• Mali dioničar
    14k
    A brate mi ovdje sprdamo Pasalica koji igra četvrtfinale ligeBosna86

    Nema to veze s Pašalićem. Kovačić je proglašen najboljim igračem Chelsea pa je njegov rejting u Engleskoj 100 puta jači od Šunjićevog pa to znači da ne postoji uloga koju Šunjić može odigrati bolje nego Kovačić.

    Sad kad si povukao tu paralelu možda bi Pašaliću više odgovarao Šunjić u vezi nego Kova, vidjeli smo kako su Kova i Pašalić izgledali u Portugalu.

    Dinamu je recimo bio višestruko korisniji od More protiv Benfice. Moro je neupitno veći znalac nego Šunjić što opet ne znači da bi u veznoj liniji trebao igrati prije njega.

    Dugoročno nam fali jedan takav “Niko Kovač” uz kojeg se jedan Kranjčar nazabijao golova za reprezentaciju i uz kojeg je i Rakitić lakše funkcionirao.

    Šunjić je “Brozović” niže tehničke razine. A ne možemo u svakoj generaciji imati Brozovića koji je vrhunski, top igrač.
  • Bosna86
    11.6k
    Sunjic je igrač čiji me odlazak iz Dinama najviše pogodio.... Pokazao je odredjene kvalitete i definitivno sam ga vidio u reprezentaciji... Za mene je odlazak u Championship ravan odlasku u Kinu... Izašao si iz fokusa i tjt... On već dvije godine igra u Engleskoj, da je nešto pokazao ( a da igraš za ovu reprezentaciju bi trebao) bi već otišao u neki klub koji se bori za nešto)
  • Mali dioničar
    14k
    Ne bi to smio biti problem. Igrali su i Jurčević u Salzburgu i Jerkan u Oviedu pa su bili dobri u reprezentaciji.

    Ne mogu baš svi igrati u top klubovima.

    Recimo Vida je bio jako dobar na svjetskom, nije baš da mu je klub bio visoka razina u to vrijeme.
  • Baneki
    717
    To da je Šunjić pogriješio odlaskom u Birminghama je mit. Koji igrač u njegovoj situaciji to ne bi uradio? Malo njih, kad vide svoje prijatelje/suigrače koji nisu uspjeli a bili su jednako talentirani. Evo, Moro je jednom iznavio da kad je došao u Dinamo da su ga smjestili u neku zgradu sa još 50 igrača isto tako talentiranih. Od njih 50, 49 se negdje putem izgubilo. Naravno, možda je mogao čekati i ostvariti nešto bolji transfer, ali u to nitko nije mogao biti siguran. A možda i bude, vrijednost mu nije pala odlaskom u Birminghama, Ajoš je mlad.
  • Mali dioničar
    14k
    a da igraš za ovu reprezentaciju bi trebao) bi već otišao u neki klub koji se bori za nešto)Bosna86

    Recimo kaj reći za Gavranovića koji nije standardan u Dinamu koji je ispao od Ferenca pa zabije dva gola Neueru osvajaču Lige prvaka. Nemreš tak gledati.
  • Infinity
    15.2k
    Samo tehnička omaška, Šunjić je iz Zenice.Kwedi

    Nebitna informacija, al Sunjic je iz Kaknja, kao i Lovren. Cak su iz istog sela. U BiH se vecina djece rodi u kantonalnoj bolnici, a Kaknju je najbliza ona u Zenici.
  • Bosna86
    11.6k
    Oke, prihvaćam argument, ali opet s druge strane Gavran je igrao ligu prvaka prošle godine, ove godine će igrati EL.... Dinamo je top50 klubova u Europi, a ovaj igra u timu iz donjeg dijela druge Engleske... Ima razlike nekakve
    Npr ako Lovro Majer ovakvu formu nastavi, dobiti će poziv 100 puta prije Sunjica bez obzira sto nam je Sunjic potrebniji... Jednostavno jedan je u fokusu, drugi nije
  • Papastrumf
    9.5k

    Nesto krivo je rekao?
    Lik igra u momcadi koja je jedva ostala u drugom razredu engleskog nogometa.
    Taj bi trebao igrati u viceprvaku svijeta?
  • deda
    27.7k
    Realno, selektor može zvati koga hoće. Meni osobno je veće razočaranje što igrač koji igra EL i može igrati LP odlazi u drugu ligu.
  • Eduardo
    17.3k
    Ova situacija sa zazivanjem Šunjića u reprezentaciju me podsjeća na slučaj Halilović. Ajmo ga ugurati unutra samo da ga osiguramo za budućnost, nema veze što to u ovom trenutku nije zaslužio. OK, može se dogoditi da on postane taj kalibar, ali trenutno nije i pozivati ga u ovom trenutku jer bi možda u vezi bio kompatibilniji s nekim igračima ili bi mogao biti dugoročno rješenje za budućnost... - ne znam, nije mi to argument na koji bih se pozivao.

    Igrači u reprezentaciju trebaju biti pozivani isključivo na račun dobrih igara, ne na osnovu predvidjanja kako će im se karijera razvijati u budućnosti. Točka. Dosta bi bilo toga da se nastupi za reprezentaciju upisuju iz XY raznih razloga, a samo ne zbog onog koji bi trebao biti jedini relevantan. Iako, i dalje imamo takve slučajeve.

    Ako nemaju strpljena da dočekaju svojih pet minuta široko im polje. Igraj brate za BiH, Srbiju ili Brazil što se mene tiče.
  • Majki2111
    2.6k
    Baš gledam sad Juve i veronu. Nikola Kalinić igra u prvoj postavi Hllas Verone. Na koju foru ga se ne zove u repku? Pa rješava nam problem skoka kad je Krama solo napadač. Kolko se sjećam, oni se NISU posvađali na mrtvo ime u Rusiji 2018.
  • Mali dioničar
    14k


    Ni meni to nije jasno. Nikola je rodjeni lider i zaslužuje ne samo poziv nego i kapetansku traku.
  • Majki2111
    2.6k
    Pa ne kao lider nego kao čovjek koji ti rješava neke probleme na terenu koje znaš da imaš.
  • Mali dioničar
    14k


    Da. Recimo nesmotreni Dalić ga se odrekne i onda protiv Danske Luka mora pucati penal i proslavi Kaspera umjesto da Nikola to elegantno riješi.
  • Dudu
    2.6k
    Dalić dokazano teški debil, recimo Mandžukić danas uopće nema klub, a Kalinić ubija u jednoj Veroni. On kreten forsira Mandžu na Svjetskom Prvenstvu i uzme srebro, umjesto da Kale donese zlato.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.