• Pop corn
    6.1k
    Stvarno predug tekst, prestao sam čitati nakon kritike oko toga da sjever bude privremeno prostor tri fakulteta. Tamo statika sigurno nije problem, a studenti i nastavnici će dobiti prostor za rad. Prije su klubovi imali onaj predmetak akademski, pa eto, sad i Dinamo na neki način postaje dio te tradicije.Baneki

    tekst je odličan, isplati se pročitati. Objasnio je temelj problema. I @Aggro je sve točno poentirao. Ne može ista ona ekipa koja je blagoslovila lopovluk jer ih je instalirao taj lopov tu i spriječila povrat love koja je otišla u Državni proračun dobiti ovaj projekt u ruke. To bi baš bila sramota.

    A Antolicu, Vlatki, Mumiji i ostalima ako je toliko stalo do stadiona mogu otići i onda će se s novom legalnom upravom javiti mnogi investitori
  • SAS1987
    14k
    onda će se s novom legalnom upravom javiti mnogi investitoriPop corn

    Problem je da ćemo legalno upravu čekati duže nego Hajduk titulu. Mislili smo da je presuda početak kraja i bilo je svakakvih najava ali se od tada nije ništa promijenilo.
  • marcio amoroso
    34k
    onda će se s novom legalnom upravom javiti mnogi investitoriPop corn

    A ti mnogi investitori će naravno raditi stadion za dobrobit navijača? Jel to provjereno znaš da će se javiti mnogi investitori ili nagađaš? Misliš li da će se ti mnogi investitori javiti samo zato jer je uprava legalna?
  • Papastrumf
    10.8k
    Uprava je na nasu zalost legalna, da nije tako, ne bi ih ni bilo tu. Je li legitimna, to je druga stvar.
  • marcio amoroso
    34k

    Ma legitimna nije sto posto. Ja samo tvrdim da investitora boli ona stvar jel uprava legitimna ili nije. To da će nakon demokratizacije Dinama investitori stajati u redu je bajka za malu djecu. Investitori sigurno nisu pravednici.
  • Pop corn
    6.1k
    A ti mnogi investitori će naravno raditi stadion za dobrobit navijača? Jel to provjereno znaš da će se javiti mnogi investitori ili nagađaš?marcio amoroso

    Radit će za interes svog profita i to je čisto ok. Jer će složiti i popratne projekte tamo koji bi revitalizirali taj prostor.
    Osobno znam za jedne koji nisu htjeli dok je Bandic jer ih je reketario, a drugi problem nikako da se riješi da mogu krenuti predstavljati projekte. I finacijasi ozbiljni kažu da je za projekt Maksimir bilo lako naći kvalitetne investicijske fondove....

    Misliš li da će se ti mnogi investitori javiti samo zato jer je uprava legalna?marcio amoroso

    Nitko neće ulagati novac tamo gdje je uteg kriminala. Vrlo razumljivo
  • Papastrumf
    10.8k
    Ne razumijem sto sprecava bilo kojeg potencijalnog investitora da se javi direktno gradu?
    Sta ih boli briga tko je u na celu dinama. Naplacivat ce im godisnji najam za koristenje stadiona, bio na celu Mamic, Antolic ili Boban.
  • Baneki
    738
    Ja sam se sad već izgubio. Zanemarimo sad Upravu, grad bi dao zemljište klubu, ali bi investitor bio netko treći, a ne klub? A gdje je onda tu klub? I kako bi investitor osigurao povrat ulaganja? Samo iznamljujući stadion klubu koji se može predomisliti u nekom trenutku? Meni je ta varijanta jako sumnjiva, pogotovo za investitora.
  • marcio amoroso
    34k

    Ne bi bio samo stadion. Bio bi i mall, hotel itd.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Samo iznamljujući stadion klubu koji se može predomisliti u nekom trenutku?Baneki

    Ovo je istina, ali kako bi Dinamo objasnio da ne želi unajmiti stadion.

    Ajmo reći da ga netko napravi za 100 milja eura.

    Ponude najam Dinamu za 1,5 milju eura i još imaju hrpu prostora za najam koji bi se izgradio u sklopu stadiona.

    I prodaju ime stadiona.

    Ne bavim se gradjevinom, ali vidim tamo u Buzinu netko gradi hrpu poslovnog prostora, valjda zna zašto. Ajmo reći da bi zadovoljavajući povrat za investitora bio prihod od najma 5 milja eura godišnje neto. To bi bio povrat na investiciju 5%, a prinos na obveznice je 1,4% na eurske, 1,2% na kunske.

    Ameri eto žele napraviti rezidencijalne stadione, to mi je malo previše, ali ne razumijem zašto bi stadion na tako dobroj lokaciji kao što je Maksimir/Svetice bio bez dodatnog prihoda od nenogometnih sadržaja.
  • Mali Zeus
    10.6k
    Stvarno predug tekst, prestao sam čitati nakon kritike oko toga da sjever bude privremeno prostor tri fakulteta. Tamo statika sigurno nije problem, a studenti i nastavnici će dobiti prostor za rad. Prije su klubovi imali onaj predmetak akademski, pa eto, sad i Dinamo na neki način postaje dio te tradicije.Baneki

    Dokle god je to prostor za nešto, u ovom slučaju studente, to znači da se oko stadiona neće ništa poduzimati.

    Jako dobar tekst, sve rečeno.
  • Baneki
    738

    Evo pročitao sam cijeli tekst i mogu reći da je tekst zbunjujuć i kaotičan u najmanju ruku. Daje neke mogućnosti i opcije gradnje stadiona a sam ih naziva fantazijom što je u biti opis njegovog teksta.
    Prvo kreće sa fakultetima na sjevernoj tribini i dalje nastavlja o ruševnom zdanju, raspadajućoj armaturi, itd..iako se to sigurno ne odnosi na sjevernu tribinu koja je sigurno jedna od čvršćih zgrada u Zagrebu nakon potresa. Kao neiskoristiva ruina je, ali ipak dovoljno dobra da se tamo smjeste tri važna fakulteta. Problem mu je i svjetlo, kao da je problem zamijeniti lampe.
    Tek tu negdje kreće o mogućem dogovoru o koncesiji, i kaže grad daje koncesiju, klub uzima kredit prema Zakonu o koncesiji od 50-100 milijuna eura. Kasnije taj kredit i Zakon više ne spominje nego spominje investitore. To je trošak rušenja i gradnje, ali ga autor teksta izjednačuje sa uštedom kao da te novce grad ima u blagajni i samo čeka da ga negdje drugdje raspodijeli. Kasnije taj isti iznos spominje i kao donaciju grada i uspoređuje sa doživotnim predsjednikom i njegovim donacijama klibi. Potpuni kaos.
    Kad govori o "razmjerno jednostavnom modelu" u kojem bi investitori pronašli svoj interes i lako dogovorili oko pokrivanja troškova (gdje je tu sad Zakon o koncesiji?) spominje poznati ključ, ali ne daje baš detalje tog ključa osim spominjanja Mall od Maksimir i hotela i velike mogućnosti relativno brzog vraćanja ulaganja.
    Mislim, to su bajke samo takve. Klubu sa ovom ekipom tajnica u klubu nitko neće dati nikakav kredit, a kamoli 50 milijuna eura. Nikakav drugi investitor neće investirati na zemljištu koje nije njihovo vlasništvo, a u koncesiji je dano takvoj ekipi. Brzi povrat sredstava isto tako nije izgledan jer se trgovački centri rade jeftino, sa metalnim konstrukcijama koje omogućavaju brzi povrat a ne na stadionima. Hoteli su isto tako dugoročna investicija koja nema brzi povrat ulaganja.
    Sve ove druge stvari u članku oko uprave, statuta, itd... su dobro poznate svima. Uglavnom od ove ekipe u gradu i klubu nikakav stadion se neće izgraditi, niti srušiti postojeći. Sve je to preveliki zalogaj za njih, mogu pojesti janjetinu na tim zajedničkim sastancima, to je sve. Ni jedan ozbiljni investitor se neće pridružiti toj ekipi na sastancima.
  • Mali Zeus
    10.6k
    Tekst ide u smjeru ako će Tomašević jednostavno dati sadašnjoj upravi da gradi stadion, nije napisan da bi ponudio neka rješenja. Stvarno se nadam da on neće ići tom linijom manjeg otpora, vjerojatno mu paše pozicija u kojoj se čini da on kao nešto radi oko toga i mozga, a ista pozicija paše i 'upravi'.
  • BlueVelvet
    336
    Ne kužim ta razmišljanja da se stadion ne gradi jer su u upravi antolić i ostatak gamadi... Znači mi ne bi podržali gradnju stadiona dok god je tako kako jr sada? Pa koja je funkcija kluba inače, to bi i trebala biti njihova zadaća.

    Po istoj logici ne trebamo ni ići na utkamice i slavito rezultate kluba jer je ovakva uprava.

    Naravno da se treba napraviti stadion, s pvom ili bilo kojom drugom upravom. Bilo bi idealno drugom ali smo do sada shvatili da će to teško ići u dogledno vrijeme...

    Ono što bi mi trebali je ako je to uopće nekako moguće od grada tražiti da postavi svoje neovisne nadgledstelje te gradnje kako bi se sve potencijalne muljaže otklonile ili barem svele na minimum.

    Ili ćemo čekati neku novu gradaku vlast koja će kao provesti promjene (kao da to i može) u klubu, recimo netko iz hdza ko bi mogo sljdeće na čelo grada
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.