• kibic
    1.1k
    Maksimir slavi! Sretno vam Dinamovo!
  • mokoxax468
    394
    Ja mislim da je plan ne izgraditi ništa, kupovati vrijeme lažima, i podijeliti gradski novac članovima partije. Jer hej, jednom se živi (na vlasti)!Patak

    Vidite mene, vidite mene, ja ne volim Možemo.

    Ostaje pitanje ak su investitorji spremni izgraditi stadion, koji bi bio model i sto to znaci za DinamoSAS1987

    Za to se i radi Studija izvedivosti, da se vidi kako to može investitoru biti isplatno. Za Dinamo vjerojatno znači dugoročna koncesija, kao i sada
  • jedan u nizu
    6.7k
    Ne žele da Maksimir "opterećuje" gradski proračun pa zato naručuju studiju izvodljivosti da vide kako to izvesti...zato sve kasni...

    Tako da ostane više gradskog proračuna za članove partije...
    Patak

    Zašto bi ikoja gradska vlast svojim novcem gradila stadion za jedan Dinamo?
    Gradit ce svojim novcem gradski stadion koji ce biti u Kranjci, zasto bi financirali gradnju Dinamovog?

    Studija izvodljivosti je jako neophodna jer nitko nece investirati bez da zna sta moze dobiti od toga. Ako javno pozoves investitore, nitko nece uloziti dok ne vidi da li mu isplati. Eventualno moze sam napraviti studiju izvodljivosti ali to ce se oduziti. Ovako je grad to napravio prije pa da se zna sta tocno bi se napravilo i objave javni poziv sa tim infomracijama i tako privuku investitore.

    Da li bi ti (ili bilo tko drugi), da si na pozicciji investitora isao graditi jedan stadion u recimo jednoj Poljskoj (ili nekoh drugoj drzavi), sa svojim sredstvima, bez da znas kako mozes zaraditi od toga?
    Ne bi, sigurno.

    Ne kuzim odkud je sad ta studija upitna.

    Dobra vijest je i da će odmah početi sa studijom,mokoxax468

    Studija je vec krenula, a ova izjava je da ce u lipnju biti gotova.
    Iskreno se nadam da ce biti tako, a ne da cemo jos nekoliko mjeseci cekati rezultate te studije.
  • Patak
    2.5k
    Ekipa društvenih parazita koja nikad nije zaradila kunu će studijom izvodljivosti podučiti nekog realnog investitora kako će zaraditi novac. Da hoće...sigurno...
  • Geonosis3
    11
    Tportal jučer:
    "Radovi na obnovi Kina Europa krenut će krajem godine, kada će početi i radovi na gradnji tramvajske pruge u Heinzelovoj te će početi i gradnja nogometnog stadiona u Kranjčevićevoj s oko 11.000 mjesta. Tek kada taj stadion bude završen, počet ćemo rušiti stari stadion u Maksimiru.

    Kako teku pripreme za gradnju Maksimirskog stadiona?

    U lipnju ćemo imati Studiju izvodljivosti vezanu za troškove izgradnje i za model kako da što manje opteretimo, ili uopće ne opteretimo, gradski proračun.

    Da bi to bilo privatnom investitoru isplativo planiraju se uz stadion i trgovački centar, garaža, hotel i poslovni prostori koji bi mogli pokriti troškove izgradnje stadiona koji će imati oko 35.000 mjesta i natkrivene tribine.

    Mora se napraviti i međunarodni arhitektonsko-urbanistički natječaj. "

    https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/tomasevic-u-velikom-intervjuu-otkrio-osam-strateskih-kapitalnih-projekata-u-zagrebu-foto-20240526
  • Mali Zeus
    10.4k
    Ja mislim da je plan ne izgraditi ništa, kupovati vrijeme lažima, i podijeliti gradski novac članovima partije. Jer hej, jednom se živi (na vlasti)!Patak

    Totalno si ih pročitao buraz.
  • mali M
    3.9k
    Zašto bi ikoja gradska vlast svojim novcem gradila stadion za jedan Dinamo?jedan u nizu

    kužim kaj hoćeš reć i načelno se slažem, samo jedna mala stavka na tvoje pitanje. Jer je stadion i zemljište gradski, a ne Dinamov.
    Znam da neće, al onda nek grad pokloni Dinamu zemljište na Maksimiru i kaže sami se izuvajte i gradite kako znate i umijete, od nas nećete dobiti ni centa. I ponavljam ne trebam obrazloženje tisuću razloga zašto bi grad ili nebi dao zemljište Dinamu. Samo sam odgovorio na pitanje zašto bi grad svojim novcem gradio, jer Dinamo tamo nije vlasnik apsolutno ničega niti može tamo šta sam graditi...
  • jedan u nizu
    6.7k

    zasto bi strana firma investirala u gradnju zracne luke u Zagrebu kada nije njihovo zemljiste?
    Jesu li kupili zemljiste, zasto im Zagreb nebi jednostavno dao?
  • Ijayi Atiemwen
    836
    krenut će krajem godine, kada će početi i radovi na gradnji tramvajske pruge u Heinzelovoj te će početi i gradnja nogometnog stadiona u Kranjčevićevoj s oko 11.000 mjesta.Geonosis3

    Znači prvi bageri na Kranjči ipak ove godine?
  • mali M
    3.9k
    okej rekao sam da se načelno slažem samo je to kod Dinama bitna stavka. Bez ljutnje, svi želimo stadion ali nemožeš usporediti zračnu luku i stadion. Ono što mene zapravo muči je ako i dođe do toga, kakav investitor želi napraviti veliki šoping centar i hotel pokraj stadiona sa jednim od najžešćih navijača u Europi... Neznam... Sve u svemu, ostaje nam da se nadamo i vidimo...

    Znači prvi bageri na Kranjči ipak ove godine?Ijayi Atiemwen

    Pa bili su "najavljeni" i za kraj 2023... Uglavnom, kao i kod prijašnjeg odgovora, ostaje nam da se nadamo
  • NitkoBitan
    13.5k
    U lipnju ćemo imati Studiju izvodljivosti vezanu za troškove izgradnje i za model kako da što manje opteretimo, ili uopće ne opteretimo, gradski proračun.Geonosis3

    Meni je zanimljiv ovaj drugi dio komentara - "... model da što manje opteretimo, ili uopće ne opteretimo, gradski proračun."

    Sam projekt izgradnje stadiona ne ukljucuje samo stadion nego i rusenje stadiona i sigurno neki sadrzaj oko samog stadiona. Do sada su uglavnom iz gradske vlasti najavljivali kako za projekt Maksimir nece euro iz proracuna otic, no izgleda da je lagano poceo puhat vjetar u drugom smjeru.

    Sam projekt ce bit izuzetno skup i osobno ocekujem kako ce u njemu sudjelovat gotovo "sve" strane - privatni investitori, Dinamo, drzava, grad i UEFA/HNS; poredani po redoslijedu iznosa ulaganja (moja pretpostavka).

    Ogradivanje Grada od financiranja mi i nije imalo nekog smisla i uporista kad je u jednu ruku stadion i javno dobro. Veci broj dolazaka u grad navijaca i turista, odrzavanje koncerata itd.
  • Dudu9
    549
    Pa grad sudjeluju sa zemljištem, ako je samo crkveno bilo 20mil eura znaci da je puno više, jer bi bio stadion i popratni sadržaji, investitor dobija atraktivnu lokaciju za hotel shoping centar itd
  • Agramer86
    262
    sljedeće sezone probijamo desetku?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.