• Mali Zeus
    12.7k
    Možda totalno griješim i fulao sam, ali kod dosuđivanja jedanaesterca nije uopće bitno je li napadač u opasnoj situaciji, lopta mu je daleko, gleda prema golu ili pomišlja na ofenzivnu situaciju ili ne nego je važan kontakt. Puno puta sam čitao o tome da napadač nema kontrolu nad loptom, ne gleda na gol ili nije blizu gola pa ni u opasnoj situaciji pa zato ne bi trebao biti penal što po meni nema veze s vezom.
  • deda
    32.6k
    Tako je. I upravo to i govorim. Nigdje zdrave pameti i logike. Jedan hokej ima sto puta jednostavnija i logičnija pravila.
  • deda
    32.6k
    Ili da budem 100% revolucionaran. Treba ukinut šesnesterac i jedanaesterac.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Nogometna pravila su također jednostavna i logična. Problem je interpretacija istih.
    Penal se sudi ako se dogodi faul u šesnaestercu. Jel igrač ide prema naprijed, prema nazad, prema istoku ili prema zapadu je apsolutno nebitno. Ako bi se faul na Mlakaru svirao na 48 metara od gola treba se svirati penal. To vrijedi i za faul na Bočkaju.

    I neka više prekinu trubiti o jebenom intenzitetu. Intenzitet se u nogometnim pravilima nigdje ne spominje.
  • Mali Zeus
    12.7k
    Opet s druge strane kad bi se svaki kontakt u 16 svirao bilo bi masu penala. Ovako recimo kod kornera ili slobodnih kad obrambeni stavi ruke na protivničkog igrača i drži ga sekundu, dvije to obično nije za jedanaesterac tj. vrlo, vrlo rijetko. Mislim da se u tom pogledu može govoriti o intenzitetu iako je to opet slobodna sudačka procjena i nigdje se ne spominje intenzitet kao takav, kako @marcio amoroso veli, dok kod kontakta s Bočkajem nema govora o tome tj. igrač Gorice uletava u Peru i ruši ga.
  • The Undertaker
    5.1k
    Malo ću vas ispraviti. Intezitet se spominje u PNI ali, zanimljivo, ne u poglavlju prekršaji već najviše u poglavlju koje regulira upotrebu VAR-a. Onaj tko je igrao nogomet zna da je intezitet jako bitan jer je nogomet kontaktni sport i tako treba ostati. Potrebno je samo ujednačiti kriterije što je posao sudačke organizacije i FIFE. Sa ovim čestim izmjenama pravila zaista su usrali motku.
    Kao što kaže kolega marcio amoroso suđenje prekršaja ne ovisi (ne bi trebalo) o tome kad je i gdje napravljen već samo sankcije igraču koji je napravio prekršaj. Jedino što je sucima puno lakše suditi prekršaj van 16m jer su posljedice eventualne greške puno manje.
  • NORTE
    11.4k
    Zašto dinamo u odnosu na druge klubove plaća duplo skuplje odštete za iste igrače u Hnl-u? Primjer Lovrić, Osijek nudi cca. 1.8 milijuna eura, dinamo bi se razbacio s barem 3 milijuna kako bi ga doveo. Logike naravno nema.

    No primjera je puno više i svi redom dovedeni igrači su upitno potrebni dinamu, dovedeni kako bi se pomoglo drugom klubu uz preplaćene odštete, da bi u dinamu u najboljem slučaju sjedili na klupi.

    Takvih igrača je puno, a jedan od njih je i Atiemwen kojeg dinamo svo ovo vrijeme plaća pa tako i njegovo igranje u Gorici do kraja sezone.
  • xavier
    12k


    A gle, igrači nisu kruh ili novine da imaju točno određenu cijenu nego se ista formira s obzirom na odnos ponude i potražnje. Ako Dinamo nije u igri odnosno ne zanima nas igrač, naravno da je cijena manja. Čim i Dinamo uđe u igru, to diže cijenu jer ako Dinamo misli da ga taj igrač može pojačati, onda nešto i vrijedi.

    To je jedna stvar, a druga je što svi znaju koliko Dinamo zarađuje prodajama igrača i naravno da i klubovi razmišljaju u stilu "e pa nećeš ti prodati igrača za 15 milja i onda od mene kupiti zamjenu za milju".

    A što se Lovrića tiče, on je već 3 godine u izlogu pa nitko nije ponudio nešto konkretno. Mora se Gorica pomiriti da ipak ne vrijedni koliko su mislili.
  • IstinaZaDinamo
    2k
    Pa to ti je stvar da klubovi znaju da Dinamo moze platiti vise i zato traze vise pa sta bude bude.
  • Jaro
    7.3k
    kad je Barca prodala Neymara za 222 milje, cijene svih igraca su za njih porasle bar 30 posto u odnosu na ostale jer su svi znali da imaju lovu, da moraju nekog kupiti da zamjene neymara i umire navijace... iz Dortmunda su zvali Kloppa da ga pitaju oce prodat Coutinha Barci, ovaj rekao nece taj rok i odmah su nabili cijenu za Dembelea kolko god su se sjetili/mogli...
    Tak i ovi u HNL, kad je dinamo u pitanju, odmah cijena ide gore 30 poato minimim...
  • Crusades1986
    11.9k
    haul42iox3lj9c05.jpg

    Ne sviđa mi se ovo, mislim da nam traka mora bit naša trobojnica i dinamov grb. Ove šarotine su mi previše.
  • Mali Zeus
    12.7k
    Ne sviđa mi se ovo, mislim da nam traka mora bit naša trobojnica i dinamov grb. Ove šarotine su mi previše.Crusades1986

    Baš to.
  • marcio amoroso
    36.4k
    Meni je druga vrh :love:
  • serbus
    4.1k
    Loše
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.