• xavier
    11.4k
    Ako je stvarno imao usmeni dogovor sa ZM oko odštete (a ja mislim da nije, barem ne konkretan) onda je pogriješio samo u načinu kako je to napravljeno.The Undertaker

    Kakav "usmeni dogovor" može imati s Mamićem oko podjele odštete kontra onog što piše u ugovoru?

    Da mu je i bio obećan dio, to bi kao prvo moralo biti regulirano kroz ugovor, a kao drugo, da se radilo o nagradi njemu, koja bi bila logika da podiže te iznose te ih Zoran Mamić par minuta kasnije polaže na svoj račun?
  • xavier
    11.4k
    Ne opravdavam ga ali mogu barem probati razumjeti njegovu poziciju i siguran sam da ona nije vezana striktno uz novce koje zarađuje i kaj mu je dovoljno ili ne.vjeko1701

    Modrić je u karijeri zaradio stotine milijuna eura i meni je iskreno baš simpatično kad ga navijači Dinama "razumiju" u činu kojim je sebi uštedio velik iznos novca, a klub za koji svi navijamo odštetio za 10 milijuna eura.
  • The Undertaker
    4.5k
    Kakav "usmeni dogovor" može imati s Mamićem oko podjele odštete kontra onog što piše u ugovoru?xavier

    Zašto ne bi mogao? Usmeni dogovor je isto neka vrsta ugovora. Nema istu pravnu težinu i teško je dokaziv ali ne mijenja suštinu priče a ona je da li je Modriću prema odluci Uprave Dinama (ZM) pripadao novac od transfera ili ne. Kako je to papirnato provedeno je druga stvar.

    Da se razumijemo, ja isto mislim da nije ali mi to ne znamo. Kad gledamo Modrićevu stranu priče onda je to bitna činjenica.
  • xavier
    11.4k
    Usmeni dogovor je isto neka vrsta ugovora.The Undertaker

    Nisam siguran ima li to istu težinu kao van nogometa, ali čak i da ima, usmeni dogovor između koga? Radi se 10 milijuna eura...koje je, ponavljam, prebacio Mamićima čim ih je dobio.
  • vjeko1701
    6.1k
    I on je s 22 godine znao da će zaraditi stotine milijuna eura?
  • Mali Zeus
    10.5k
    Nema istu pravnu težinu i teško je dokazivThe Undertaker

    Kako bi ti na sudu dokazao usmeni dogovor?
  • The Undertaker
    4.5k
    Gledaj, ti kažeš da LM i dalje misli da nije učinio ništa loše. Ja ti samo kažem da ako je postojao usmeni dogovor da mu pripada odšteta (koja će se realizirati kasnije) onda on ima puno pravo misliti da mu taj novac pripada.
    Potpuno druga situacija je ako on zna da mu novac ne pripada i onda služi ZM kao mula u operaciji vađenja love iz kluba a kao protuuslugu, dobija dio novca i raskid privatnog ugovora sa ZM.
    Ja osobno mislim da je ovo drugo ali to ne mogu znati.
  • The Undertaker
    4.5k
    Nebitno za ovo o čemu pričamo. Sud je svoje odsudio.

    Mislim, može se ako ima svjedoka. Pogotovo ako nitko ugovor (dogovor) ne osporava.
  • miro
    3.5k
    Znamo li koliki je ugovor s Favbetom i na koji vremenski period?
  • Nolifer
    7.1k


    Isto pitanje je bilo i za Castore, pa je to kao tajna...
  • miro
    3.5k
    ne vidim zašto bi to bila tajna, pa to su prihodi koje moraš prikazat
  • Papastrumf
    10.7k
    Onda pričekaj objavu. Sigurno ti nitko ovdje iz kluba neće napisati detalje poslovnog ugovora.
  • miro
    3.5k
    Naravno, samo nek bude objava i sve transparentno, a ne ko s Lana grupom
  • Šteco
    596
    Ugovori su poslovna tajna, ne znam zakaj se neko čudi tome, ovdje se eventualno može naklapati i raspravljati samo po informacijama iz medija i eventualno na kraju godine kada dođe financijsko izvješće.

    Navodno je Adidas bio 1.2 mil € godišnje, pa vjerujem da bi Castore morao biti barem duplo (jer vjerujem da bi i Adidas (Nike, Puma...) sada dao jači ugovor, ipak ovo je po uvjetima potpisanima prije 7 godina).

    Također, navodno je PSK do sada plaćao oko 3 mil € godišnje, te da je Favbet ponudio osjetno više.

    Kažem, sve je to navodno i ono što se sjećam da su i mediji nagađali. Koliko smo blizu ili daleko točnim ciframa znat će se eventualno kada izađe fin izvještaj početkom iduće godine.
  • sport
    2.5k
    Mene smeta iznošenje "navodnih" cifri koje poslije mnogobrojnih ponavljanja postaju "istinite".
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.