• austrijanac
    4k
    RBS dovede starce koji legalnim putem, dođu do vize. Točnije, pomogne im se s poslom i ostalom birokracijom te djeca onda upisuju škole (po zakonu) i tek onda postaju članovi kluba.

    To znam provjereno, jer u očima Austrije, Srbija i Papua Nova Gvineja su jednake države po imigracijama, pa vidiš koliko Srba ima gore.

    Tehnički, Strahinja Pavlović i Moussa Kounfolo Yeo su morali proć jednaki proces, bez obzira na kontinent s kojeg emigriraju.
  • Haza
    4.1k

    Stvarno ne znam zbog čega imaš toliki animozitet prema HNL, ali HNL je odgojio igrača koji je dobitnik zlatne lopte, najskupljeg braniča svijeta, hrpu top igrača. Uspoređivati našu ligu i kolumbijsku, mislim stvarno...
    Nemamo neke rezultate u Europi, ali kakve rezultate imaju kolumbijski klubovi?
    Dinamo treba biti pametniji kad kupuje u HNL-u, ali baš sad da trebamo izbjegavati kupovati igrače iz HNL, pomalo besmisleno.
    Fulali smo s dosta igrača u HNL, ali većina tih transfera imaju obrise kriminalnih radnji. Pa za Denija Jurića cijeli Šibenik zna da je 40 posto tog transfera Šibenik isplatio BiH menadžeru bliskom Mamiću. Transferi s Goricom, prilično čudni u najmanju ruku.
    To što je Mamićeva ekipa imala polupraonu love na HNL terenima, pa su se nama neki transferi ogadili, ne znači da trebamo zamrziti mogućnost dovođenja HNL igrača.
  • Zagi
    7.6k
    Uopče nisam za Šotičeka, mislim da nebi bio dobar fit ali...
    Ajmo se ne igrati psihologa na temelju reakcija ljudi koji mu vode karijeru.

    Ispričavam se ako sam nešto propustio ali mislim da jedino kaj je mali izjavio na tu temu je da bi apsolutno htio biti u Dinamu?
  • Orc123
    7.8k
    izvrces frende stvari koje pricam....nidam protiv HNL pojacanja nego protiv HNL preplacivanja svakog tko odigra 5 solidnih utakmica.....
  • Marley
    1.6k
    ok, istina, nemam pojma u kojoj mjeri odlucuje sam igrac, a koliko svi oko njega. Sveukupno mi prica zvuci koma, da im je ispod casti prihvatit tako "niske" nase ponude. A sad koliko je za to decko uopce kriv, mozda eto i nije.
    Tak da, imas pravo, zaletila sam se. Ali svejedno mi se ta prica uopce ne svidja.
  • javolimtebejako
    1.5k
    motaj kablove, gasi mješalicu.

    koje su ovo novine?
  • Haza
    4.1k

    Pa upravo sam ti i napisao tko je preplaćivao HNL igrače, to je radila Mamićeva ekipa, ja koliko vidim, to nova Uprava ne radi, niti misli raditi. Marić je jasno kao dan rekao da to neće raditi. Zato ne znam čemu panika, pa čak je i ponuda za Šotičeka navodno 1.5 mil eura, da su neka druga vremena platili bi ga 3 milje, a pola bi otišlo u Bosnu.
    Treba razdvojiti dvije stvari, staru i novu Upravu. Svi imamo neke paranoje od bivših vremena, ja sam uvjeren da nova Uprava neće preplaćivati nikoga, a posebice ne HNL igrače.
  • Nogo
    3.6k
    Meni bi bilo draže Šotičeka gledati na desnom krilu nego Cordobu ali pod uvjetom da to bude 1-2m transfer i gabariti koji su se pisali. Nekako sam više za naše da igraju uz extra strance ako već naši nisu dovoljno dobri.

    Mišljenja sam da će Šotiček možda biti i backup ako Špikić ode a da se ide po neke dokazano desno krilo. Pod dokazano ne mislim na Pašalića ali nebi me i to iznenadilo.
  • Daliban
    1.6k
    Kako je došao Belinho u Dinamo onda? Kako je svojevremeno došao Eduardo?Haza

    Zna se kako je došao Belinho. Šatro je njegov stari doselio da radi na baušteli kao alibi da mali dođe u Hrvatsku.
    Kako su Pukstas i Sigur došli u Hajduk, nitko od njih nema EU papire (mislim da Pukstas ima samo američko državljanstvo), Sigur je tek nedavno dobio naše državljanstvo. Mislim da je osnovni preduvjet da moraš imati više od 16 godina, a ukoliko imaš manje, onda ti roditelji moraju pronaći posao u zemlji u koju dolaziš.Haza

    Pukštas i Sigur su europskog porijekla temeljem čega su ishodili europska državljanstva. Sigur naše, Pukštas litavsko. Ista je priča s onim nekim Milesom Perkovichem u Hajduku, Klapijom kojeg je Bara doveo iz Amerike, itd. Tako je i Pulisik svojevremeno prešao u Dortmund, preko hrvatskih papira.

    U Južnoj Americi, tipa Argentini, je to za dosta klinaca moguće preko talijanskih papira.

    Klinci moraju imati 18 da bi izvana došli u EU. Zato, između ostalog, i onaj mali Endrick tek sada prelazi u Madrid. Otvori TM i vidjet ćeš da je transfer zakazan na njegov 18-i rođendan.

    Ovo za 16 ti vrijedi unutar EU.
  • Ivdzo11
    4.2k
    Trener hrvatskog prvaka i dalje se nada Marinu Šotičeku, Dinamo je odavno riješio sve detalje s Lokomotivom, ali se za sada još nisu našli sa samim igračem. Šotiček i dalje ima ponudu "modrih" na stolu, u Dinamu bi igrao važnu ulogu, sve je i dalje na njemu. Samo mora prihvatiti Dinamove uvjete...
  • Daliban
    1.6k
    Trener se pokazao kad je inzistirao na Hoxhi. Trebaju nam krila koja znaju igrati nogomet, trebamo španere. Dosta više ovih likova što samo trče po ravnoj liniji.
  • Jos-Optimus
    2.1k
    Misliš Hoxha koji je zabio na Rujevici pa bio izvrstan i u utakmicama poslije i koji je izmasakrirao hrvatsku obranu na Euru?
  • Daliban
    1.6k
    Da, mislim na njega.
  • mont
    31
    Daliban pa daj stari više sjaši s tim pesimizmom, i okretanjem na negativu, pa naporan si više stvarno
  • Keyser Soze
    10k
    Dinamo danas završava pripreme u austrijskom Bad Radkersburgu, "modri" se nakon pripremne utakmice s ukrajinskim prvoligašem Krivbasom (2x60 minuta) večeras vraćaju u Zagreb. Sergej Jakirović svojim će igračima onda dati dva slobodna dana, pa će momčad nastaviti s treninzima u subotu kad će s Dinamom prvi trening odraditi i Samy Mmaee.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions