• xavier
    12.1k


    Sad bi @Neki tip sa Zapada rekao da nije ni sumnjao da ćeš ti braniti Rijeku :wink:
  • Kwedi
    3.8k
    Al uopće nisam spomenuo ljude i sociološku strukturu grada već samo se referirao na potencijal i razvoj te geografsku poziciju kad se spomenulo kak se Rijeka i taj kraj izbjegavaju.

    O političkim temama, debatama i raspravama nemam volje jer to na forumu završi s banovima i na pas mater :wink:
  • Majki2111
    3.3k
    Evo iskreno, bio sam dva put u životu u Rijeci. Jednom u Zadru i jednom u Splitu. Svake godine sam na Krku i vjerojatno kad bi moro birat neki veći grad di bi se najugodnije osjećao uz ZG bila bi Rijeka. U Osijeku nikad nisam bio niti u Slavoniji.
  • Markelo
    2.6k
    Inače mi je Primorsko-gor. županija ostala u dobrom sjećanju. Ima zanimljivih gradića poput recimo Vrbnika na Krku poznatog po Žlahtini. Recimo bilo mi je interesantno kako spuštaju pjenušac da se hladi na dnu mora. Fužine su mi isto sjajne pogotovo na proljeće. Sama Rijeka je poprilično dosadna, sem Trsata nema se baš puno toga za vidjet. Malo po Korzu, evenutalno do Kantride i to je manje više to. Ima potencijala al se slabo nešto gradi. Kad bi bar onaj autobusni kolodvor malo sredili pa da to liči na nešto, nego idu bacat pare na Titinu olupinu od borda. I još nešto sve je uzbrdo, opalili jednom pješke od Žabice do Rujevice, ajme kakva greška
  • Majki2111
    3.3k
    Krk ima prelijepih plaža isto, Omišalj je malo ružniji, al Krk je odličn gradić. Čuo sam i Malinska isto i Vrbnik. Punat je zastario, katastrofa. Nema poštenog dućana tamo, mora se ić u Krk u nabavu jedino vele Krčani da ak se ide u Punat da se mora otić do Onyxa tamo jedan disko klub haha. Kod Stare Baške isto prelijepih plaža ima.
  • Mr Blue
    4k
    Sama Rijeka je poprilično dosadna, sem Trsata nema se baš puno toga za vidjet.Markelo

    Ne bih se složio. Kastav mi odmah pada na pamet kao nešto prelijepo. Dosta često se potencira neka negativna priča o Rijeci kao ružnom i industrijskom gradu. Ima ona svoje nedostatke, potencijal ogroman kao što Kwedi kaže, ali meni je svaki put bilo lijepo tamo, kao i šire područje, odnosno Primorsko-goranska županija.

    Npr, Split mi je grozan urbanistički i to uopće ne pričam iz nekog navijačkog kuta. Osim antičkog dijela grada koji je, kao i sve antičko, prelijep, apsolutno ništa me nije impresioniralo. Dapače, onakvi blokovi, zgrade, beton i rusvaj koji tamo vlada mi stvara samo tjeskobu. Cvit Mediterana... Možda. 1970ih. Danas je to betonska džungla, prenatrpana i zgužvana u prometnom kaosu.

    Zadar mi je po apsolutno svakom kriteriju ispred Splita i nikad nisam razumio zašto se mnogi Zadrani "dodvoravaju" Splićanima s obzirom na vlastiti potencijal, povijesni razvoj, vrhunski grad, itd.
  • Kwedi
    3.8k
    Npr, Split mi je grozan urbanistički i to uopće ne pričam iz nekog navijačkog kuta. Osim antičkog dijela grada koji je, kao i sve antičko, prelijep, apsolutno ništa me nije impresioniralo. Dapače, onakvi blokovi, zgrade, beton i rusvaj koji tamo vlada mi stvara samo tjeskobu. Cvit Mediterana... Možda. 1970ih. Danas je to betonska džungla, prenatrpana i zgužvana u prometnom kaosu.Mr Blue

    Split 3 prije 40ak godina je zadnji urbanistički moment džungle pod Marjanom. Sve ostalo je pičvajz i kaos na svim razinama. Afrika 1/1.

    Da trajektna luka, autobusni i željeznički kolodvor se maknu iz centra i jedan od drugog grad bi funkcionirao sto put drugačije.

    Split je isto sjajna geografska pozicija; otoci, Klis, Mosor al mentalitet koji ih guši i pretvara se u socijalnu bombu predstavlja sve samo ne mjesto ugodno za život kroz cijelu godinu.
  • Markelo
    2.6k
    Dobro,osjećao sam se i ja ugodno i stoji da grad ima potencijala al nisi mi napisao šta ti se točno u gradu Rijeci svidjelo.
  • Mr Blue
    4k
    Pa rekoh ti, Kastav kao dio grada je prelijep. Sam si spomenuo Trsat. Korzo je lijep, Kantrida je lijepa.. Opatija nije daleko, u Lovranu mi je također bilo super. Slažem se da ima svojih (estetskih) nedostataka, ali ništa što se uz malo truda ne može uredit da izgleda vrhunski. I ne bih se složio da je dosadan grad. Ima super restorana, festivala, izlasci i mentalitet mi je super.


    Da trajektna luka, autobusni i željeznički kolodvor se maknu iz centra i jedan od drugog grad bi izgledao sto put drugačije.Kwedi

    Ovo je istina i nevjerojatno mi je da su se uopće doveli u tu situaciju. Takvo gužvanje sa svih strana nigdje još nisam doživio. Pa svo troje je natiskano u malom prostoru, a autobusni su uspjeli stisnut između željezničkog kolodvora i luke, cirkus!
  • Kwedi
    3.8k
    I plus je to sve na pet min od rive i centra di je najveći pritisak turista. Umjesto da relaksiraš prostorno, naprave suprotno.

    Dubrovnik mi je smisleno složen u infrastrukturnom smislu,al jebiga kad je preveliki pritisak od turista i grad puca po šavovima
  • Mr Blue
    4k
    Dubrovnik isto ima problem što se nema gdje širiti, izuzmemo li plato brda Srđ. Tako da je to dosta specifična situacija. Zato se u zadnje vrijeme razvijaju Župa dubrovačka i Konavle, općine južno od Dubrovnika. Župa ako se nastavi razvijati ovim tempom će kroz desetljeće-dva spojiti sva svoja mjesta u pristojni grad. Nažalost jedna jedina cesta prema aerodromu koja prolazi i kroz Konavle i kroz Župu drži ta mjesta 5-6 mjeseci u godini u užasnom prometnom stisku. Znam da to zvuči nevjerojatno sad u ovoj situaciji, ali turista je u Dubrovniku jednostavno previše s obzirom na kapacitete grada i regije.. Mislim da bi se trebali orijentirati na što ekskluzivniji turizam, ali to je puno lakše za reći nego uraditi.
  • Dino
    2.7k
    Od dalmatinskih gradova sam najljepse nekak dozivio Zadar. Inace sam ljubitelj anticke gradnje i nalaza, opcenito rimske povijesti pa je Zadar ko neki biser toga doba u Hrvatskoj. Pored toga, nije sav razrusen ili barbariziran pa i tu ima jos jedan plus.

    Mislim da bi se trebali orijentirati na što ekskluzivniji turizam, ali to je puno lakše za reći nego uraditi.Mr Blue

    Reko je neki domaci lik tam da je jedino rjesenje za ocuvat Dubrovnik kolko tolko od devastacije dizanje cijena. Ista stvar i s Plitvickim jezerima.
  • Kwedi
    3.8k
    Ekskluzivni turizam bi trebao biti u koraku s infrastrukturom. Kupari koji su malo dalje ili Belvedere u samom gradu ne bi se smjeli događati.
  • Dino
    2.7k
    Rijeka
    Ucka
    Krk
    Kantrida
    Ovo drugo
    Let 3

    Troje djece, al u teskoj besparici ili bez djece, al bit multimilijuner?
  • Kwedi
    3.8k
    Od dalmatinskih gradova sam najljepse nekak dozivio Zadar. Inace sam ljubitelj anticke gradnje i nalaza, opcenito rimske povijesti pa je Zadar ko neki biser toga doba u Hrvatskoj. Pored toga, nije sav razrusen ili barbariziran pa i tu ima jos jedan plus.Dino

    Zadar je građen skoro isponova zbog gadnih bombardiranja u ww2 pa je u Jugoslaviji moglo se urbanistički puno smislenije pristupiti razvoju grada iznova.
    Meni se čini jedino poluotok još nedovoljno kapitaliziran sa sadržajem (šljunčana riva pobogu, stambene zgrade, fakultet) koji jednostavno bi trebalo transformirati u kvalitetnije javno-komercijalne sadržaje, a ovo s faksom npr dislocirani.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.