• keppi
    208
    Gledam Denija Jurića i Štefulja...imaju ugovor još dvije godine. Vjerojatno 300 ili više tisuća. Kako ih se riješiti, to nigdje trenutno neće dobiti. Jeli uredu, umjesto... recimo ukupno 600 tisuća dati im 300-400 i slobodne papire.
    Još bolji primjer mali Brkljača koji ima ugovor do 2028. godine...tko će to platiti?
    Mislim da vjerojatno neće biti dovoljan jedan prijelazni rok da se svi ovi prekobrojni riješe.
  • MarK
    621
    gledao sam te utakmice i grozio se loše igre. Bišćan mi već tu nije sjeo. Ali dobro se sjećam i Marca Pašalića bio mi je samo jedan panj u nizu. Tek lani sam uvidio kakve kvalitete ima i promijenio mišljenje. Bišćanu najmanje zamjeram prosudbu potencijala, nije to zgodno. Evo i Mou priznaje da nije prepoznao Carvajala.
  • austrijanac
    4k
    Kaneko, kao i Pašalić, u to vrijeme su bili sumnjivi transferi, oboje jednaki. Ne branim ja Kaneka niti išta, objektivno gledam oboje, s točke prošlog ljeta.


    Jedino Fruk po meni, je propušten, pogotovo kad se doveo Tibor.

    Sve ostalo, igrači sumnjivih vrijednosti koji po meni nemaju mjesta u Dinamu.
    Argument kako su Kaneko i Tibor imali prilike nije validan, jer niti njih se ne smatra igračima za Dinamo. Pogotovo Tibor, koji je skupio minute na kapaljku.

    Treba bit objektivan, ne koristit arguemente poput Topica i ostalih.

    Tako možemo govorit da smo trebali dovest i Mitrovica, kad vec Perica imamo. Kak da ne.
  • Dudu9
    812
    Pasalic je bio free dok Kaneka trebalo platiti vidimo kako je procjena bila dobra
  • austrijanac
    4k

    Ma ja ne branim tu tezu, ja branim tezu da smo propustili Maradone i slične kad očigledno nismo.

    Da je bilo loših procjena, bilo je i bit će ih.
  • sport
    3.3k
    Koliko god bilo nepopularno moram se složiti s tvojim današnjim upisima jer si iznio činjenice koje nitko nije pobio a ima toga i još.Možda ljude treba prije pisanja pitati:žele li istinu ili ono što žele čuti a ugodnije je uhu.
  • Marcinko
    595
    I ne priznajem priču "to je danas cijena za takvog igrača" - ako jest, zašto nitko diljem Europe ne nudi te iznose nego ih Bara i Miško puštaju svaka dva dana u medijeBosskovitz

    Ne nudi se ta cijena iz istog razloga zbog kojeg smo mi Ivanušeca prodali za 8mil, Livakovića isto tako negdje. Jednostavno nitko neće kupovati iz HNLa osim ako se ne radi o mladim ekstra talentima, ovdje pod nitko mislim na lige 5 i one klubove koji mogu dati velike iznose.

    Pašalić je po meni daleko bolji od Frigana kojeg recimo nikako nisam htio vidjeti ovdje kao ni Belju, Pašalić je još za vrijeme BVBa i 3. Njemačkog ranga plijenio pažnju i od svih koji malo više prate naše igrače je bio zazivan u mlade reprezentacije, imao je neke ozljede koje su mu usporile razvoj, međutim radi se sigurno o najkonkretnijem ljevonogom krilu na našem tržištu, uz to će prilagodba biti puno lakša i odmah imaš reprezentativca koji zbog deficitarnosti te pozicije ako bude i kod nas igrao ima zagarantiranih prvih 11 i u reprezentaciji, čime odmah diže sebi cijenu, recimo Šutala smo uspjeli prodati za velik iznos jer je već bio prvih 11 u reprezentaciji(posebno je sebi digao cijenu u ligi nacija protiv Nizozemske) inače bi bilo puno teže zbog njegovih godina dobiti taj iznos.
  • emilperska
    5.4k
    Ja ne mogu ovo više pratit..
    Kolumbiju jel, vidim da su svi utihnuli oko malog. Znači da je propalo kao i Ojeda? Jednostavno nije ušao u avion kad je trebao :lol:
  • Mlađi referent
    12.3k


    Misliš li da Petković ne vrijedi 2.5 milijuna eura?
  • Bosskovitz
    11.7k
    Misliš li da Petković ne vrijedi 2.5 milijuna eura?Mlađi referent

    Mislim da ne vrijedi puno više, da. On je mušićavi igrač kojem se mora prilagoditi cijela momčad. Kad je motiviran i na maksimumu, onda je igrač od 15-20 milijuna eura, ali kad nije onda je igrač kojeg je najbolje riješiti se jer troši lopte u najglupljim situacijama i siluje igru. Mi te mušice možemo istrpiti jer smo na to navikli i to funkcionira, ali rizik je dovesti takvog igrača u sustav koji mu se ne može prilagoditi i mislim da tu dolazimo do onog paradoksa: njegova subjektivna vrijednost za nas veća je od njegove objektivne tržišne vrijednosti.

    Uostalom, ako nitko za njega nije platio dva i pol milijuna eura onda očito dva i pol milijuna (plus plaća, naravno) ne vrijedi. Nije tu bitno kaj ti ili ja mislimo o cijeni kad nju u konačnici definira tržište.
  • Jurki
    11.6k
    Možda ljude treba prije pisanja pitati:žele li istinu ili ono što žele čuti a ugodnije je uhu.sport

    Defintivno istinu kak god ona ruzna bila i nije lijepo takve stvari procitati.. nebitno dal se radilo o trenerima, igracima ili funkcionerima kluba.
    Stvari treba postaviti u pravi kontekst da svetih krava nema i ne smije ih biti.
    Ako nesto nije dobro napravljeno i ako je neka osoba napravila stetu klubu.. to treba jasno i glasno reci.

    Edit: za svakoga treba reci ak je nesto bilo dobro ili lose. Nebitno kak se on zvao.
    Dal to bil Biscan i Šimic koji su puno napravili za borbu protiv daltona.. ali su isto tak bili katastrofalni trener i funkcioner kluba koji su napravili veliku stetu klubu. Ovo prvo ne smije biti amnestija za drugo.
    Jakir ista stvar.. uzeo je duplu krunu ali i on ima svojih previse gresaka koje je napravil.
    Da spomenem tu i navijace koji pirotehnikom prouzrokuju stetu klubu, ali isto tak puno su napravili za klub.
    Svatko u lancu mora za lose preuzeti odgovornost.. i za tu odgovornost nema ali taj xy je napravio to i to dobro pa koga jebe.
  • Orc123
    7.8k
    Kako prolaze igraci Rijeke u Dinamu se vec pokazalo! Andrijasevic kod nas bio na marginama tamo legenda, Gavra tamo najjaci igrac, daleko jaci od Pasalica sada i on kod nas uvijek bio rotacija a opet s druge strane najkorisniji od svih...Drmic izdominirao u Rijeci kod nas nista, Stefulj standardan nula bodova....ja sam siguran da je dosao Jankovic, Fruk, Pasalic na ljeto sad bi gledali kako imamo opet punu momcad kvantitete a ne kvalitete ..... Rijeka i Dinamo dva su svijeta razlicita. Frigan je otisao van u jadan klub, nema ga na mapi, evo Smolcic nije pokazao nista...brdo takvih primjera.....i ovo definitivno nije sampiondka Rijeka ...sampionska Rijeka od Keka bi razbila ovu rijeku bas kao i onaj Dinamo i ostavila ih 10 bodova iza, a Bjelicin Dinamo 20 bodova ispred svih!
  • Mlađi referent
    12.3k


    Nogomet je svijet za sebe i sasvim drukčiji od vođenja firme, do čeg se dolazi kad se na taj način podvlači crta.
    Nama Petković vrijedi značajno više od onog koliko ta klauzula iznosi. Drugim ekipama možda ne, ali to nije naš problem. Želiš li ga kupit onda ćeš platit koliko nama Petković znači.

    Ista stvar je s Pašalićem. Rijeka vjeruje da je on njima dodatna klasa u momčadi. Mi možemo čekati da njihova blagajna presuši pa probat na popustu dobit igrača, ali se možemo i okrenut dalje i reći da nama taj igrač ne treba za te pare

    I to je ono kad se priča o ‘replacement value’ u novim analitičkim trendovima nogometa.
  • Batigol86
    224

    95% igraca koje je Biscan inicijalno otpisao otpisani su i poslje od Jakira (samo sto su neki u medjuvremenu dobili jos prilika i utjecali negativno na rezultat i.e Bosko). Kule je iznimka, al velika vecina ovdje je lani isto govorila da on nije igrac za Dinamo a ista vecina i sad misli da moze bit 3. napadac u Dinamu kojem tezimo.
    Sto se tice Jankovica, lik ne igra u prvih 11 ni u Rijeci kako bi u nas.
    Nadalje pisete da je imao reprezentativce, a u kakvom su mentalnom stanju oni bili, zaboravljate histeriju i rovarenje proslo ljeto, svaki dan se pisalo idu ne idu i ti isti su sa dvije pocetnicke greske kumovali onom porazu od Hajduka u kojem smo apsolutno dominirali do penala. Taj penal je triger za sve lose sto se poslje desilo.

    Daleko od toga da nije imao gresaka i meni neshvatljivih al pisati da je sve lose bilo a ne spominjati puno otegotnih okolnosti u kojima je radio nije u redu.
    Sto se komunikacije tice ono na kraju s Aekom je uzas ali i to je bila kulminacija svega, jer na pocetku je mislim OK bio. Komentiralo se ovdje da je ostario 5 godina u par mjeseci :D

    Da sumiram, vjerujem da bi s njim u normalnim uvjetima i s potporom uprave kakvu je imao Jakir osvojili prvenstvo uz puno manje briga jer ono sto smo igrali pod Jakirom do Hajduka i promijene formacije je bez premca najgore i nadam se da se nece ponovit.
  • Patak
    2.9k
    Ovo s Bišćanom me podsjetilo na Domovinski rat. Bilo je i tad zaslužnih u borbi ali nisu imali vojne škole pa su ipak dobivali generalske činove, da ih poimence ne nabrajam. Umjesto činova, trebali su dobiti medalje i mirovine. Tako i kod Bišćana, treba mu priznati zasluge u borbi, ali za trenera Dinama nije bio.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions