• marcio amoroso
    36.8k
    Ja sam svoje dijete prijavio u vrtić dok je trudnoća bila potvrdena. Mala je mjesto dobila kad je imala 2 godine.
  • Kwedi
    3.8k
    okej onda, možemo raditi stadion ako prijavimo trudnoću na vrijeme :smile:
  • Papastrumf
    12.5k

    On je u Njemačkoj :grin:
  • marcio amoroso
    36.8k

    Haha, tako nekako. Nikad se neće svi složiti da je nešto gradu potrebno. Ali da je Maks ruglo i sramota grada i države ćeš se valjda sloziti.
  • Kwedi
    3.8k
    Da. I nemam problem novog stadiona,samo nek ide iz džepa Saveza i Dinama,a ne mene
  • BluePhone67
    4.1k
    U sklopu stadiona ce se napraviti vrtic i skola, poliklinika sa spa tretmanima i unatarnjim bezenom da bude funkcionalno i svi zadovoljni.. naj se sekirati @Kwedi
  • Infinity
    16.5k
    Daju li FIFA i UEFA kakva sredstva?Eduardo

    UEFA redovno ima programe u koje se moze prijaviti. Samo sto UEFA-u boli ona stvar da li je vas stadion malog kapaciteta, da li je VIP loza nabrijana, da li tribine imaju krov. UEFA-u zanima razvoj nogometa, tj. igraca. Oni ce dati novac za terene, pomoc omladinskim skolama i slicno. UEFA nece graditi stadion profesionalnom klubu i prvi kazem da to itekako ima smisla. Evo UEFA nam je opremila 'pola lige' novim i modernim terenima za igru. Bitnije je da se lopta kotrlja po ravnom nego da ja i ti imamo krov na sjedalicom za koju smo platili ulaznicu.

    I ja ne ocekujem da HNS ista ulozi, jer ce to biti 'njima dali, nama nisu'. Javit ce se prije iz Osijeka nego iz Splita i imali bi potpuno pravo da se bune.
  • Mr Anderson
    8.4k
    Stadion apsolutno treba Zagrebu i tu uopće nema zbora. Šuker je nešti spominjao sredstva UEFE i kako se kod njih točno zna koliko može ići love po jednom mjestu, spominje se 25-30.000. To je još i najbolja solucija jer onda se ne može dogoditi da se zamrači tri puta više love nego košta.
  • reziser
    6.8k

    ici ce iz nasih dzepova i nece nas se previse pitati

    uglavnom, ja sam ZA gradnju novog stadiona, ali je problem kod nasih gradnji sto se moraju namiriti kumovi, prijatelji i sto je cijena visestruko napuhana!

    ja sam recimo bio protiv sredjivanja rotora, kaj mu je falilo? Problem je kaj se ljudi NE ZNAJU voziti po njemu.

    srtamota je za drzavu i zagreb da nema jedan normalan funkcionalan stadion.
    Zna se da najbolja promidbza ide iskljucivo preko sporta!

    da, treba novi stadion. ali po normalnim cijenama i uvjetima. E sad, da li je to ostvarivo kod nas, bojim se da nije. Cekam neke detaljnije podatke o tom eventualnom stadionu. Iako sumnjam u sve to, a mi se zapalili kao HEPO kocke :yum:

    Bez uvrede prema Osijeku, Splitu i Rijeci.....nemaju se sto buniti, jer Zagreb je ipak glavni grad, s najvecim prirezom u drzavi.
  • xavier
    12.1k
    Nisu to nikakvi kompleksi, ja stojim pri svom. Sve ispod 25.000 je za mene smiješno za grad veličine Zagreba. Hrvatska skoro svaku ozbiljnu utakmicu koju odigra na ovakvom ruševnom Maksimiru ima glatko 20.000 ljudi. Sa novim stadionom i komforom ta bi brojka sigurno išla gore. A vjerujem da i Dinamo na svim europskim utakmicama može postići 20.000 bez problema sa novim stadionom.

    HNL jest problem, ali i ako napraviš stadion sa 15.000, on će po toj nekoj logici 'zjapit prazan' protiv većine protivnika. Jednostavno je HNL nebitan, i u smislu prihoda i u smislu stadiona. Ne praviš ga sigurno radi HNL-a, već radi Europe i radi reprezentacije. HNL možeš igrat i na Ponikvama, opet će ti na Rudeš doći istih 2000 ljudi, tisuću gore ili dolje.
    dinamo vitez

    Kad smo ovdje pisali o stadionu, uglavnom smo mislili na Dinamov stadion, a ne na nekakav nacionalni tako da reprezentacija tu nije faktor. Naravno da će ista moći igrati na tom stadion, ali neće kapacitet prilagođavati tim utakmicama.

    Kako je kolega @Infinity pokazao primjerima, bez obzira na uvriježeno mišljenje, novi stadioni dugoročno ne donesu znatno povećanje broj gledatelja. Nije mi jasno ovo tvoje kako "ne radiš stadion zbog ovih koji gledaju HNL nego zbog Europe i reprezentacije". Ja bih radio stadion upravo zbog ovih koji gledaju HNL jer su mi oni važniji od ovih koji dolaze samo kad je to popularno.

    Ne kažem da treba raditi stadion za 10.000 ljudi, ali definitivno ne mislim ni da treba biti megaloman i graditi nešto što će se popuniti samo protiv atraktivnih protivnika.
  • SAS1987
    14.8k
    Gdje da počinjem...

    Lokacija:
    Lokacija stadiona u Blatu (pod predpostavkom da bi se stvarno izgradio) bi meni i svima koji dolaze po avtoputu lokacijski bio bolji. Nemam pojma kaj je bolje za one koji žive u Zagrebu.

    Maksimir je Dinamov dom, povijestno kultna lokacija (13.5.1990, 1967, 1982...) i vjerovatno 90%+ navijaća želi da stadion ostane u Maksimiru. Isto tako je Maksimir preljep dio grada, sa parkom, Zoo, ima odlićnu povezanost sa centrom tako da odlazak na utakmicu (barem za mene i one koje vodim sa sobom) nije samo utakmica nego event za "pola dana" - parkiraš avto na maksimiru, ideš u centar na 2,3,4,5... piva, nešto pojedeš, malo prošetaš po parku, vodiš djevojku u Zoo gledati majmuna itd. Želim kazati da nije tamo samo stadion i utakmica nego puno više od toga. Nisam siguran koji su sadržaji u Blatu koji bi navijaće zadržali cijeli dan tamo i tako donjeli i turističku zaradu gradu Zagrebu.

    Ja sam za novi stadion na Sveticama.. odlićna lokacija i ne ruši se tradicija igranja na Maksimirju.

    Stadion

    Po meni, idealna velićina stadiona bi bila cca. 30 000 - 35 000. Ne zaboravimo da 5% ide gostima + tampon zona, što znaći da bi kapacitet za domaće navijaće bio cca 28 000 - 33 000. Sa dobrim radom u klubu. prosjećna gledanost se može za par godina brez problema dići na nekih 10 000 u HNL.
    Meni je važnije od kapacitete da bi stadion bio trebao biti pravi navijaški.

    Znaći jedan nivo, što strmije tribine što bliže terena (mislim da je minimum 6.5 metara) da se protivnički igrači smrzne kad počinje skandiranje.

    Financiranje

    Neznam za UEFA i FIFA ali EU sofinancira gradnju stadiona - 50% renoviranja stadiona u Mariboru je bilo plaćeno iz EU fondova (vrijednost obnove 6 500 000€, EU je financirala pola, znaći 3 300 000€). Preostanak grad Zagreb i Dinamo mogu isfinancirati sa lakočom.
  • reziser
    6.8k
    citiram izjavu Brbića
    Marin Brbić

    "Moje mišljenje je da nam nacionalni stadion nije potreban. Hrvatska ima puno prioritetnijih stvari u koje bi trebalo ulagati. Govorim to za nogomet, ali i općenite stvari. Nogometu su potrebna ozbiljna infrastrukturna ulaganja. Mi nemamo nijedan ozbiljan stadion osim na Rujevici koji je najnovije izgrađen. Koliko već godina nije izgrađen nijedan stadion?

    jebe lud zbunjenoga :rofl:
  • deda
    32.8k
    Mi sve gledamo iz naše perspektive. Činjenica je da jedino velika četvorka ima potencijala za izgraditi svoj stadion nekim svojim kapacitetima. Kad bi tako gledali niti jedan drugi stadion u Hrvatskoj više neće biti izgrađen u doglednom vremenu.
  • Mr Anderson
    8.4k
    Ima jedna stvar koju nisam nigdje pročitao. Ako se i krene stvarno u izgradnju stadiona, Dinamo do tada mora negdje igrati 2 godine. To će biti EL ili LP. Nešto se mora napraviti u Maksimiru jer lako moguće da ne dobijemo dozvolu s obzirom na stanje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.