• Zagi
    5.8k
    Pa i ne baš ako ti je najbitnija tekma sezone PO lige prvaka.
    Ništa se tu nije pretjerano promjenilo osim kaj ne igramo ostala pretkola.
  • Orc123
    6k
    Inace u zivotu ne volim opravdanja i stalno trazenje istih za ono sto se mora uciniti....tako i sad....vidjet cemo u 9mj jel ce biti top ili flop. Vjerujem u ovu grupu ljudi i nadam se da ce s rijeci brzo preci na djela, a do tad mislim da ih ne treba pravdati i smisljati opravdanja ili nezz sta....do sad nisu nista pogrijesili i ne zasluzuju bas nikakve kritike osim nekih sugestija koje su u svakom poslu normalne, ali za pohvale ce ipak trebati napraviti dobar posao u ovih mjesec/dva, sve preduvjete imaju. Sad ocekujem da vidim od cega su sazdani.
  • Orc123
    6k
    kolega daj baci oko na reviziju financijskog izvijesca kaj su objavili iz kluba, ti si tu ipak doma. Daj me ispravi ak grijesim ja sam letimicno i laicki ovako protumacio: u plusu smo 5mil eura. Ukupnih obaveza imamo 19mil eura plus kredit od cca 10mil eura. S druge strane potrazivanja su nam 27mil eura. Znaci u grubo ako sumiramo u plusu smo cca 3mil eura? Nasa potrazivanja nece sva stici naravno ove godine bas kao ni obaveze koje moramo isplatiti osim kredita kojeg imamo.....sve u svemu nije pre lose financijsko stanje ali nije ni idilicno ali to je normalno kod tako velikog kluba. Kad nasi ljudi to jos malo posloze bit cemo ipak u vecoj mjeri samoodrzivi...
  • emilperska
    4.3k

    RDG i bilancu bi trebalo gledati odvojeno. RDG je dinamički prikaz "profitabilnosti" kroz razdoblje, a bilanca pokazuje stanje na određeni datum (prije svega dugova, likvidnosti, vlastitigo financiranja) najčešće kraj godine, iako možemo napraviti i polugodišnju da imamo podatke.

    Ovo što je javno na 31.12.2023..
    u grubo: imamo 800k novca + 11,5 mil EUR kratkoročnih potraživanja za transfere + 14,5 mil EUR dugoročnih potraživanja za transfere (naplata nakon 1.1.2025). To je nekih 26,8 mil EUR od čega kratkoročno 15,3 mil EUR.

    od obveza imamo: 10,4 mil EUR kredita (kratkoročno) + 9,2 mil EUR faktoring, transferi, agenti (kratkoročno) + 3,4 mil transferi i posrednici (dugoorčno). To je 23 mil EUR, od čega je kratkoročno 19,6. mil EUR.

    Iz kalkulacije sam isključio zalihe, kupce, dobavljače, plaće itd.

    Po ovome ispada da će nam kratkoročno faliti 15,3 - 19,6 = 4,3. mil EUR, ali dugoročno ćemo imati višak likvidnosti iza 1.1.2025.

    To će se vjerojatno rješavati ili nekim transferima u 2024 ili novim revolving kreditom, faktoringom gdje ćes e premostiti jaz do 1.1.2025
  • Bosskovitz
    8.4k
    Vjerujem u ovu grupu ljudi i nadam se da ce s rijeci brzo preci na djela, a do tad mislim da ih ne treba pravdati i smisljati opravdanjaOrc123

    Nigdje se toliko bezrazložno ne drami kao na ovoj temi. Prijelazni rok nije ni počeo, a neki su ovdje već gotovo pa smjenili Marića na temelju dva novinska teksta. Pjaca je očito pred samim vratima, vidljivo je da se radi na transferima igrača koji bi trebali biti s nama od početka priprema i većina onih koji su se spominjali odokativno izgledaju kao pojačanja, a isto tako znamo da će se neki igrači neminovno ciljati u samom kraju prijelaznog roka jer će vagati različite ponude.

    Neki prigovaraju da nam takvi ne trebaju, ali itekako nam trebaju. RPG-u sigurno nije životni san bio doći u Dinamo, ali dečko igra vrhunski i instant je pojačanje - igrači tog i takvog kalibra će nam uvijek dobro doći.

    Samo malo manje panike i malo više povjerenja u ljude koji su za to odgovorni. Donedavno su sportsku politiku krojili policajac i tajnica, sad ju vode dva nogometna fanatika od kojih je jedan mladi i talentirani sportski direktor a drugi nogometni profesionalac s desetljećima iskustva. Ajmo malo više povjerenja u njih, a malo manje nasjedanja na svaku medijsku patku.

    I ne, ne kažem da se nikoga ne smije kritizirati, ali kritizirajmo posao nakon što bude dovršen. Medalja se dodjeljuje nakon posljednje šprinta, ne nakon prve trećine utrke, a definitivno ne prije no što je utrka i počela.
  • Orc123
    6k
    jesi ti iz mojeg komentara negdje vidio da ja kritiziram nekog? Opravdana zabrinutost samo kao i kod dosta drugih. Istina, ima ovdje i par ljudi koji ocito namjerno provociraju ali to su jedni te isti sa nezz kolko profila, iznova i iznova.....imamo vec PTSP od prijelaznih rokova koji su odrađeni kriminalno i normalno je da se puse i na hladno, ali to ne znaci da netko je protiv ovih ljudi koji su sad a za svoj posao ce i tako odgovarati i stajati iza njega. To je demokratizacija i za to smo se svi zalagali....ja vjerujem da ce na kraju bit sve ok ali i na poslu kad radis za sebe ili za nekoga nije uvijek sve idilicno i nitko te ne mazi perom po guzici...Maric je bio logican izbor a sad se nek pokaze.
  • Bosskovitz
    8.4k
    jesi ti iz mojeg komentara negdje vidio da ja kritiziram nekog?Orc123

    Ne ne, dapače, nadovezao sam se na tebe. Cijela poanta je da ne treba na temelju insinuacija kritizirati posao koji se tek počeo obavljati, a prema svim objektivnim pretpostavkama nema naznaka da će se obaviti loše.

    Kad završi prijelazni rok, onda ćemo moći dati njegovu ocjenu.
  • GOAT
    140
    Svakako treba kritizirati ili pohvaliti, ali mislim da kolega hoce reci da postoji vrijeme i mjesto za tako sto, tek smo krenuli i tko zna sto nam nosi naredni period. Samo malo povjerenja u struku i treba ignorirati sve te karikature koji ovdje dolaze stvarati paniku. Opravdano se brines ali daj ljudima sansu da se pokazu pa cemo komentirati
  • Orc123
    6k
    slazem se, i ja nisam kritizirao...rekao sam jedino da mi nije logicno ako je istina da Bulat odlazi na cistu posudbu ali sam isto tako rekao da nismo dovoljno upuceni i da ne znamo detalje i kojenje pravo stanje s njim i tim transferom. Jedino sam se malo razivcirao kad sam cuo da kupujemo za silne milijune Soticeka kaj mi nema veze s vezom ali i tu ne znamo detalje i da li ce uopce do toga doci . Ja mislim da ako nije sila za kapitalce koji npr. Trebali doci ako uđemo u LP onda ni do tad nije sila za decka koji po nicemu nije trenurno pojacanje i mislim da ima puno bitnijih pozicija koje se jednostavno moraju pokrpati sada. Eto da sumiramo....samo zabrinutost a ne kritika, bar ne sada.
    istina....
  • Bosskovitz
    8.4k
    Ovo s malim Tadićem je super vijest. Daleko je još pričati o ikakvom igraču s 14 godina jer se tu još puno toga može dogoditi, ali uvijek je lijepo kada obitelj koju evidentno opsjedaju mnogi europski klubovi prepozna vrijednost koju Dinamo pruža. Naravno da je tu ulogu odigralo to kaj su Dinamovci, ako je istinita teza iz članka, ali u situaciji kad ti dijete ima potencijal postati igrač vrijedan desetke milijuna eura - to sigurno nije bila ključna stvar, već stručnost i ono što Dinamo nudi. Jako dobro.
  • Orc123
    6k
    Dal uzima Zrinja i placu od Topica na sebe? Kakva je praksa sa tim mladim igracima?
  • Bosskovitz
    8.4k


    Ma sve okej, ja samo velim da se ne treba živcirati na svaki medijski tekst jer ni sami novinari očito nemaju neke konkretne informacije. Nešto vide, nešto čuju, netko im nešto dojavi pa oni to napišu. Evo jučer smo imali članak o Baturini koji odlazi u Romu jer novinar nije skužio da se radi o fejk profilu na X-u.

    Ono, cum grano salis za sve kaj se pročita.
  • Keyser Soze
    8.6k
    Napokon smo se riješili Boškove plaće.
  • GOAT
    140
    Napokon smo se riješili Boškove plaće.Keyser Soze

    Veliki plus za Marica i ekipu
  • cico
    10
    Nego, malo guglam i naletim na Bockajev instagram. Dal se samo meni čini ili je lik izgubio 10ak kila? Dal ga je netko pratio na Cipru?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions