• Nino Bule
    13.8k

    Igraca na 6 mjeseci koji te spasio ovu polusezonu i mogucnost otkupa ako igracu ponudis zadovoljavajuce uvjete
  • xavier
    12.1k


    Dobiješ to da si fiksirao odšteta u trenutku dok igrač nije previše vrijedio, a ti se nadaš da će kod tebe poigrati. Napokon zato ga i dovodiš.

    I onda ga možeš dovesti za tih 200.000, a ne za 500.000 koliko bi Hajduk možda sad tražio.
  • deda
    32.7k
    Ja takav ugovor ne bi potpisao.
  • Nino Bule
    13.8k
    Deda ako mislis da je jakoliseva posudba los posao sibenika onda mislim da bi ti bio jako los sportski direktor
  • xavier
    12.1k
    Generalno postoje 3 vrste posudbi:

    1. Jači klub posuđuje mladog igrača slabijem kako bi igrač stekao određeno seniorsko iskustvo. Transfer uopće nije opcija.

    2. Klub posuđuje igrača koji nije u prvom planu i načelno nema ništa ni protiv prodaje, ali igrač trenutno nije u top formi pa nitko u ovom trenutku neće platiti odštetu. No netko će ga uzeti uz fiksnu buduću odštetu pa će ga kupiti ako proigra.

    3. Klubovi dogovaraju posudbu pod navodnicima s obzirom da postoji obveza kupnje, ali nekom od klubova više odgovara da se posao dogovori na ovakav način.

    Jakoliš je po meni apsolutno broj 2.
  • deda
    32.7k
    Znači ako igrač ne proigra dobili smo onu stvar i ne idemo u otkup. Ako proigra onda će me on ucjenjivat i vrlo vjerojatno se vratit na manju plaću u ajduk nego što mu možda ja nudim. Jer to je ipak ajduk. Gdje je tu win situacija za mene kao Šibenik. Ja ti kažem da ovakav ugovor prije dogovora s igračem u trenutkubposudbe nikad ne bi potpisao. To što mi možemo u budućnosti dogovarat je potpuno novi par opanaka i to je između nas.
  • xavier
    12.1k
    Ako je igraču draža neizvjesnost u Hajduku (čitaj klupa jer više od toga ne može očekivati) od toga da je glavni igrač Šibenika i ima bolje izglede za dobar transfer van, onda da, vratit će se u Hajduk.

    No nisu igrači baš tako glupi i nije im svima ostvarenja sna biti dio Hajduka pa makar bili 25. igrač u rotaciji.
  • Nino Bule
    13.8k
    po meni jakolis nije morao ovako proigrat da bi bio koristan sibeniku, on je bio dezurni pedro u hajduku i igrao van pozicije a cak i na tom beku nije bio los. Da bi uopce imali kadar za ostat u prvoj hnl mora li su posuđivat igrace tipa delic i jakolis i cilj su ostvarili.
  • deda
    32.7k
    Da. Ali onda ću potpisat straight ugovor o posudbi, a ne ovako nešto što se neće nikako realizirat.
  • Nino Bule
    13.8k
    Zasto se ne bi nikako realiziralo ? Da je imao 5 golova i asistencija manje on bi danas bio igrac sibenika i oni bi bili presertni s time.
  • deda
    32.7k
    A velim ti tanko, jako tanko. No neću više o tome, to je svakako problem HNK Šibenik. Zahvala na vrlo konstruktivnoj raspravi. Tako nešto očekujem na Zoni. :up:
  • thomas22
    262
    Jakoliš u hajduku ko polovanec kod nas nekad. Bio bi budala da se vrati u hajduk, opet bi ga sprdali nakon prve lose tekme ili promasaja
  • blue heart 72
    1.7k
    hahaha
    Naš Kiki; uvijek zbunjen, uvijek smeten....
  • Ali
    2.2k
    Evo nastavlja se PR pokusaj da se neuspjeh koji se obecao "raji" pretvori u odlican potez.
    Danas na dalmatinskim portalima, naslov :
    "Nikola Kalinić igrač je svjetske klase, ali veliko je pitanje ima li njegov povratak smisla za Hajduk"

    Jedno ima se mora priznati za razliku od Dinama opasno se kuze u komunikacije i marketing.
  • deda
    32.7k
    NK Varaždin od 1. lipnja sportsko dioničko društvo, stižu investitori iz Švicarske
    U 1. hrvatskoj nogometnoj ligi polovica klubova su po strukturi udruge građana, a druga polovica sportska dionička društva. Udruge građana su tako Dinamo, Gorica, Hrvatski dragovoljac, Slaven Belupo i Lokomotiva, dok su Osijek, Hajduk, Rijeka, Istra 1961 i Šibenik sportska dionička društva.

    Prvi je u Hrvatskoj transformaciju iz udruge građana u sportsko dioničko društvo napravio Hajduk. Splitski klub je sportsko dioničko društvo postao još 2008. godine. Kasnije su njegov primjer slijedili Rijeka, Osijek i Šibenik te sada drugoligaš Cibalia i Puljani.

    Transparentnost
    U klubovima koji su sportska dionička društva jasno se zna tko ulaže novac, odnosno točno se zna tko od investitora ima određeni postotak dionica.

    Dinamu, odnosno Zdravku Mamiću, osuđenom bjeguncu od hrvatskog pravosuđa, znalo se spočitavati zašto zagrebački klub ne pretvore u sportsko dioničko društvo, pa bi se tako formalno znalo tko je vlasnik, odnosno gazda Kluba.

    No, Dinamo je i dan-danas udruga građana i izgleda da se to neće tako skoro promijeniti.
    Kao što smo istaknuli, jedini aktualni drugoligaš koji je sportsko dioničko društvo je Cibalia. No još jedan drugoligaš trebao bi postati sportsko dioničko društvo. Riječ je o Nogometnom klubu Varaždin, trenutno 2. momčadi 2. HNL, koji ima ambicije ponovno se vratiti u najelitnije društvo.

    – Plan je da Klub iduće godine postane sportsko dioničko društvo. Mi smo od Središnjeg državnog ureda za šport dobili odobrenje za pretvorbu, angažirali smo revizijsku kuću koja s tim ima iskustva i proces preoblikovanja trebao bi biti gotov do 1. lipnja 2022. godine – istaknuo je Dražen Vitez, predsjednik Nogometnoga kluba Varaždin.

    Više razloga
    Na preoblikovanje su se čelni ljudi odlučili iz više razloga.

    – Vrlo često nam se javljaju investitori iz Hrvatske i inozemstva, no kad shvate da smo udruga građana, oni se povlače. Ljudi žele investirati novac, no žele znati točno komu i gdje ulažu – naglasio je Vitez.

    Neslužbeno doznajemo da je u prošlosti bilo potencijalnih ulagača iz Španjolske, Italije, pa čak i iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. I dok se prije ništa nije konkretiziralo, odnosno prešlo s riječi na djela, izgleda da je sada ipak nešto drugačija situacija.

    – Imamo potencijalne investitore iz Švicarske, Engleske i Njemačke. Financijski smo stabilan klub, nemamo dubioza, naša akademija je interesantna i kraj je sportski, pa ljudi to prepoznaju – objasnio je Vitez.

    U toj pretvorbi Grad Varaždin bi imao 25 % dionica jer je vlasnik stadiona.

    “Pod mus”
    Zanimljivo je da se većina hrvatskih klubova u sportsko dioničko društvo transformirala u vrijeme kad je pojedini klub bio u teškoj financijskoj situaciji. Novac investitora bio je spasonosan za te klubove i vjerojatno ih je spasio od propasti.

    U NK Varaždin je dijametralno suprotna situacija. Klub sve svoje obveze izvršava na vrijeme prema igračima, trenerima i dobavljačima. Bit će to generalno prva pretvorba u hrvatskome nogometu koja neće biti rađena pod prisilom.

    Inače, cilj varaždinskog drugoligaša je povratak u prvi rang. Varaždinci su na dobrom putu k povratku. Kad bi se to i ostvarilo, u Upravi Kluba svjesni su da bi se s najmanjim budžetom u Ligi opet grčevito borili za ostanak.

    – Bili smo dvije sezone u 1. HNL. Jednostavno, s budžetom od 12-13 milijuna ne možete biti konkurentni. Ovako, s novim ulagačima i s drugačijim ustrojem Kluba, nadamo se da ćemo biti konkurentniji u najvišem rangu te da ćemo onda ostati u 1. HNL sigurno više godina ili da nikada nećemo ispadati – zaključio je Vite
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.