• deda
    27.7k
    Bit ćemo pametniji nakon 16.5.
  • Neki tip
    19.2k
    Bit ćemo pametniji nakon 16.5.deda

    Tomašević pobjeđuje.
    Inzistira na izborima u Dinamu kao preduvjetu koncesije.
    Ovi to, naravno, ne žele provesti.
    Sve se prolongira na još godinu, dvije..
    Uz povremen pritisak nove gradske uprave kojoj je to ipak sporedna stvar i navijača Dinama kojima je isto sporedna, ali uz dodatak - najvažnija, tamo negdje 2023. se provode izbori.
    Stadion 2028.

    Veselim se unaprijed svakom povoljnijem scenariju.
  • Mali Zeus
    9.5k
    ako ikada budem imao priliku pričati o nečemu u medijskom nastupi, zahtjevat ću da mi u opis stave "bivši radnik preko studentskog centra"db-izbjeglica

    Zanimljiv sugovornik, čuo sam i da je radio na svim kontinentima.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    iskreno, nemam pojma tko je lik, ali opis je vrh. :lol:
  • xavier
    11.1k
    Tomašević pobjeđuje.
    Inzistira na izborima u Dinamu kao preduvjetu koncesije.
    Ovi to, naravno, ne žele provesti.
    Sve se prolongira na još godinu, dvije..
    Uz povremen pritisak nove gradske uprave kojoj je to ipak sporedna stvar i navijača Dinama kojima je isto sporedna, ali uz dodatak - najvažnija, tamo negdje 2023. se provode izbori.
    Stadion 2028.

    Veselim se unaprijed svakom povoljnijem scenariju.
    Neki tip sa Zapada

    Potpisujem od prve do zadnje riječi.

    Ovo očekujem i na ovo sam spreman, a sve bolje od toga je samo plus.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Dinamov stadion pokazuje da se ne ide u meritum problema u Zagrebu, ističe Mirando Mrsić.

    "Trebalo bi vrlo jasno reći - grad Zagreb u ovom trenutku ne može financirati izgradnju stadiona. Otto Barić je ovdje u sukobu interesa. Za to sam da se gradi nacionalni stadion,protiv sam da se ono vrijedno zemljište da na korištenje Dinamu, s obzirom na to što smo dosad u Dinamu vidjeli. Ali, to nije tema kampanje", rekao je.

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/oprostili-im-25-milijuna-kuna-rijesen-slucaj-duga-mrsiceve-supruge-prema-hzzou/997675.aspx
  • xavier
    11.1k


    Mrsić :monkey:

    Jedino što je u pravu, Barić ovdje definitivno nije postupio baš etički jer je ovo de facto predizborna kampanja, ali na ljudima je hoće li to popušiti ili neće.

    No tko će po njemu financirati taj "nacionalni stadion"? Što misli da je dovoljno da ga tako nazoveš i odmah ga plati država/HNS umjesto grada/kluba? Kak da ne.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    meni je zapravo smiješno koliko polemike oko ušljivog stadiona.
    grad koji ima proračun od preko milijarde eura i klub koji ima godišnje prihode od nekoliko desetaka milijuna eura su napravili SF zavrzlamu oko jednog običnog stadiona. ajd da je to nekakav stadion kakve grade po americi, od preko milijardu dolara, već nekakav polubijeda stadion kakvih ima po njemačkim provincijskim gradićima.

    tog ima samo kod nas...
  • Mali dioničar
    14.1k
    grad koji ima proračun od preko milijarde eura i klub koji ima godišnje prihode od nekoliko desetaka milijuna eura su napravili SF zavrzlamu oko jednog običnog stadionadb-izbjeglica

    I to razvučemo na mandat, znači Skupština i gradonačelnik u JEDNOM mandatu raspolažu sa 48 milijardi kuna.

    Ako je vrijeme trajanja stadiona 50 godina, a trebalo bi biti, proračun Grada će u tih 50 godina biti najmanje 600 miljardi kuna.

    I mi pričamo o tome da gospodin ne bi dao zemljište Dinamu jer eto zemljište je jebeno vrijedno, trebalo bi tu tu neke stanove graditi valjda.
  • xavier
    11.1k
    tog ima samo kod nas...db-izbjeglica

    Inače stvarno ne volim ovu frazu jer je ljudi koriste i u stuacijama gdje je valjda 90% svijeta lošije nego mi, ali ovdje na žalost stvarno paše jer se po Južnoj Americi i Africi rade moderni stadioni, a kod nas već 20 godina traje prepucavanje kako financirati stadiončić za 30.000 ljudi u gradu od milijun ljudi.
  • db-izbjeglica
    12.7k


    pa ne volim ni ja, jer to što si rekao je istina - pretjeruje se u negativnosti.
    međutim, ovo sa stadionom je van svake pameti.

    malo ozbilniji klubovi te svote troše na jednog ili par igrača, a mi smo toliko s...i da grad i klub ne mogu dogovoriti o podjeli troškova od 100milja eura kroz 30 godina. da nije žalosno bilo bi smiješno.
  • SAS1987
    13.4k
    meni je zapravo smiješno koliko polemike oko ušljivog stadiona.
    grad koji ima proračun od preko milijarde eura i klub koji ima godišnje prihode od nekoliko desetaka milijuna eura su napravili SF zavrzlamu oko jednog običnog stadiona
    db-izbjeglica

    Pogotovo kada si preračunaš kako malo to košta na 25 - 30 godina koliko je u praksi dugo financiranje stadiona. Takav stadion bi dinamo koštao recimo 2 500 000€ + loan interest na godinu.

    A od sjedeće sezone će Dinamo od HNL TV prava zaraditi oko 1 000 000€. Znači skoro pola kredita nam može pokrivati prihod kojeg do sada uopće nismo imali :lol: Da ne govorim koliko veći revenue bi klub generirao.

    S obzirom na to da je budget Dinama cca 50 milji (još će rasti s inflacijom) a godišnje bi rata bila 2 500 000€ (5% proračuna) je to ekvivalent ko da netko s neto platom u hrvatskoj od npr 1000€ razmišlja ako će napraviti novu kuću koju bi plaćao 50€ mjesečno ili će u Lidlu potražiti dovoljno veliku kutiju od kartona u kojoj bi spavao usred ulice.
  • db-izbjeglica
    12.7k
    pa kažem, milju i pol eura godišnje klub, milju i pol eura grad i problem riješen, za čitavo stoljeće.

    gradu je to doslovno trošak kao i meni 10 kuna.
    više će tomašević potrošiti da na sve semafore u gradu stavi siluetu dva muškarca koji se drže za ruke.
  • Mali Zeus
    9.5k
    Mrsić je di su bolnice i škole ekipa. Srećom lik je obični klaun koji će dobiti 0,2 glasova.
  • Crusades1986
    9.7k
    Mrsic se zalio zbog povlacenja odluke o obaveznim maskicama na otvorenom. Toliko o njemu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.