• The Undertaker
    4.6k
    Nešto se pita i Kanadu sutra. "Svi" pretpostavljaju da će Kanada izaći u visoki presing pa da će se nama otvoriti prostor. U tom scenariju zaista se čini da je kombinacija Perišić-Petković-Oršić idealna za napraviti najviše štete. Međutim, ako izbornik Kanade ima nešto u glavi, neće igrati visoki presing već niski blok, nešto poput Maroka a presing samo u slučaju potrebe, ovisno o rezultatu. U toj varijanti Oršić nije nabolji izbor.
  • Efes Pilsen
    7.3k
    Meni je muka vise vidjet Kramarica uopce pozvanog, a kamoli u prvoj postavi bilo gdje. On je maksimum neka zamjena kad vise taktike nema i to je to. Petko i Livaja su u par deka, mislim da nema greske koga god da stavi. Ako je vec cilj da se desno krilo pretvara u napadaca onda je logicno da to bude Orsic koji je vec u Dinamu igrao drugu spicu. No dobro..
  • Nino Bule
    12.2k

    Bunker je malo preuvelicavanje, ali prva ideja je bila ne primit gol. Zabranio sosi prelaz centra, spustio sva 3 vezna, jer se boji kontre jebenog maroka. Ocito se usro dalic titule favorita i nije htio zavrsit kao argentina, lijepa igra uz prilike ali 0 bodova.
  • Krizy
    38.6k
    Gledajući trenutnu formu i spremnost Petković je daleko ispred Livaje. I u HNL-u i ukupno ove sezone Petković zabija i asistira više na manje minuta, nema viška kila.
  • Mlađi referent
    11.4k


    Ni po čemu daleko. Livaja G/A svakih 80 minuta, a Petković svakih 73 min. Ako isključiš penale ( koje smo osporavali cijelu prošlu godinu pa i u komentarima na stranici ispred), tu je već iza. Onda je Petković na G/A svakih 110 min, a Livaja 96. A bome ni jedan ni drugi nebu penale pucali. Ovo o kilama viška je tema o kojoj teško možemo raspravljat, a da to bude ozbiljno.
  • Carrasco
    4.1k
    Ako ćemo gledati isključivo po golovima i asistencijama onda bi Oršić trebao biti ispred Perišića koji još nije zabio gol u ovoj sezoni. Oršić ima golova i asistencija u ovoj sezoni kao Vlašić, Perišić i Kramarić zajedno.
  • Captain America
    15.3k
    Benz je vrlo loš primjer jer čovjek je po golgeterstvu prime R9 za Petkovića, a i Giroud koliko slabo zabija u klubovima za repku je svejedno dohvatio rekordni broj golova prije velikog Henryja. Nažalost Petko nema takav end product uz ostale vrline.Mlađi referent

    Ja sam se tu više referirao na Benza dok je u Realu bio podređen ekipi. Niko mi nije ispred Dinama, al Real mi je najdraži strani klub i gledam ih skoro svaku. To što je on bio u stanju promašivat dok su tamo bili Di Maria, Bale i Ronaldo je prestrašno. I sad kad je alfa i omega zna bit tu komičnih promašaja, al daleko manje. Giroud čini mi se nije imao udarac na okvir na Svjetskom pa su Francuzi osvojili.

    Mi da igramo naprijed s Oršom, Perišićem i Petkom bi bili sila. Zato sam i spomenuo ovu dvojicu jer su se bili spremni podredit kolektivu što bi i Petko bio spreman. O samoj kemiji s Oršom ne treba trošit riječi. Za ovoga nisam siguran da se može podredit i shvatit da je peti, šesti u hijearhiji.

    Kao što kažeš, brzo ćemo vidit jel Dalić bio u pravu.
  • Krizy
    38.6k
    Protiv Maroka je Livaja imao 3 točna dodavanja od 9 pokušaja, bacio 3 lopte kao da je Bolt u napadu, pitanje je bi li ih i on stigao.
    Mijenjao je sve, neka da i Petkoviću priliku jer je Livaja nespreman i ozlijeđen a sam Dalić je rekao da je Petković naš najbolji napadač kada je u formi. Trenutno je u formi pa neka ispoštuje svoje riječi ili će opet gurnuti Kramarića, kojemu je ovo sezonska heatmapa, točno ono što je Petkoviću zamjerao.
    puro4aihuyd7836k.jpg
  • Mlađi referent
    11.4k


    Oršić bi sigurno trebao bit ispred Vlašića i Kramarića za desno krilo, neovisno o golovima i asistencijama ove sezone

    Ja sam se tu više referirao na Benza dok je u Realu bio podređen ekipi. Niko mi nije ispred Dinama, al Real mi je najdraži strani klub i gledam ih skoro svaku.Captain America

    Znam ja kakav je bio Benz, i takav je bio prime R9 za Petkovića u najboljim danima kaj se tiče golova. I kaj se tiče svega ostalog, što je zapravo jako bitno s obzirom da ovdje pričamo o natjecanju kao što je SP.

    @Krizy

    I Petko je bio kakav protiv SA? Nikakav. To je simplificiranje. Za prigovaranje Daliću prema Petku sam već prije par mjeseci rekao sve kaj sam imao i još uvijek mislim isto. Dalić je tu u krivu, kao što je u krivu i s Oršićem.
  • xavier
    11.4k


    Na stranu što meni osobno iznosi puno previše podataka koje vjerujem da gotovo svi znaju i što mora iskoristiti valjda svaki klišej koji postoji pa samim tim nisam baš neki fan njega kao stručnog komentatora, ali stručnjak sa slike je svojevremeno bio jedan od najboljih malonogometaša u Zagrebu (više puta osvojio Kutiju i proglašen tamo najboljim igračem) pa teško da ne zna tehnicirati više od 2 puta :sweat:
  • deda
    29.7k
    Nek stavi koga god hoće, mora pobijediti. To je što se mene tiče.
  • bluelions
    262
    Jeli netko može objasniti koji su razlozi forsiranje terceta Kramarica, Pasalica i Vlasica kada imamo par igrača koji su trebali dobiti šansu umjesto njih i to prije već minimum godinu dana.
    Nije da se nije dalo vremena, potrošili su sve žive moguće jokere.
    Vidim da se i puno priča o narodu koji pljuje po Repki i Dalicu. Dobro, standardno će neke neznalice pljuvati ali postoji i dio ljudi koji ne razumiju šta se tu događa.
    Onda naravno postavlja se pitanje nepotizma, privatnih odnosa, pritiska sa strane, nešto četvrto?
    Jeli se točno zna koji su razlozi forsiranja?
  • Fanboy
    2.4k


    Hijerarhija...Bitno je držati svlačionicu. Poniznost nije da se okružiš Mandžom, Olićem i Ćorlukom koji imaju veliku reputaciju među igračima, a nemaju dva tjedna trenerskog iskustva. Znači uz njih te Modrića drži svlačionicu, a nitko nema znanja da mu prigovori na taktiku i sadržaj. Mladi igrači ili novi se neće buniti kad veterani drže leđa izborniku.

    Vidjeti ćemo danas, no mislim da je Oršić jako šikaniran. Ne radi Dinama kao navijača iz subjektivnog kuta, no čovjek je zaista zadnjih par godina ekstra klasa koji je sam napravio najveće uspjehe klupskog nogometa u zadnjih 50-ak godina. Pa nije da 3 gola srušio Istru ili Goricu, već Tottenham zabijao od Milana, Seville, Wh i drugima. Nevjerojatan tretman...
    Iako mislim da danas osvajamo.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    mislim da je Oršić jako šikaniran. Ne radi Dinama kao navijača iz subjektivnog kuta, no čovjek je zaista zadnjih par godina ekstra klasa koji je sam napravio najveće uspjehe klupskog nogometa u zadnjih 50-ak godina. Pa nije da 3 gola srušio Istru ili Goricu, već Tottenham zabijao od Milana, Seville, Wh i drugima. Nevjerojatan tretman...Fanboy

    mislav oršić u zadnjih 5 sezona sa dinamom ima 19 golova i 7 asistencija u skupinama lige prvaka, skupinama europa lige i knockout fazi europa lige...sa dinamom!

    ivan perišić, u cijeloj svojoj karijeri, kroz 12 sezona, igrajući za club brugge, wolfsburg, inter, bayern, tottenham ima 11 golova i 12 asistencija.

    čovjeku svaka čast, dao je puno za hrvatsku reprezentaciju i stvarno je odličan lik, normalan 100%, odmjeren u izjavama, kulturan, pristojan, za razliku od drugih tovara koji su doslovno na razini magaradi (vlašić, pašalić) i razumijem da je ispred oršića...ali on kod dalića može doslovno sjesti na teren, ne raditi ništa, odigrati ispod svake razine i ovaj ga neće vaditi van i dati ozbiljnu priliku oršiću.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.