• Mali dioničar
    14.1k
    članstvom jer daješ nešto za praktički nikakvu protuuslugu.The Undertaker

    Neistina.

    Članstvo je davalo popust na godišnju ulaznicu i u Dinamovim dućanima.
  • The Undertaker
    4k
    Dinamo je 82., navodno, imao preko 40000 članova. Dobar broj njih nije bio ni na jednoj utakmici niti je kupio nešto u dućanu sa popustom.
  • Mali dioničar
    14.1k


    Kakve to veze ima s ovim kaj si ti napisao i sa trenutnom situacijom? I ti si baš siguran u to što pišeš za 1982 ili pišeš samo tako da bi nekaj napisao? Gdje su ti uvjeti članstva za 1982? Osobno sam član bio od 1983. i znam da su mi glavna fora bile rodjendanske čestitke, a sad da li je bilo kakvih ostalih financijskih pogodnosti se ne sjećam, ali to definitivno nema veze s time kako je danas.

    Ako si zaboravio kalkulaciju članstvo/godišnje 2019/20, imaš ovdje za pročitati.

    https://gnkdinamo.hr/HR/Novosti/Clanak/ekskluzivna-akcija-za-clanove-dinama
  • Mali dioničar
    14.1k
    Dobar broj njih nije bio ni na jednoj utakmici niti je kupio nešto u dućanu sa popustomThe Undertaker

    Teški bullshit. Stari me poveo na utakmice 82. i plaćao članstvo od 83. i bili smo na svakoj utakmici u Maksimiru.
  • The Undertaker
    4k
    Generalno, smisao članstva je pripadnost (i lojalnost) klubu a ne dobiti popust u trgovini. Popust je samo dodatna pogodnost. Zato su članovi i maloljetna djeca, bebe, ljudi iz dijaspore itd... koji te pogodnosti vjerovatno nikad neće iskoristiti. Obično ti isti ne kupuju (godišnje) karte a da ne dođu gledati utakmicu. U čisto ekonomskom smislu, ako nema robe u trgovini ili je preskupa (sa ili bez popusta) nitko ti neće vratiti novac za članstvo a ako nema utakmice, trebao bi, u teoriji, dobiti povrat novca za karte.
  • The Undertaker
    4k
    Ja sam npr. tada bio član Dinama a u Zagreb sam prvi put stupio 87. A bio je, recimo, i moj djed koji Zagreb u životu nije vidio.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Ne štima ti elementarna matematika. Maksimir je protiv Budućnosti imao 60.000 ljudi na stadionu, a ti veliš da od 40.000 članova velik dio nije odlazio na utakmice.

    Malo smo off topic.

    Da se vratimo na temu, Futsal Dinamo je prodavao “ulaznice” za utakmice na kojima nije bilo dozvoljeno nazočiti kao donaciju i to praktički prije mjesec dana.
  • Bosna86
    11.6k
    Shvacam sto zelis reci, ali koliko bi ljudi bilo simbolički spremno pomoći ovakvom Dinamu? Da organizira akciju kao Futsal Dinamo prije neke utakmice, bi li uspili prodati 100 ulaznica?
  • Mali dioničar
    14.1k


    Slažem se s tobom. Ali bilo bi dobro da Uprava to testira.
  • Kwedi
    3.8k
    članstvo, osim demokratskih teorema biraj i budi biran u financijskom smislu ima dvosmjerni benefit kako za člana tako i za klub.

    član ima popust na ulaznice, klupske artikle, a da ima netko imalo mozga u gnk taj popust bi se kao recimo kod fd-a ili u velikom nogometu kod rijeke koristio i kao popust kod kupovine proizvoda od kompanija koje sponzoriraju klub. na taj način i sponzor ima interes jer više ljudi privuče, klub ima interes jer s brojnim navijačima privlači sponzore, a članovi/navijači imaju benefit pripadnosti, a i kao nagradu popust koji je zamašnjak di ustvari vuče člana da troši više kako direktno prema klubu tako i prema sponzorima kluba gdje klub ima iz dva smjera prihod; sponzorski i članski.
  • The Undertaker
    4k
    Ti pričaš o formi a ja o sadržaju. Ulaznica je ugovor o kupoprodaji i kupnjom pristaješ na uvjete prodaje. Futsal Dinamo je, zapravo, skupljao donacije, samo što je to nazvao ulaznicama a mogao je bonom, donacijom, itd...
    U teoriji, ne smiješ ispostaviti račun za uslugu koju nisi napravio. Druga optužnica Mamiću se temelji na toj premisi (računi za usluge koje nisu napravljene).
  • Mali dioničar
    14.1k
    Futsal Dinamo je, zapravo, skupljao donacije, samo što je to nazvao ulaznicama a mogao je bonom, donacijom, itd...
    U teoriji, ne smiješ ispostaviti račun za uslugu koju nisi napravio. Druga optužnica Mamiću se temelji na toj premisi (računi za usluge koje nisu napravljene).
    The Undertaker

    Tvoj pokušaj pravnog izjednačavanja postupka pri kojem FD komunicira stati pod zastavu kluba i svojevoljnom donacijom pomoći istom ne tražeći protučinidbu s jedne strane i sa druge strane sa postupkom izvršnog dopredsjednika GNK-a koji se kune vlastitom djecom da sav novac od Dinamovih transfera ide Dinamu i da on osobno nema prihoda od Dinama mimo plaće prema Ugovoru o radu, a paralelno uzima novac od usluge koje nisu napravljene je zbilja sladak.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Ulaznica u fd slucaju nije ni bilo vec su se dobile uplatnice (na kojima je pisalo donacija) ili se skidale u pdfu.. uostalom klub je tu akciju i najavio kao prodaju VIRTUALNIH ulaznica.
    E sad, kome je to ista premisa ko i mamicevsko kokosarenje i ispostavljanje racuna za nepostojece posredovanje...

    Doduse i na vece debilane iz te kuhinje su se ljudi hvatali pa ajde.
  • The Undertaker
    4k
    Pa zato vam i govorim da to u pravnom smislu nisu ulaznice već donacije.
    Debelo smo OT. Ovo sa izjednačavanjem donacija FD sa pranjem love iz GNK je smiješno i za komentirati.
    Toliko od mene na ovu temu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.