• LovroZG
    1.3k
    UEFA voli zažmirit na probleme sa stadionom ak vidi da se gradi novi. Ne vjerujem da će bit s time problema.
    Puno veći problem će bit realizacija projekta. Ovo su ozbiljnije najave sad, al svačeg smo se naslušali pa neću to uzet zdravo za gotovo sve dok se ne krene gradit.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Ovo nabacivanje s lokacijama i kako di što za koju cijenu, moljakanje Brenda Bandića itd. će trajati još godinama.
  • davidinamo
    363
    Ako se Gradski stadion kako ga Suker naziva stvarno izgradi u Blatu , dali ste za to da se dinamo preseli , ja sam za. Samo je pitanje sta ce se desit sa maksimirom ako dode do toga. I dali ce glavni Boysi to akceptirati ili ce krenuti u novi bojkot pod nazivom nedamo maksimir ili vratite nam maksimir.
  • deda
    32.8k
    Ja sam za svaki novi stadion, iako sam za Dinamov stadion, a ne nikakav gradski.
  • davidinamo
    363
    i da se preselimo tamo ?
  • deda
    32.8k
    Pitanje je i kampa. Najidealnije bi bilo kamp i stadion u jednom. Sve Dinamovo. Kao u Osijeku. Ali mislim da je to tek nemoguća misija. Iako po meni najbolja. Kupit par hektara bilo gdje i udri.
  • LovroZG
    1.3k
    Pa zaš bi bio problem da su nam kamp i stadion odvojeni? Na stadionu tak i onak sam igra i trenira prva momčad.
  • xavier
    12.1k
    Pitanje je i kampa. Najidealnije bi bilo kamp i stadion u jednom. Sve Dinamovo. Kao u Osijeku. Ali mislim da je to tek nemoguća misija. Iako po meni najbolja. Kupit par hektara bilo gdje i udri.deda

    Pitanje kampa je velikom dijelom i pitanje lokacije. Ako ideš van šireg centra grada, onda je logično sve napraviti na jednom mjestu. Ako je stadion u širem centru grada, onda nije logično gurati kamp na isto mjesto.

    Nisam od onih koji smatraju da je Maksimir jedino ispravno rješenje i definitivno sam za Dinamov, a ne nekakav "nacionalni" stadion.
  • Infinity
    16.5k
    Mozda bi kamp mogao ostati na Maksimiru. Ako ovi naprave stadion i udare visoku rentu, imam osjecaj da ce Dinamo i ostati u Maksimiru, a da ce na novom stadionu igrati samo europske utakmice i mozda poneki derbi koji im se isplati. U tom slucaju smo dobili skoro pa nista. Jos ce se javiti inicijativa da Dinamo na Sveticama sam napravi stadion od 6-7.000 s krovom i da tu igra male HNL utakmice, a za vece koristi taj novi veci stadion.


    Jedna zanimljiva racunica. Groupama Arena je kostala 42 milijuna eura i ima 23.700 sjedalica. To je 1.772 eura po sjedalici. Neka srednja cijena ulaznica na novom stadionu Dinama bi mogla biti oko 60kn, tj. oko 8 eura. To znaci da bi Dinamo morao odigrati 221 utakmicu pred punim tribinama da stadion otplati od ulaznica. A tu je jos osiguranje utakmice i slicno, al recimo da se to plati prodajom suvenira, pica i slicno.

    Dinamo je ove sezone odigrao 23 domace utakmice u HNL-u, Kupu i Europi, a odigrat ce ih jos pet u HNL-u i Kupu. Dolazimo do brojke od 28 domacih utakmica u toku jedne sezone. To znaci da bi trebalo nesto manje od osam sezona da se taj stadion otplati samo prodajom ulaznica. Sasvim sigurno da je ova brojka od 28 prevelika i da kazem neki maksimum, ali da se odigraju 21-23 utakmice to bi se opet isplatilo za deset godina. Kako idealan scenarij kada bi nam netko garantovao pun stadion svaku utakmicu.

    Koliko Ferencvarosu znaci Groupama Arena?

    Oni su 40 godina igrali na Stadionu Albert Flórián koji je imao kapacitet 18.100 sjedecih mjesta. Iz prilozenog mozete vidjeti da se radi o raznom stadionu bez krova. Igrali su na njemu do kraja sezone 12/13, tj. sve osim posljednja dva kola. Da napomenem, Ferencvaros je izbacen iz lige u sezoni 05/06, a prvi rang su zaigrali ponovno 09/10. Posjeta ima je na pocetku sezone bila 9-12.000, a do kraja je pala na 2-3.000. Kasnije su imali posjetu 3-5.000 na obicnim utakmicama i 10-12.000 na derbijima protiv najvecih rivala, otprilike 6-6.500 su imali ukupan prosjek. U sezoni 13/14 preselili su na Puskasa, kako bi rekli nacionalni stadion Madjarske. Iz prilozenog takodjer mozete vidjeti jedan ruzan stadion s nesto malo krova. Zanimljivo da je i takvo preseljenje donijelo pozitivni boom. Posjeta na manjim utakmicama im se poduplala, imali su 5-8.000, ali su derbiji ostali manje-vise isto posjeceni. Prosjek im je te sezone bio 9.012 gledatelja po utakmici

    I sad ono najbitnije. Prva sezona na novom stadionu. Imali su otvaranje protiv Chelsea, Rijeka ih je pred 5.000 ljudi ispratila iz Europe, a posjeta u ligi je izgledala otprilike isto kao i sezonu prije na Puskasu, cak je prosjek pao za oko 800 gledatelja po utakmici. Bolji prosjek iz sezone prije se ne moze pripisati velicini Puskasa, jer ni jednu utakmicu nisu imali vise gledatelja nego sto je kasnije primala Gropuama Arena. U sezoni 15/16, tj. svojoj drugoj na novom stadionu osvojili su titulu koju su cekali 11 godina. Te sezone su poharali ligu s preko 20 bodova prednosti, ali im je posjeta pala, imali su prosjek 7.737 gledatelja po utakmici. Titulu su ovjerili na gostovanju, a nove prvake na novom stadionu nakon 11 godina posta docekalo je 7.594 gledatelja. Cak su i u predzadnjem kolu najveci derbi protiv Ujpesta igrali pred tek 11.267 gledatelja. Zamislite da iduce sezone Hajduk igra na novom stadionu i nakon toliko godina cekanja titule u zadnjem kolu igra protiv Dinama i dodje gledatelja da napuni tek pola stadiona. U sezoni 16/17 su imali jos losiju posjetu, posjetu na razini one na starom i ruznom stadionu bez krova.

    Prosle sezone su zivnuli, ali zbog rezultata. Za razliku od one sezone kada su osvojili titulu, ove sezone su se tuklo do posljednjeg kola za titulu bez koje su ostali. Na pocetku sezone su imali neku svoju klasicnu posjetu, ali je kasnije rasla pa je protiv sklj ekipa bilo preko 10.000 ljudi. Na kraju su imali prosjek 9.065 gledatelja po utakmici. Ove sezone plove prema titulu, imali prednost osam bodova i imaju jos bolju posjetu nego prosle sezone. Imaju do kraja derbi s Ujpestom i tad ce vjerojatno pasti proslava titule i dignut ce se na prosjek oko 10.000.

    Sve u svemu, pozitivni sok donio im je cak i stari nacionalni stadion. Prelazak sa starog nacionalnog stadiona na novu Groupama Arenu nije donio nista. Vrlo brzo se posjeta na Groupama Areni izjednacila s onom na starom stadionu. Posjeta im se dizala ovisno od rezultata. Po mom misljenju, ovo je jedan negativan primjer, primjer u kojem novi stadion nije privukao gledatelje na tribine.
  • Kwedi
    3.8k
    InfinityInfinity

    objavite ovo na Povijesti Dinama
  • 000
    946
    Godina je 1992. Tema, pogadjate...:

    l3wUfYy.jpg

    Jbt, ovi Sakomani kao da su potomci izvesnog Vlada Tepesa. Koliko vec ta dinastija vlada maksimirskom travom?!

    qpL82UB.jpg

    Dakle onomad je frka bila da ce se prodati manje od 25.000 ulaznica :cool:

    CLJI42L.jpg
    TULUwl0.jpg
  • deda
    32.8k
    Dakle, veli mumija kamp ostaje u Maksimiru, a Dinamo bi igrao u Blatu. A što će bit sa današnjim Maksimirom-stadionom samo dragi Bog zna.
  • xavier
    12.1k
    Dakle, veli mumija kamp ostaje u Maksimiru, a Dinamo bi igrao u Blatu. A što će bit sa današnjim Maksimirom-stadionom samo dragi Bog zna.deda

    Ovo je bome rijetko viđen koncept...stadion van grada na gradskoj obilaznici, a kamp u širem centru grada :smile:
  • Mali dioničar
    15.5k
    x5urbl216yofyy2c.jpeg

    Evo da i ovdje zalijepim. Mumija je za 24.000 na Sveticama koje bi Dinamo financirao gradnju, a grad dao zemlju. Idealno. Ali izgleda da je netko bitan kupio zemljište u Blatu.
  • xavier
    12.1k
    Čini se da je netko iz kluba čitao Zonu :cool:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.