• Mali Zeus
    13.2k
    Tek sam sad skužio okretanje love na zastari. :lol:
  • The Undertaker
    5.4k
    Kako sudovi tj. suci izvlače lovu ste vidili na primjeru ovih osječkih.
  • mali M
    5.2k
    ma dobro, pa svima vam je jasno da je Ali to pisao u afektu, nemorate doslovno analizirati svaku njegovu riječ, nego shvatiti poantu. nije da je išta krivo rekao. plastično, nisu krivi lopovi što ih nitko ne kažnjava... problem pravosuđa u hrvatskoj vidi cijeli svijet, nemoramo se praviti sad tu prepametni...
  • Mali Zeus
    13.2k
    nije da je išta krivo rekao.mali M

    Upravo suprotno, sve je krivo rekao tj. nebulozno. Al neću više o tome, dovoljno smo se zabavljali.
  • superhik
    11.1k
    Ljudi, shvatite da suđenja Mamićima i ostalima po nikakvim hrvatskim pravnim sustavima nikada ne bi bilo. Isti bi i dalje drmali po svome da nisu napravili previd i da ih u tome nije uhvatila IRS koja ima svoje interese u ovim slučajevima pošto se radi o jednom većem lancu pranja love koji je ujedno išao preko SAD-a.
  • LM1995
    1.8k
    Kako sudovi tj. suci izvlače lovu ste vidili na primjeru ovih osječkih.The Undertaker

    Alijeva ideja o “izvlačenju love na zastari” nema apsolutno nikakve veze s osječkim sucima i njihovom (navodnom) uzimanju mita.
  • Ali
    2.2k

    Baš to !

    Znal sam da bude se ekipa javila i stavku po stavku kak je to neizvedivo, glupo ...

    Evo primjer jedan kolega kaze kaj ak si 4mjeseca na putu. Pa jel imaš mobitel? Ak mogu 2023 prisloniti na pos uređaj mobitel kojeg otključam otiskom prsta i skinu mi novce sa računa, zašto je neizvefivo da mi se digitalno uruči poziv i da svjedočim vide vezom.

    Mlrd nisam mislo na godisnje nego je to gruba brojka kad pomnoziš npr desetak godina sve predmete na svim sudovima koji u presudi imaju element "zastara" , evo krenimo HNK Hajduk 2022 je sud oslobodio za djela iz 1997 140mil kn...Kutle samo za Dionu 120mil kn, Bandić samo za advent 0,5 mil kn... i koliko vas misli da budu Agrokor pa "slovenska" pa HEP ikad optuzenici dozivjeti pravomocnost... a onda na ove zvucne dodaj sve one sitne za parking, čistoću, elektru koje nisu pokrenute unutar godine dana...

    Ključ uspješnog odvjetnika je dali ima dobru vezu na sudu da odvuče predmet u zastaru...
    A zakaj tamo zavrse, jer svima odgovora, prvenstveno optuzenicima, pa braniteljima sve do sudaca i tuzitelja.
    A kak oni izvuku lovu ? Kaj me ozbiljno to netko pitao ili je to cinizam? cipele marke Louis Vuitton...

    Pravila su danas tak postavljena i treba ih radikalno mijenjati. Valjda je onome tko zeli shvatiti jasno da su 10stranica, 1godina, 1kvartal samo neke grube smjernice... jer danas ogranicenja ne postoje i to dovodi kaosa koji pogoduje novcu...

    A mediji se bave trivijalnim stvarima i zabavljaju javnost naslovima poput Silvio Marić se ne sjeća od kog je dobio 80.000€ i tako radiš na podjelama u društvu jer ćeš potaknuti dio dinamovaca za Maru a dio protiv, sto u konacnici mozes iscitati na zadnjih pet stranica ove teme.
    A da je isrrazitelj ujesen 2008 pokucao u maksimirsku 128 sa nalogom da mu se pokazu svi ugovori izmedju Dinama i Modrića i da je vidio nelogicnosti otisao do tuzitelja i napisao na tri stranice teksta optuznicu protiv Z.M. i urucio mu poziv za prvo ročište u roku od mjesec dana... sa tri svjedoka i ukupnom stetom od kaj ja znam 10milj kuna... i trazio zatvorsku kaznu i zabranu obavljanja ikakvih funkcija u sportu... nebi bilo zaborava.
    Ali ne tada je Antolic dobivao dio kolaca i imao zadatak drzati istrazitelje mupa podalje od maksimira kao drot iznutra, a za globalnu političku zaštitu mislim da nije imao nikoga jer tih godina su premijeri bili Sanader pa Kosorica a znamo da oni nisu volili novce u zamjenu za zastitu i drzanje nekog predmeta u ladici... pa kad se promijenila blagajna za politicki reket neka uplata nije sjela pa se odlucilo izvaditi predmet iz ladice... a nas su mediji zabavljali objavljivanjem snimki placanja nogometnih sudaca ta neki aut ili offside (siric) a paralelno je lova curila iz klubova u privatne dzepove u potocima jer je netko resurse usmjerio na trivijalne stvari, slucajno vjetovatno...

    A koliko puta je bilo spomenuto da je nekome osumnjiceniku (rimac) netko dojavio da ga motre... i to je vjerovatno for free, cisto onak u pravosudju sve redom samaritanci...

    Thx mali, Petko i vi kaj ste shvatili bit upisa, a ekipa kaj bude i dalhe izvlacila pravopisne greske, nebuloznih 10 stranica i slicne detalje nastavite uzivati pravopisno savrseno sastavljenim optuznicama na 3.500 stranicau kojima se spominju i neka djeka od prije 6-7 godina koje nikad nece doci do kraja sudjenja... i pecati se na novinske naslove "Mara izdao boyse"...
  • Ali
    2.2k

    Meni je sve jasno kad si napisao (navodno) uzimanje mita od strane sudaca.
    Ah da pogodim, sad budes se pozvao na in dubio pro reo. A sa tim još jače potvrdio da ti iz nekog razloga mozda osobnog mozda obiteljskog odgovara ovakav pravni sustav RH.
  • LM1995
    1.8k
    Meni je sve jasno kad si napisao (navodno) uzimanje mita od strane sudaca.
    Ah da pogodim, sad budes se pozvao na in dubio pro reo.
    Ali

    Danas briljiraš. Pobrkao si načelo presumpcije nevinosti (“Svatko je nedužan i nitko ga ne može smatrati krivim za kazneno djelo dok mu se pravomoćnom sudskom presudom ne utvrdi krivnja.“) i pravilo in dubio pro reo (“ Dvojbu o postojanju činjenica koje tvore obilježja kaznenog djela ili o kojima ovisi primjena kaznenog zakona sud rješava presudom na način koji je povoljniji za okrivljenika.”)

    A sa tim još jače potvrdio da ti iz nekog razloga mozda osobnog mozda obiteljskog odgovara ovakav pravni sustav RH.Ali

    Još jedan u nizu tvojih krivih i nebuloznih zaključaka koji je donesen bez ijedne premise, tako da ga neću shvatiti osobno.
  • superhik
    11.1k
    Problem Mamića nije problem samo sudskih procesa i zakona. Nikakve izmjene neće spriječiti neke druge Mamiće u sličnim stvarima u budućnosti.

    Problem Mamića je mentalitet određenih ljudi i samog sustava.
    Počevši od onog najmanjeg koji kuka za njim zato što ne može za kunu na Zapad na LP sa harmonikom do sudaca koji su uzimali lovu, a i države koja je sve to gledala sa strane i jedva čekala da ovaj pređe preko granice
  • Jaro
    7.4k
    dovoljna potvrda toga jest, da bi braca i danas vladala klubom da nije bilo americkih IRSa i FBIa i njihove istrage pranja love koja je eto okrznula i ove. Na zalost nasih institucija i vladti, to nisu bas mogli ignorirati pa su pokrenuli procese koji se naravno zavlace i odugovlace i donose se u najmanju ruku cudne odluke kako bi okrivljenici mogli prvo otici iz drzave, a kasnije i rusiti presude na visim instancama...
  • mali M
    5.2k
    Ma ajdontker kaj će oni rušit ili neće, nadam se da ćemo mi do tada uspijet donjet statut koji će biti demokratski dobro posložen pa neće više biti povratka u klub po nikakvim strujama i vodama. Inače momci ja vjerujem da Mamić do smrti neće odustati od Dinama.. to je takav mentalni sklop
  • Mali Zeus
    13.2k
    Možda neće odustati, ali s druge strane će još jako dugo biti u BiH. Tako da ga treba riješiti dok je tamo. Problem je što je toliko utjecajan, premrežen i moćan i dalje, čak i u drugoj državi, da je to sve jako, jako teško.

    Kaj mislite tko plasira one laži da će klub platiti za Boyse u Grčkoj itd..
  • superhik
    11.1k
    Mrmljao je jednom i Josipović i nekoj maloj mafiji u nogometu pa nakon toga više nikad to nije spomenuo. Nešto jače od njega graktao je onaj Jovanović ili kako već ministar o sušenju močvare pa brzo otprhao. U međuvremenu ovaj se popeo do organizatora Kolindinog rođendana...
  • superhik
    11.1k
    Očito se može reći u glavu kad se hoće bez "ne sjećam se" dijela.

    Svjedočili su bivši nogometaši Spomenko Bošnjak i Enes Mešanović, koji su za Dinamo igrali početkom 2000-ih, te odvjetnik Arsen Stipinović, piše HRT.

    Bošnjak je ispričao kako je uplate od Dinama uvijek primao na bankovni račun, osim jednom prilikom kada mu je optuženi Damir Vrbanović na ruke predao 25.000 eura. Tvrdi kako je riječ o iznosu koje mu je klub dugovao prema ugovoru za njegovo igranje u Dinamu.

    "Zdravko je rek'o da dug ima... rek'o je dođi za par dana. Za par dana kada sam došao, isplata je tad' bila kod Damira u uredu", naveo je Bošnjak.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.