• LovroZG
    1.3k
    Mislim da se oboje spominjalo, al Leko u kontekstu transfera.
  • SAS1987
    13.3k
    Zalosti me da je od svih navedenih (osim hrvat sa inozemnim izkustvom) još najbolji Zokan.

    Biščan mi je super trener ali je napravio pogresku da je preuzeo u21. Bolje bi mi bilo da je otisao trenirati neki klub u inozemstvo i uciti.

    Tomic ima igru i rezultate u Lokomotivi ali ipak ima premalo iskustva sa klubovima viseg ranga.
  • Mr Blue
    3.3k
    Koliko mi je poznato, odbačene su sve optužbe protiv Leka.
  • BBB Sibenik
    3.9k
    Ako zelimo igrat u Europi ozbiljnu rolu kao pod Bjelicom onda neko iskusan i sa mudima. Takav ne pase upravi ocito!
  • BigZ
    393
    Pozdrav svima!
    Moje misljenje:
    Goran Tomic - ne bih htio da preuzme Dinamo, opasno je zivio na polusezoni kad je ponudio svoj mandat na raspolaganje. Ima potencijal i talentiran je, medutim, volio bih da ostane s Lokosima barem jos jednu sezonu, da se okusa u Europi i prenese konzistentnost u novu sezonu.
    Igor Biscan - zanimljiva opcija, ima autoritet kao osoba i kao nogometas koji je igrao s velikim klubovima. S Rudesom je napravio iskorak, u Rijeci je bio nelos - nije puno mjenjao sustav koji je preuzeo od Keka. Vidi se da je inteligentan, ali nesto mi fali kod njega. Igraci su mu bili u losoj spremi i dosta je tvrdoglav. Rijeka je ispala od norveskih ribara s njime ako se ne varam. U21 mu je zasada realan domet, igra repke se popravila i vidi se njegov rukopis, ali mislim da je jos prerano za njega. Za HNL odlican, za Europu enigma.
    Goce Sedloski - imao je dobre rezultate s makedonskim klubom, ali apsolutno ne dolazi u obzir. Prvo da ga vidimo s Dinamom II, iako ni to nije mjerilo (Jovicevic, Cvitanovic). Doslovce je anonimus medu ovom ekipom.
    Sinisa Orescanin - dinamova skola, nije mi bilo drago kad je preuzeo Hajduk, ne zato jer je nas, nego sam znao da je kalibar za napravit velike stvari. Hajduk je pod njim igrao najbolji nogomet u zadnjih 15 godina, automatizmi, mehanizmi, jasan i moderan sustav. Sjecam se da nije imao pravog napadaca, ali je i dalje igrao super s obzirom na taj hendikep. Kad je dobio nogu u Hajduku, rekao sam svojem prijatelju iz Splita da ce ga se sjetiti kad tad - na sto mi je rekao da nemam pojma o nogometu. Sad vidim na njihovim stranicama da zazivaju povratak takozvanog "Sixa", pod kojim je Hajduk osvojio najvise bodova u broju utakmica od samostalnosti Hrvatske. Cinjenica da je od tada bez kluba, i da je upitan njegov autoritet u svlacionici Dinama donosi mnogo pitanja.
    Zoran Mamic, Zeljko Kopic, Jurcic - ovu trojicu doslovce stavljam u isti kos. Kopic je promjenio profesiju, Zokiju optuznica visi iznad glave i ne cini mi se da bi bio 100% usredotocen na nogomet, Jurcic no comment.
    Robert Prosinecki - puno se pricalo o njemu da je on najzasluzniji za Bilicev rezultat s Hrvatskom. Dobio je priliku uvjeriti nas sa BiH, Zvezdom, i sad u Turskoj. Ako u 10 godina nije napravio iskorak, onda sumnjam da i bude. Neki ce mu zamjeriti Zvezdu, tak da sumnjam da je on pametno rjesenje u ovim senzitivnim trenutcima.
    Ivan Leko, Romeo Jozak - Leko je talentiran, ima iskustva treniranja u jacoj ligi od HNL, sa dobrim rezultatima, ali mi se cini da nije u nekom uzem, pa ni sirem krugu kandidata. Romeo Jozak nerijetko arogantan i narcisoidni poltron kojeg je Bjelica sprdao po Poljskoj. Bio je odlican sef omladinskog pogona, svojedobno i na meti Arsenala, medutim, htio je puno previse mjenjajuci profesiju u kojoj je bio tako dobar. Ali to nista ne znaci, slobodan agent, u dobrim odnosima s bracom i spreman preuzeti Dinamo vec sutra. On i Jovicevic su isti drek, drugo pakovanje.
    Samir Toplak - volim Samira, svake godine mi vodi Dinamo na Fifi, ali volio bih da ostane u Varazdinu. Tamo je u gnijezdu Dalica, Ivankovica, HNS-a, Cehoka, koji ce dat poguranac Varazdinu iduce sezone. A Toplak ce biti njihov lik od rijeci i djela. Volio bih vidjeti Toplaka u Lokomotivi recimo, da vidimo sto taj covjek zaista moze.
    Matjaz Kek - inteligentan i autoritativan, sampionska Rijeka je pod njim igrala jezivo dobro, samopouzdano i goropadno. Cini mi se da je malo vise orijentiran na defenzivu, ali nije li to bio i Bjelicin stil igre? Mislim da bi on mozda bio i najbolje rjesenje zasad. Ima iskustva igranja s Rijekom u Europi, osvojio je HNL, poznaje ligu jako dobro iznutra. Ne bi mu trebalo puno vremena da polovi konce i da ga igraci pocnu pratiti.
    Uglavnom, hvala sto ste procitali ovaj dugi post, najvise bih volio da se Bjelica vrati, iako je to nemoguca misija. Ali ono sto je bitno, Bjelica je bio menadzer i psiholog, iza sebe je imao jak stozer koji se brinuo o svemu. Poms se brinuo za obranu, Bule za napad i prekide, Osmanovic za detaljne analize protivnika... Kad se male ruke sloze, Dinamo u Europi prezimiti moze. Dakle, za vodit Dinamo trebas imati TIM ljudi, tako da moramo gledati i koga bi novi trener doveo sa sobom. Jovicevic je pokusavao biti i konobar i kuhar i perac suda u restoranu zvan Dinamo, a Krznar (ljigavac) je srednjoskolac na ljetnoj praksi u istome.
  • vjeko1701
    5.9k
    Rijeka je ispala od norveskih ribara s njime ako se ne varam.BigZ

    To je bilo pod Kekom...a ti isti ribari se nisu nimalo osramotili ni u grupi EL.
  • BigZ
    393

    Hvala na ispravku.
    Nisu se osramotili slazem se, ali Rijeka je izbacivala i vece klubove u kvalifikacijama, a s nekima se i odlicno drzala u skupinama EL. Tako da je to ispadanje bilo svojevrsno razocaranje.
    Nije ni bitno u ovoj temi.
  • deda
    27.6k
    SN su se raspisale o Prosinečkom, uvjeren sam da je to nemoguće. Ako je, onda taj čovjek stvarno voli Dinamo, jer dozvoliti da te netko 3 puta zajebe to mora biti ljubav.
  • Mali dioničar
    14k
    SN su se raspisale o Prosinečkomdeda

    To bi bilo jedino normalno rješenje.

    Pod normalnim smatram da je u pitanju osoba za koju sam siguran da bi donio vlastite odluke kao što ih je donosio Bjelica.

    I Bišćan bi odluke donosio sam, ali klima u klubu nije spremna za njega dok bi Prosinečki mogao biti kompromis i pokušaj da se nogomet kao tema vrati u klub. Jer trenutno smo u situaciji da mi se čini da nam je u situaciji oko kluba nogomet malo bitan što je apsolutno razumljivo.
  • xavier
    11.1k
    Možda sam u krivu, ali Prosinečki mi ne djeluje kao osoba koja samo radi svoj posao i prešuti ako mu se nešto ne sviđa. Drugim riječima, pitanje je koliko bi trajao mir prije nego dođe do nekog trenutka u kojem se neće slagati s upravom.
  • Guinness
    1.9k
    SN su se raspisale o Prosinečkom, uvjeren sam da je to nemoguće. Ako je, onda taj čovjek stvarno voli Dinamo, jer dozvoliti da te netko 3 puta zajebe to mora biti ljubav.deda

    tko god je igrao za ili vodio cigane, ovdje nije dobrodošao
  • marcio amoroso
    32k

    A posebno onaj tko kaže da je igrao za 3 velika kluba i ne nabroji Dinamo. Ja ga iskreno ne mogu smisliti.
  • Neki tip
    19k
    A posebno onaj tko kaže da je igrao za 3 velika kluba i ne nabroji Dinamomarcio amoroso

    Ma daj!? Nisam znao za tu izjavu.
  • Krizy
    35.5k
    Prosinečkog svi vide kao gotovog trenera no po meni, on se proslavio u reprezentacijama. Što se tiče klubova - samo Zvezda i Kayserispor, što je po meni nedovoljno. U Zvezdi je osvojio samo kup, u europskim utakmicama jedva izbacio Naftan (7-6) i Omoniu na penale, Rennes ih je lako riješio. Također, što se tiče transfera ne vidim da je nekoga prepoznao kao Bjelica nego su dovođeni sumnjivi brazilci, kao u Dinamu prije 10 godina - očito je samo slušao upravu.
    Plus igrao i trenirao Zvezdu, mnogi će teško prijeći preko toga, i da evo kolega je spomenuo - nije Dinamo spomenuo u top 3 kluba a Zvezdu je, to sam bio i zaboravio.
  • Jaro
    5.4k
    Samo braco Zoka i niko vise...
    Dozivotni ugovor koji bi se barem jednom u polusezoni sporazumno raskidao i onda ponovo sastavljao...
    Postotak od svake place, svake premije, svakog ulaznog i izlaznog transfera... Ma i svaki navijac koji kupi ulaznicu bi mu morao platit 50÷ jos...
    U momcad bi mogli uci samo siri clanovi obitelji te sinovi zasluznika za bezaniju...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.