• Ludovic IX
    7.3k
    sad sam se sjetio jednog preporučenog fast food restorana u chicagu di smo došli i uzeli neki sendvič sa junetinom i hrpom dodataka i pita lik želimo li specijalni dodatak i naravno pristanemo i lik umoči sendviču u tu mast/ulje/nemam pojma.. sendvič je otežao jedno pol kile i bilo je fino. Vjerujem da to jedem mjesec dana da bi mi trigliceridi skočili sa sadašnjih 2.9 na 10
  • Neki tip
    21.3k
    glavna razlika je da kod nas ipak ima drveća, ne sjećam se da sam tamo vidio išta slično stablu.Sajla

    Po Reykjaviku zapravo čak i ima dosta, al da, van grada nigdje ničeg, baš jako upada u oči.

    Pričali mi da je inače oko 20-25% Islanda, po procjenama, bilo prekriveno šumom, ali da je sve posječeno pri tim prvim naseljavanjima, za gradnju i grijanje. Jebiga, nisu baš odmah znali iskoristiti geotermalne izvore. :)

    Imali su zadnjih desetljeća velike akcije pošumljavanja, ali zbog manjka svjetla dobrim dijelom godine, rast je jako jako spor.
  • Petar86
    887
    Jeli itko slucajno posjetio Bukurest? Kakav je grad, hrana, cijene?
  • Sajla
    5.1k
    Bio prije 12 godina tako da mi iskustva nisu baš svježa. Ali - grad je lijep, neki kažu da mu je nadimak Pariz Balkana. Nemaju Eiffelov toranj, ali arhitektura je zanimljiva, široke ulice, drvoredi i tako to.
    Imali smo laganu prometnu 10ak minuta nakon što smo ušli u grad - baš su loši i neoprezni vozači. Puno taksija koji stoje posvuda, nije bitno ima li mjesta ili ne. Dobro je što su u tom kaosu prilično opušteni, prosječni ZG vozač bi vjerojatno 3 puta dnevno izašao van iz auta i potukao se s nekim.
    Usluga u kafićima i restoranima katastrofalno spora. Možeš jednom imati lošu sreću, ali tri dana zaredom, za svaki obrok... možda ipak nije u meni problem?
    Zapamtio sam još da je bilo neobično puno cvjećarnica, činilo mi se da je na svakom križanju bar jedan kiosk sa cvijećem. Ljudi više-manje kao i kod nas. Ima zgodnih žena, to mi je upalo u oko ;)
    Piva OK, hrana niš posebno, probali smo i njihovu verziju ćevapa i nije mi se svidjelo. Čudna tekstura, ljigavo i sluzavo, a ne sočno.
    Eh sad, koliko se promijenilo u ovih 12 godina... to ćeš nam napisati kad se vratiš ;) A nadam se da će se javiti i netko sa friškim iskustvom prije toga.
  • Petar86
    887
    Nakon ovakve recenzije mozda bolje preskociti :lol:
  • Yovitssa
    625

    Bio sam prije dva tjedna! Cijene su niže nego u ZG, klopa je dobra, pivo u centru oko 4€, oduševio me hotel u strogom centru, Europa Royale (noćenje s doručkom cca 80€). Karta za bus od ZL do centra oko 60 centi, valuta je Lei (RON), ali sve sam karticom plaćao. Bio sam i lani dva puta, oduševili su me noćni klubovi i gogo plesačice (ove godine ih nisam vidio).

    Pitaj kaj te još zanima...
  • mlinchica
    1.8k
    Bila sam prije 8 godina pa nisam niti ja neki friški izvor informacija. :grin:

    Išla sam poslovno, 2 dana pa nije bilo nekog turističkog razgledavanja. Na aerodromu smo uzimali suvenire, sve je u temi grofa Drakule i vampira. :grin:
    Vođeni predrasudama, bukirali brandirani hotel jer očekuješ unaprijed loša iskustva, pa ideš kao na sigurno, a grad je izrazito čist. Nema opušaka, papirića, lišća po cesti, pločniku. Široke avenije, arhitektura većinom soc-kom štiha ono kaj sam vidjela usput. Čaušeskovu palaču (parlament) nemreš fulat, svaki taxist će te rado tamo provozati i ispričati priču o tom vremenu. Jedino kaj nagrđuje i kaj sam baš zapamtila su kilometri žica koje isprepleteno vise dosta nisko s zgrada (struja, tel., ne znam).

    Hrana je tada bila cjenovno prihvatljiva ali ni ja nisam imala neko pretjerano dobro iskustvo. Jeli njihovu riječnu ribu, nit mirisa nit okusa pa smo završili u hotelu, na azijskoj hrani. Najbolje kod njih su ti sarme, punjene paprike, čušpajzi, pite od slatkog,.. najsličnije turskoj ili bos hrani. Pive nismo probali nego rakije, šljivovica im je popularna.

    Posvuda se ide taxijem, jurcaju pa si vrlo brzo do odredišta i koristili smo ih za prijevoz po gradu (a termini su nam bili bitni). Taxiji su, naravno, žute Dacie, zaustavljali smo ih na cesti :lol:

    Ljudi izuzetno ljubazni. Surađivala sam s njima nekoliko godina, samo pozitivna iskustva imam.
    Kako se Sajlek osvrnuo na lijepe žene, a frajeri te pretpostavljam ne zanimaju :grin: , ja ću samo dodati da sam vidjela najviše plavuša, prirodno svijetlih plavih žena, opet neočekivano.

    I da, druga je vremenska zona pa treba voditi brigu i o tome, 1 sat razlike.

    Piši obavezno kako je sada tamo, kada se vratiš, jako me zanima.
  • javolimtebejako
    1.5k
    3 puta u godinu dana si bio? bome ti se jako svidilo haha
  • Yovitssa
    625


    Službeno. Ali uvijek bude vremena za razonodu... :nerd:

    ...što me sjetilo da ti kažem kako sam se isključivo muvao po centru grada tako da ti nisam neki dobar izvor informacija za turističke znamenitosti...
  • Petar86
    887
    Malo me cudi da je hrana losa, racunam istok po nekima i balkan, mesina, ne mozes promasiti.

    Gledamo ja i ekipa otputovati ali posto smo vise manje sve glavne i najjace EU gradove prosli sada su nekakve alternative dosle na red.
  • veselko tenžera
    2.1k
    Na godišnjem sam, svi u kući spavaju, natočio sam Jack-colu, listam zonu i sedamnaesti put gledam sažetke od jučer.

    Hvala Bogu, djedu i ocu što sam Dinamovac :ok:
  • Neki tip
    21.3k
    Jeli itko slucajno posjetio Bukurest? Kakav je grad, hrana, cijene?Petar86

    Sad tek registrirah tvoje pitanje, ali evo možda još vrijedi odgovoriti.

    Bio sam prije par godina, moji dojmovi su najslicniji onima koje je napisala @mlinchica. Pogotovo ovo zapažanje o žicama (stvarno su posvuda i izgleda vrlo bizarno).

    Hrana - baš sam uživao u svim vrstama sarmica, dolmi.. punjene paprike, loza, čak i rajčica, luk.. sve fino. Konkretan restoran za preporuku: Caru cu bere, u samom centru, fino, nama posve priuštivo, ko i sve u Bukureštu (jeftinije je od Zagreba).

    Meni su u oči upadale i vile iz zlatnog doba Bukurešta, 1920ih, koje su kasnije preuzeli komunistički dužnosnici pa 90ih ostali bez njih, onda se javili nasljednici pravih vlasnika, krenule parnice, a kako im pravosuđe isto ne blista, to se otegnulo i mnoge od tih vila su prave urbane džungle, zarasle, zapuštene, u samom centru.

    Sjećam se i da su Romi, za razliku od ostalih zemalja u Europi, integriraniji tamo i nije neobično ni rijetko vidjeti Roma koji drži za ruku plavokosu Rumunjku.

    Hrana je inače super, miks balkanske, turske kuhinje, nešto njemačke, mađarske.. ništa egzotično, već poznato i fino.

    Centar im je malo Skopje stil, ne tako kičasto, ali također izmišljanje vlastite nacionalne baštine.. u Bukureštu je to pozivanje na antiku pa tako postoje "antički kipovi" stari 20ak godina. :)

    Sve u svemu, zanimljivo iskustvo.
  • Neki tip
    21.3k
    Gledamo ja i ekipa otputovati ali posto smo vise manje sve glavne i najjace EU gradove prosli sada su nekakve alternative dosle na red.Petar86

    Od manje razvikanih gradova moja velika preporuka za Rigu ako niste bili!

    Prelijep grad, a ako vas imalo zanima povijest, onda i odlični muzeji.

    Riga mi je od svih gradova u Europi (a prošao sam ih barem 50) bila nekako najljepše iznenađenje.

    Sevilla mi je vrh, ali znao sam da je super, a od Rige nisam puno očekivao, a baš dobar dojam nosim.
  • Mrvica
    3.9k
    U planu mi je nekakvo bračno putovanje u Egipat točnije Makadi Bay. Imate nekakvih prijedloga šta probati, vidjeti (osim piramida), hrana i čuda. Ako je netko bio, bilo bi mi drago čuti mišljenje.
  • NitkoBitan
    17.3k
    Davno sam bio u Egiptu. Predlozio bih ti nikaj pametno... jahanje deve :joke:

    I pazi se, ima dosta sitnih krada te ulicnih prevara.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.