    Svijet:
    Smrtnost od sezonske gripe obično je mnogo niža i iznosi oko 0,1% ili manje kod ukupno zaraženih osoba. Međutim, smrtnost je veća među starijim osobama i onima s kroničnim bolestima.
    Hrvatska:
    Smrtnost od gripe u Hrvatskoj je također vrlo niska, često manja od 0,1%. No, ova brojka može varirati ovisno o težini gripe u određenoj sezoni.
  • Baneki
    745
    Ne može se uopće pričati o smrtnosti od korone jer su pod smrt od korone stavljali i one koji su pali s građevinske skele i sa svim mogućim komorbiditetima. Svi analitičari su prešli na analizu viškova smrtnosti (excess mortality). U Hrvatskoj nije bilo viška smrtnosti 11 mjeseci sve do studenog 2020 kad au promijenili bolnički protokol, izbacili hidroksiklorokin i ubacili remdesivir koji je toksičan za jetru i bubrege i za kojeg je sama SZO rekla da nije učinkovit ta koronu.
  • Noel
    5.9k
    Karijera i posao mi je usko vezana sa za medicinu. Ne želim puno detalja ali mogu reć da mogu pratit "iznutra".
    Nebi o samom korona virusu,o porijeklu nastanka i slično. Manje više nakon ovog odmaka manje više svima je jasno da nije prirodnim putem nastao.
    Kaj se tiče cjepiva. Radi se o jednom od najvećih pranja love u povijesti. (Na stranu ratovi.) Osim cjepiva također sami testovi za covid su najveće pranje love. I jedno i drugo su stavljeni na tržište bez ikakve detaljnije provjere. I jedno i drugo od 2020. do danas je kupljeno milijardama novaca ,nikad nije iskorišteno bačeno i zapaljeno. Otpad.
    Nije mi na pamet došlo da se cijepim niti ikad bi. Sa takvom vrstom "cjepiva". Nikakav Bill Gates i ostale teorije. Istina je potpuno nešto drugo. Čisto pranje love.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Ja sam se cijepio dva puta. Da se danas sve ponovi - ne bih se cijepio.
  • Petar86
    884
    Medicina je kompleksna, a oni su za potpuno nepoznat virus s kojim su se upoznavali godinu dana samo da prokuze simptome, sirenje, koliko traje itd. uspijeli razviti 4-5 razlicitih vrsta cijepiva i booster doze. Malo cudno

    Nisam se cijepio i nisam antivakser ali znam da sam u ovom slucaju ispravno postupio i za buduce slicne viruse cu ponoviti isto.
  • reziser
    6.8k
    od kud ste opet na ovoj temi.... nismo rekli samo dinamo? :cool:
    samo...ne ponovilo se
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.