• db-izbjeglica
    12.9k
    stadion kao sa rendera se ne može izgraditi za 60 milja eura.
    mamić opet laže :lol:
    barić je za potrebe vizualizacije malo koristior hoffenheimov stadion

    http://www.stades-spectateurs.com/images/allemagne/hoffenheim/rhein-neckar-arena-hoffenheim-2.jpg

    sa san memesa je posudio ovaj okvir na fasadi

    https://www.leisureopportunities.co.uk/images/HIGH5698_376102.jpg

    sve u svemu, ne loš primjer, ne bi se bunio.
  • db-izbjeglica
    12.9k
    Prvo pitanje svih pitanja bi trebalo biti:

    "Je li Dinamu uopce potreban novi stadion?"
    r1oma

    Što postoji netko tko smatra da nije potreban?

    :brow:
  • r1oma
    1.5k
    Što postoji netko tko smatra da nije potreban?db-izbjeglica

    Na nekim portalima cesto znam naici na takva pitanja
  • db-izbjeglica
    12.9k
    na portalima treba zabraniti komentiranje bilo čega jer je to savršen medij za širenje ljudske gluposti i ispucavanje kompleksa isfrustrirane ekipe, + stranački bootovi (njih ne smijemo zaboraviti)
  • SAS1987
    13.5k
    Antoliću, nisi prije par tjedana kazao da bi Dinamo sam financirao stadion? :smile: A sad kmečanje da Dinamo ne može "iz banke uzeti 50 milji".

    Hrvatski nogometni savez ne sudjeluje u ovom projektu, kazali su nam u Upravi Dinama
    Ako bi Dinamo sam financirao stadion (brez grada, države i hns) onda treba HNS-u baš brutalno skupo naplatiti svaki potencialni najam stadiona.

    Tko će platiti novi stadion Dinama?

    Što se tiče financiranja, absolutna ludost je da se ne uzmejo novci iz EU fondova zbog potresa i za razvoj. Ali to bi značilo i da financije moraju biti transparentne :wink: Ali za nešto takvo mora vjerovatno biti uključen i grad ili država (to nisam siguran).
  • Tom Hanks
    2.6k
    Vratit Alberta Speera u život i nek napravi stadion
  • SAS1987
    13.5k
    Vratit Alberta Speera u život i nek napravi stadionTom Hanks

    Mislim da je kapacitet od 405k prevelik za Zagreb :smile:
  • db-izbjeglica
    12.9k
    bolje wernera marcha.
    oilimpijski stadion u berlinu je i dan danas najmitskiji stadion na svijetu. još je i obnova bila pun pogodak i obavljena je što je bilo diskretnije koguće.
    vidio sam ih puno stadiona i nijedan nije ostavio ni približan utisak.

    nije to samo zbog stadiona, već zbog cjelokupnog okolnog prostora koji je posložen tako da vrišti - ovo je nešto posebno. da se mene pita, tamo bi se uvijek igrala finala svega, a ne volim berlin i grad kao grad mi je poprilično mrzak.
  • deda
    28.1k
    Neda mi se uopće komentirat ovaj bezvezni render, ali ću komentirat pitanje jedne ili dvije etaže. Po meni da bi stadion imao jednu etažu ne smije biti kapaciteta većeg od 20-25 tisuća. Sve preko 25 mora biti na dvije etaže, baš zbog činjenice da mi nećemo drugu etažu puštati u prodaju u 80% utakmica u godini.

    Druga bitna stvar o kojoj nisam primjetio neko očitovanje, a pogotovo ne od Boysa. Ukoliko bi stadion doista bio nekih 34 tisuće kapaciteta (razmjer zapad-istok-sjever-jug otprilike 9-11-7-7 tisuća mjesta). Jedna etaža od 7 tisuća mjesta za navijački sjever bi bila sablazan. Po meni mora biti dvije etaže ( omjer 4-3 otprilike) jer Boysima je tribina od 4 tisuće i više nego dovoljna. Ukoliko bi se maknuo dio stolica i pretvorio u oldschool stajanje onda ta tribina može primati i više.
  • Crusades1986
    9.8k
    Pa najoptimalnije je da navijačka tribina ne odudara od sadašnjeg kapaciteta sjevera dolje. Za brojkom većom od te stvarno nema potrebe na donjoj etaži.
  • SAS1987
    13.5k
    Neda mi se uopće komentirat ovaj bezvezni render, ali ću komentirat pitanje jedne ili dvije etaže. Po meni da bi stadion imao jednu etažu ne smije biti kapaciteta većeg od 20-25 tisuća. Sve preko 25 mora biti na dvije etaže, baš zbog činjenice da mi nećemo drugu etažu puštati u prodaju u 80% utakmica u godinideda

    Ne slažem se da je to "bezvezni render" jer nije da ga je netko nevažan nacrtao i sad filozofira što bi bilo ako bi bilo (poput onog rendera famoznog krova iznad zapada i sjevera s kojim je mahao Zdravko Mamić).

    Render je radio Otto Barić kojemu je maksimirski stadion očito velika motivacija i san jer želi napraviti nešto veliko u Zagrebu in on će se sa svojim nacrtom sigurno prijaviti na budući natječaj. Zato se mi čini vrlo važno da dobije feedback na rendere jer ako ništa drugo se s njim može razgovarati (odgovara čak i na komentare na fb). Jer jednom će se raspisati natječaj i taj optimiziran render po željama i kluba i navijača će imati veliku prednost ispred rendera koji nisu optimizirani s nama.

    Druga bitna stvar o kojoj nisam primijetio neko očitovanje, a pogotovo ne od Boysa.deda
    Baš o tome pričam. Ja bi očekivao da arhitekt sam kontaktira navijačku skupinu i pita ih za njihove želje oko tribine ali isto tako bi od grupe očekivao da sama unaprijed kaže kakva očekivanja ima oko navijačke tribine.

    Znam da je nakon toliko rendera i projekta teško ozbiljno razmišljati da će se nešto početi raditi ali stvarno mislim da smo došli do točke kada više nema izbora jer je stadion razrušen a i politička situacija nama je naklonjena.
  • Majki2111
    2.6k
    U sportskima Ničota piše da se planira do kraja travnja pokrenut natječaj za novi stadion. Odkud mu ta informacija, ne znam.
  • xavier
    11.1k


    Pa može ga pokrenuti grad, to bi bio klasičan Bandićev potez pred izbore, koji su u Svibnju, a na čelu grada je njegova učenica...
  • Majki2111
    2.6k
    Živi bili pa vidjeli
  • Neki tip
    19.4k


    Nije misterij u pitanju, zna se zašto je to Ničota napisao - zato što JPV jest najavila natječaj za travanj. Dakle, da, xavier je dobro pretpostavio, samo što nije riječ tek o pretpostavci, nego doista i jest najavljeno da će tako postupiti.. zbilja prava Bandićeva učenica. Rekla je i datum, ali zaboravih.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.