• Lynx17
    4.1k
    Kulenović je negdje dobio priliku u kontinuitetu na ovoj razini? Jer ja sam vidio da strelovito napreduje kako je počeo dobivati prilike. Roko Šimić je punu sezonu bio prvi napadač dominantnog kluba i što je pokazao? Zašto mu ne produljuju ugovor? Pusti sarkazam, gledaj kako je. Kule nije ni prvi ni zadnji tko je kasno dobio priliku i pokazao što može, Šimić je očigledno limitiran, crveni tepih je imao pred sobom i kita labudova od svegaJos-Optimus


    Ovo nije "Kulenovic vs Simic." Ja nisam uopce na to dotaknuo. Samo sam odgovorio na tvoj upis:

    "Kule je bolji igrač od Šimića + što ne znamo koji mu je plafon, Šimić je svoj očigledno dosegao..."

    Smeta ti moj sarkazam, ali smeta mi tvoja nelogicnost. Rec da ne znamo plafon za 24 godisnji igrac, dok vec znamo za 20 godisnji igrac je skroz nelogicno (da ne kazem smijesno/glupo). To je jedino sto sam referirao.

    Ovdje ^^^ zavrsava moj odgovor na tvoj prijasni post. Jer ponovim da moj odgovor nije bio na "Kulenovic vs Simic" nego samo na tvoj "24 vs 20 god." zakjucak.


    Inace, meni i vecina tu, je Kulenovic drag. Sa razlogom. Blago nama da uvijek imamo takvi u momcad. I ja vjerujem da on jos ima mjesta za napredak. Njegova borbenost i to sto je "ok" ne biti prvi ili cak uvijek druga opcija super je imati u timskom okruzenju. To sto je pravi Dinamovac je dodatni plus.

    Medutim, jel smo vec zaboravali kako se o Kulenovica pricalo/pisalo prije? Mogu samo zamisliti (nisam bio tu na zona, ali znam kako su puno/vecina mislili o njemu, u kontekst igranje za Dinamo). Pa ja bi cak rekao da je samo "otkupio" vecina navijaci nakon ovu zadnju sezonu. Puno su ismijali kada je Dinamo ga htio povratiti iz Lokomotive.

    Sto se Simica tice, naravno da ima mane. Da nema, nebi ni imali sanse ga dovesti. Ali sa 20 god. ima itekako mjesta za napredak. To sto neki skaut/i ne vidi u njemu potencijal ne mora nista znaciti. Jer postoji ti koji da. Hvala Bogu sto nismo doveli Roka dok je Dario bio tu, jer ja mislim da bi to njega unistio. Ovako mislim da bi mogao slobodnije igrati, iako ce mu neki uvijek gledati/suditi kao "samo je tu zbog ime."
  • Lynx17
    4.1k
    Koliko god bilo nepopularno moram se složiti s tvojim današnjim upisima jer si iznio činjenice koje nitko nije pobio a ima toga i još.Možda ljude treba prije pisanja pitati:žele li istinu ili ono što žele čuti a ugodnije je uhu.sport



    b06107ea-1a7d-4800-97a8-268e19e41737_text.gif

    Kako kazu, "ignorance is bliss."
  • Daliban
    1.6k
    Ti uvijek imaš najveća očekivanja, pa te mogu pitati.

    Da li su to igrači za Dinamo kakav želiš gledati? Znamo da većina nije.
    austrijanac

    Pašalić i Ivanović jesu. Pjaca mi je u redu i moram priznati da mi je u ovoj pripremnoj izgledao dosta življe nego većinu sezone u Rijeci. Djelovalo mi je kao da ima lakši korak, ali treba vidjeti kako će izgledati kroz sezonu.

    Mislim da dosta ljudi ovdje podcjenjuje Pašalića. Ima dosta dobar dribling, solidan pregled igre, solidnu brzinu i izvanredan udarac. Multidimenzionalan je, višesmjeran. Ima i tu ludu individualnu crtu koju ja gotivim. Mislim da ćemo imati dosta koristi od njega ako dođe i da može kroz par sezona dogurati do ~1 g/a po 90 u HNL-u. Mislim da će morati češće napadati dubinu nego u Rijeci, alternativno mislim da bi nam dobro došlo jedno baš ekstremno brzo krilo da daje dubinu pa da imamo kvalitetniju rotaciju.

    Mislim da Ivanović ima veći plafon nego što ljudi misle. Slab je realizator i to je ta partikuarna stvar na kojoj će morati dosta raditi, ali van toga vidim dosta izoliranih elemenata koji mi se baš sviđaju. Jako je brz i pritom korpulentan, čini mi se da ima i dobar mentalitet, onako, nabrijano mi djeluje Tehnički je dobar i to se baš vidi u određenim trenucima gdje nonšalantno primi neku tešku loptu, izvrti protivnika, u dosta situacija već u primanju i tom prvom koraku djeluje proaktivno u odnosu na protivnika što pokazuje da ima dobro razumijevanje suparničkih kretanja i distanci. U navratima kada se povuče čak zna i dobro razigrati. Ako se svi ti elemnti s vremenom, kako će sazrijevati, spoje u jednu koherentnu cjelinu i pritom popravi realizaciju, mislim da će biti jako dobar napadač. Možda se to nikad ne dogodi, ali to je uvijek rizik razvojnih igrača. Meni je on sličan Kulenoviću, ali slabije realizacije i bolje all-round igre te mislim da je višeg plafona i da može biti kompletniji igrač.

    Ne treba ovdje zanemariti to da su Hrvati i to kod mene uvijek ima plus u tekici.
  • Batigol86
    224

    Pretjerivas malo al ok shvacam sta hoces reci. Nitko nije rekao da ti koje si naveo apsolutno nisu bolji od nasljednika al samo sam htio reci da situacija u I oko kluba u kojoj je radio je bila sizofrena I ne usporediva sa ovim ljetom. (Miniranje pojacanja, glavni igraci idu/ostaju svaki dan, pripreme 10.6, situacija u Ateni i zamjena domacinstava..itd..)
    Uostalom i Jakir je poslje dobio trazena pojacanja, nije da je igrao cijelu sezonu s Boskom i Marinom u prvih 11, pa je opet izgledalo grozno do kraja 3.mjeseca.

    Sto se tice Maxa, igrao je sigurno u 3 od 7 ili koliko vec utakmica koje je Biscan vodio lani. Mislim da je izjavio da ce ga postupno zbog prilagodbe uvodit kroz HnL, jer je za HNL pimarno i doveden, zbog izgradnje igre itd.

    Nebitno, to je passe i nema smisla debatirati. Podrska trenutnom coachu i nadajmo se da ce nas uvest u LP.
  • NORTE
    11.4k
    Pašalić ako zaigra u kvalifikacijama za Rijeku onda ne može za dinamo u playoffu LP?

    Miskim da je onda sve jasno, jedini način da ga dobijemo do 5.9. je da mi uđemo u LP, a Rijeka se ne plasira u skupine.

    Mislim da on na kraju nama neće doć, ne žele pojačati dinamo, traže puno, a mi ćemo se do tad već pojačat i odustat od Marca.
    31.8. igramo u Rijeci, sumnjam da će nam prije toga doć, a i odmah iza te tekme baš teško, prije će ga oni prodat nekom stranom klubu...
  • dzis
    807
    Ne vidim ga niti ja u Dinamu. Na kraju ce im ostati nezadovoljan igrac koji ce to nezadovoljstvo prebaciti i na teren tako da za par mjeseci nece niti nama biti zanimljiv.

    Iz Rijeke bi meni i dalje prvi pick bio Selahi.
  • Dudu9
    812
    Prijelazni rok ljeto 2023 bio kriminalan za dinamo, nismo htjeli besplatnog Pašalić,Fruka,Pjacu koji nas ove godine ako želimo milijune za platit, umjesto njih doveli Kaneko Vidovic Halilović i ostale na kraju nećemo nikog zadržati od njih, prodali najbolje igrače za smješan novac, imali opciju da Oršića tada vratimo neznam jel moglo gori transfer rok napravit
  • Orc123
    7.8k
    I Kaneko i Vidovic su dali ogroman doprinos u osvajanju naslova, ali ogroman! Puno veci nego bi Fruk i Pasalic dali.....prijelazni rok 2023. Je s obzirom na prethodna 3-4 bio cak i solidan a da nije bilo podmetanja bio bi jos i bolji!
  • San Lorenzo
    15.3k

    Osim Bernauera nitko od prošloljetnih pojačanja nije ostao u klubu...Vidović koji je bio najbolji je bio na toplo-hladno i oni koji i jesu bili zagrijani da ga se otkupi nisu bili za ulaganje 3,5 milijuna iz klauzule...Kaneko se pokazao kao one trick pony koji je na račun tog one tricka igrao dobar nogomet dva mjeseca.
    Ovogodišnji prijelazni rok je nebo i zemlja u odnosu na prošlogodišnji i nekoliko ranijih.
  • Dudu9
    812
    naslov koji jedva osvojili ali zato Pjaca nebi bio bolji od Vidović a Pašalić od Kaneka , koliko nam Kaneko dobar bio da SD nije htio dati 1mil za njega a zato bi 2 dao za Pašalića
  • Orc123
    7.8k
    dali smo mi i za Cabraju 1,6 i Stefulja 1 i Kastratija 2, za nacetog Sutala 4 mil eura, riskirali i bome profitirali!
  • Dudu9
    812
    Špikić je bio tih 1.6 čabraja da se izbjegne plaćanje Hajduku, Kastraiti smo prodali popušili smo na Šutalu jbga ozlijeđen, a Isto tako mozemo reci i za Stojković
  • Orc123
    7.8k
    Spikic je placen 1,2mil i cabraja 1,6....
  • SjevernaStrana
    1.8k
    Za Čabraju je plaćeno 2 milijuna, a za Špikića 600 tisuća
  • Crni86
    3.5k
    i svi znamo zbog kojeg je to razloga.

    Jer su tovari imali postotak od spikica i kako bi sto manje njima otislo preplatili smo cabraju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions