• deda
    28k
    Ma stvar je prosta. Bagra u Dinamu želi pare. Jebe se njima za stadion. To je više pr za njih. Da netko od nas nema kuću 20-30 g9dina ili mu se ruši na glavu, ne bi laprdao 20 godina već bi nešto poduzeo. Dakle, zaključak jw kuća nije njihova tj. Boli ih ona stvar za kuću
  • db-izbjeglica
    12.8k


    pa ne bi baš rekao, grad je pun ljudi koji žive u kućama i stanovima koji zapravo nisu njihovi, nisu uložili kune u njih, sad čekaju da se te nekretnine opet obnove javnim novcem i javnost ih uglavnom podržava.
  • deda
    28k
    A to je do potresa.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    pa i stadion je oštećen u potresu.
  • deda
    28k
    Čekaj Boga ti, pa ne vraćamo se na nultu točku. Stadion je u banani 20 godina, ne od potresa. Ako hoćeš sugerirat da grad treba dio love dati za stadion kao što će dati i drugima, to se slažem. Pardon, govorimo o državi. Ali ja ne govorim o tome. Ja govorim o ljudima u klubu. O udruzi koja je prihodovala 3,5 mimijarde u zadnih 15 godina.
  • db-izbjeglica
    12.8k


    pa može, dinamo zarađuje veliku lovu, nema problema, nek onda grad zagreb raspiše natječaj za prodaju zemljišta sportsko-rekreacijskog sadržaja, na kojem po GUP-u možeš izgraditi stadion i sportske terene, a ne stambene zgrade ili trgovački centar. tko će se prijaviti osim dinama?... i kraj priče.

    floskule sa koncesijom nemaju nikakvog smisla, nije zagreb LA ili london pa će se to nekom isplatiti i onda će ga zaboliti k...c, reći će "show must go on" i vratiti stadion gradu, jedino ako su voljni dati koncesiju na 100 ili 200 godina.
  • deda
    28k
    50-60 godina bi bilo po meni ok. 70-80 još bolje.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    nije ok, 50-60 godina je k...a, ako netko to potpiše radi štetu klubu.
    kako to klubu može biti financijski prihvatljivo?
    nakon 60 godina na vlasti može biti pero perić i njegova ekipa koji će dinamu naplaćivati "stanarinu" na stadionu koji je dinamo izgradio i održavao svojim novcima.
  • deda
    28k
    Ok je ako imaš plan, viziju i računicu. Ako nemaš onda nećeš pristat.
  • db-izbjeglica
    12.8k


    kak ćeš imati računicu:


    čemu? pa šta mislite koliko vrijedi zemljište na kojem se trenutno nalazi stadion? pazite, to nije građevinsko zemljište i ne može se promatrati na takav način. ono je trenutno po GUP-u R1, športsko-rekreacijski sadržaj na kojem možeš izgraditi popratni sadržaj (čitaj stadion) zašto bi dinamo ušao u tu priču sa koncesijom zbog nečega što možda vrijedi 1/6 investicije, ako i toliko?
  • deda
    28k
    Imat ćeš računicu, kako ne, ako komercijaliziraš prostore ispod tribina, podigneš matchday prihod. Ovak nemaš ništa skoro. Jedino što ne plaćaš stanarinu. A za ivaj stadion i je realno da grad plqća korisniku, a ne obrnuto.
  • db-izbjeglica
    12.8k


    ako napraviš prostore ispod tribina, onda stadion ne košta 60 000 000 eura i molim te daj mi taj primjer u hrvatskoj gdje to funkcionira. da netko hoće iznajmiti te prostore, već bi oni uredili sjevernu tribinu i stavili to u pogon, ludi su ljudi imati komercijalni sadržaj na stadionu, možeš imati nešto povezano sa sportom i klubom - muzej sporta, klupsku trgovinu i slično.

    gup.png

    ponavljam pitanje, što mislite koliko vrijedi zemljište na kojem se nalazi stadion?
    primjerice, grad osijek je NK osijeku prodao zemljište slične namjene za 10 eura po kvadratu.
    mislite da u zagrebu vrijedi 500 eura po kvadratu ili koliko?
  • deda
    28k
    Ne lupaj. Osijek je prodao jebenu močvaru za koju je potrošeno skoro 10 milja Eura da bi se dovelavu stanje početka građenja. Ali DB, mi ovdje previše pričamo kibidabi.

    Ja da sam vlasnik Dinama kupio bi par rali zemlje i gradio u Botincu, Popovcu ili Šćitarjevu. Ili bi tražio da mi se napravi stadion uz dogovorenu cijenu najma ili pravo građenja na 100 godina tj. Koncesiju. I fajrunt, sve drugo je kibidabi.
  • db-izbjeglica
    12.8k
    ne kužim, koji je problem reći koliko vrijedi zemljište R1 namjene na ovoj lokaciji.

    milijun eura, 5 milijuna eura, 10 milijuna eura, 20 milijuna eura ili 50 milijuna eura.

    također, na maksimirskom zemljištu treba potrošiti par milijuna eura (barić kaže 5-6 milja, ja kažem i više) da bi srušio postojeći stadion i zbrinuo građevinski otpad.
  • deda
    28k
    Ja doista nemam pojma koliko može vrijedit zemljište. Ocigledno ne znaju ni u gradu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.