• Dammir10
    266
    Čačić je jučer rekao da ''jedino Livaković još može ići'', to je bio signal da vrlo vjerojatno ide iz Dinama. Takve stvari se ne govore osim ako posao nije već dobrano zgotovljen.

    Iako opet ko zna. Ova Antolićeva uprava skupa sa Čačićem je dovela i Oršića iz Rovinja te tako poručila Southamptonu da Orša sigurno ide i da već kofere drži u rukama pa su ovi komotno mogli ponuditi samo 6 milijuna za takvu igračinu. Jedan Jozo Šimunović je prodan za duplo više kad ubrojimo inflatorna kretanja. Tako da me ne bi čudilo ni da Čačić ničim izazvan i bez razloga cima Livakovića, svlačionicu, upravu i navijače ali u normalnoj situaciji takva izjava trenera obično znači transfer spomenutog igrača.
  • SAS1987
    13.9k
    A možda Čačić nema veze se transferima te je sportski direktor jedino na papiru.
  • Dammir10
    266


    Ako Čačić nema nikakvih saznanja o (potencijalnim) transferima onda je suludo da on kao trener iz čista mira izdvaja jednog igrača i ničim izazvan kaže ''jedino on može otići''.
  • Zagi
    5.8k
    Svaki klub mora po propisima imati sportskog direktora na papiru da bi funkcionirao i da bi taj isti potpisivao transfere.
    Od preuzimanja famiglie bio je to narkos junior dok nije otišao na izlet u BiH uz časnu pionirsku da će se vratiti na izvršavanje kazne.
    Kada je postalo izvjesno da mladi narkos baš i nema namjeru povratka , postao je to Marko Vukelić "Bimbo". Osoba od povjerenja famiglie. On, naravno, ne kroji sportsku politiku kluba (što bi bio opis posla) već samo kao proxi SD potpisuje naputke iz Međugorja.

    U zadnjih par godina to su bili i treneri Krznar i Kopić iako je Bimbo još uvijek tu. Taj dio mi nije 100% jasan.

    Od neki dan je to i Čačić. Kome je on točno proxi u ovom trenutku nije jasno. Kao trener i SD ima sigurno neka saznanja ali on tu ne kroji ništa.

    Što se Livakovića tiće , situacija je jasna. Livi imam odštetnu klauzulu od 10 do 15m eura i ako to neki klub ponudi i Livi pristane , Dinamo tu više baš ništa ne može.
    Zato "jedino Livaković može ići" .
  • Mlađi referent
    11.4k
    Poznati svi detalji velikog posla, a ne znaju bi li trebao doc na ljeto ili sad na zimu
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Tko bi davao Zurichu skoro milion eura uz postotak za igraca u zadnjih 6 mjeseci ugovora? Takav blesav posao je napravio samo Hajduk s Palermom koji se ugasio..
  • NORTE
    9.8k
    Tko bi davao Zurichu skoro milion eura uz postotak za igraca u zadnjih 6 mjeseci ugovora?Efes Pilsen
    Onaj tko 20 godina izvlači lovu iz kluba.

    Ne samo da je dinamo trenutno krcat kvalitetnim stoperima, nego je već zapravo mogao potpisati predugovor s Omeragićem, a ne plaćati odštetu za nekoga tko ti trenutno NE TREBA!
  • Infinity
    15.4k
    Nakon Moubanjea nikad vise ne bih dogovorio igraca sa sest mjeseci ugovora i cekao da prodje tih sest mjeseci pa ga doveo besplatno. Tih sest mjeseci je puno. Tribina i manjak utakmica mogu odrediti cijelu karijeru.

    Uvijek bi platio igraca neku cifru i doveo ga odmah. Omeragica nisam gledao, nemam blage veze da li bi nam uopce bio pojacanje, ali 700.000 zvuci sasvim OK za igraca koji vrijedi 6 milijuna. O 10% bi se dalo raspravljati.

    Druga stvar sto mislim da nam stoper uopce ne treba. Dva Sutala, Lauritsen, Theophile, Peric... Imamo ih i viska. Ako je ovaj bolji od svih dao bi tih 700.000 i 10% odmah.

    Na Zoni se postavilo vjerojatno i na stotine igraca koji su u tom trenutku imali ugovor jos sest mjeseci, te se pisalo da ih se moze dovesti za sitnu lovu. Ta cifra za igraca te vrijednosti je nista, ali je upitna vrijednost, a onda i potreba za istim.
  • Mr Anderson
    5.9k
    Imamo na papiru dosta stopera, ali Boško i Lauritsen su out, Theu ističe ugovor. Nek se jedan ozlijedi ili dobije kartone ostajemo na dva. Plus Gurlica i Ristovski koji može tu uskočiti.
    Mislim da se isplati platiti 700.000 plus neke normalne provizije agentu.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Provizije agentima su otisle u PM, nije cudo da se kote ko macke. Dobit ce proviziju sada, 15% od buduceg transfera i jos proviziju od buduceg kluba. U ovom slucaju provizija visa od iznosa transfera. Za kopacke.
  • The Undertaker
    4.4k
    Baš me zanima, ako ne znate (a ne znate) detalje i okolnosti pregovora, kako možete odrediti što je puno a što malo? Možda je odšteta u biti plaća, možda je rikverc, možda ima drugih ponuđača itd...Pa ne kupuju iPhone pa mu cijenu možeš provjeriti u 5 minuta.
  • Zagi
    5.8k
    Ovog Omeragića nisam gledao.Nemam pojma jel on taj ali na papiru izgleda obećavajuće.

    Ali ...Kako nam ne treba stoper?
    Onaj 3:0 poraz od Sheriffa nas je naučio da nam uz fragilnog Perića treba još 3 standardna stoper da bi izbjegli situaciju da nam bek igra stopera.

    Za 6 mj kreću kvalifikacije, a Theo je bez ugovora. Ne vjerujem da će mu se nuditi novi.
    Rasa nema cijelu sezonu.
    Dinu treba stalno dozirati.

    Još jedna stvar oko Perića i Lauritsena. Njih dvojica uopče nisu igrači za Dinamo koji želi igrati napadački i visoko. Ras je tehnički slab, a obojica su prespori.
    Sjetimo se Škupija kada su nam dugim loptama iza obrane ubijali blok. Njih dvojica su bili stoperi.
    Protiv Ludogorca je Dino trebao dobiti crveni da je sudac vidio. Slična akcija.

    U ligi prvaka kad god bi visoko napali, otvarali bi se krateri u obrani.

    Protiv svake momčadi koja ima nešto bržu tranziciju mi moramo u srednji ili niski blok. Zbog obrane.
    To se u HNLu ne vidi toliko ali u europi itekako.

    Dodajmo tome da trener u ligi prvaka igra 352. Svaka čast Riletu ali on nije stoper. Solidno je to pokrio ali ja njega hoću gledati na beku.

    J. Šutala ćemo teško gledati i iduće sezone.

    Ostajemo na Bošku i junioru koji mogu igrati ono kaj bi htjeli gledati...
  • Mlađi referent
    11.4k
    Sumnjam da Omeragić od 20 godina s cijenom 6 milijuna na TM, prvak Švicarske i reprezentativac Švicarske nema solidan broj udvarača pa da možemo u nedogled birat kaj i kako. S druge strane, nema mi ni smisla čekat 6 mjeseci, to bi mu bila godina dana bez ozbiljnog nogometa.
  • Eduardo
    18.1k
    Novinar TuttoMercata;

    Fiorentina je u kontaktu s posrednicima Brekala, ali trenutno još nema ponude, a tu je i Dinamo.

    U narednim danima, nakon utakmice Wolfsburga, igrač će se zbog obiteljskih razloga vratiti na nekoliko sati u Zagreb.

bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions