• Kaktus Car
    416
    Mda, Mierez - skuplja verzija Kulenovića; ali Kulenović je već ovdje i Dinamovac je koji uvijek daje sve od sebe pa se mora gledati u tuđe HNL dvorište u potrazi za skupljom, ali ne i boljom, zamjenom. Ipak je trava uvijek zelenija negdje drugdje, makar to drugdje bio klub koji je jedva završio 4. u HNL-u...

    Ako se dovodi novi napadač onda to treba biti pravo pojačanje za Europu, a ne još jedna u nizu HNL prinova.
  • NitkoBitan
    13.6k
    ali Kulenović je već ovdje i Dinamovac je koji uvijek daje sve od sebe pa se mora gledati u tuđe HNL dvorište u potrazi za skupljom, ali ne i boljom, zamjenom.Kaktus Car

    Najte se salit ljudi :monkey:

    Pa nemres usporedit Miereza sa Kulenovicem. I ovako Mierez ima bolji statistiku, a bilo bi zanimljivo vidjet Miereza u napadu s Petkovicem a Kulenovica poslat u Osijek, pa da vidimo.
  • sanjinlego
    2.5k
    Hvala Kujtim!

    Svaka čast Pjaci, možda može za HNL ali .. po meni, Dinamo još uvijek nije toliko jak da ide u rizik 1,5 milijuna eura za igrača u 29 godini života.

    Pjaca je nacet, problemi s koljenima, koje ima i dalje. Nije tajna da je i u Rijeci preskakao vježbe, određene stvari na treningu. A za kraj pitanje je koliko može izdržati?

    Odigrao je, pa dosta zahtjevnu sezonu. Nije baš odmarao, plus sada reprezentacija. Koliko će imati odmora, ukoliko potpiše za Dinamo? Koliko može izdržati taj tempo, koji nije lagan ..

    Moje želje su dva stopera, kvalitetna .. "životinja" na zadnjem veznom uz dobro desno krilo .. naravno, uz ostanak Petkovića i Baturine!

    Edit: Definitivno treba očistiti svlačionicu. Ima tu ekipa, koja se šlepa i dalje, a ozbiljne novce uzima.
  • Nino Bule
    12.1k
    Pa sansa za obnavljanjem ozljede sad samo opada s obzirom koliko dugo je izdrzo bez nje, pokazao je da radi razliku, nije skup, ja se ne bi puno mislio ako je on zagrizao za povratak.
  • Str1nger Bell
    859


    Svaka čast Kuletu na želji i volji, vidi se da voli Dinamo. Po meni ni u jednog segmentu nije bolji od Miereza. Mierez u 14 utakmica više ima 31 gol više od Kulenovica u Hnl-u. U slabašnoj Istri je imao učinak kao Kule u jednoj Lokomotivi koja igra dosta ofenzivno, a i sad u Dinamu nije ništa bolji.
  • sanjinlego
    2.5k
    Pored svega, treba jaka skauting služba. Gledamo samo HNL, jer nam je tu. A toliko dobrih igrača po Bugarskoj, Njemačkoj i Austriji (druga liga), Poljskoj, Ceskoj ..

    Pustimo se nekih ureda, gluposti. Koji ti ne donose ništa. 5-6 ljudi u skauting, i da se radi, "kopa", traži.

    Po primjeru RPG-a vjerujem da Marić ima dobru konekciju, i da će biti iznenađenja!

    Edit: Obratiti pažnju na Izrael, odlazi dosta igrača, točnije "bježi" ..
  • Kaktus Car
    416


    Ove sezone u HNLu ima 19 golova u 3037 minuta (160 minuta za gol) i Kulenović (8 golova za 1123 minute, 140 minuta za gol) i Brodić (13 golova za 1454 minute, 112 minuta za gol) su tehnički efikasniji ako se u obzir uzme minutaža.

    Nevezano uz golove, Mierez je limitiran igrač; nema tehniku, nema neku brzinu, ima snagu i agresiju, ali to nije dovoljno za Dinamo. Da je drugačije već bi valjda do sada došao bar neki Ferencvaroš ili Ludogorec po njega, a ne bi još uvijek igrao za ekipu koja se bori za europsko mjesto u HNL-u. Činjenica da je još uvijek u Osijeku i da ni u HNL-u ne rastura bi trebala biti dovoljna da se traži dalje. 19 golova u 3000 HNL minuta (s tim da je prošle godine imao 12, a pretprošle samo 3!) je možda dovoljno za Osijek, ali ne bi trebalo biti dovoljno za Dinamo.

    Osim toga, za slučaj da Petković odlazi onda ipak treba napadač koji može nešto i odigrati, a sigurno postoje bolji igrači koje bi Dinamo mogao dovesti za sigurno nezanemarive novce koje bi Osijek tražio. Samo trebaju skauti i SD odraditi svoj posao i baciti pogled van granica Hrvatske.
  • mali M
    4.1k
    Samo prvo da iskomentiram Šikićevo "otkrivanje" igrača za koje se zanima Dinamo, a tu je zasmetalo neke od vas. Pa samo je pobrojao svoje najbolje eksponate za koje već i ptice na granama znaju da se Dinamo zanima. Neznam što je tu nešto za zamjeranje. Što se tiče Pjace i Miereza, ne želim gasiti tu neku euforiju, al kad kažete da Dinamo mora ciljati više od toga, moram pitati, kako vi mislite da Dinamo misli platiti bolje igrače od toga, a da nisu potencijal ili ozljeđeni? Sentimentalno i navijački gledano mi možemo pobrojati 20 argumentata zašto doći u Dinamo, ali vani tim višim srednjim klasama igrača donji dom lige petice je više privlačan od nekog "balkanskog kluba". I financijski isplativiji. Klase poput Petkovića, Pjace, KTC-a + mlađi potencijali su Dinamov put. Bar trenutno,jer za drugo nemamo uvijete...
  • CastAway1986
    1k
    Svaka cast i Kulenovicu i Kaneku i Špikiću uvjeren sam da Mahir Emreli bi bio statisticki bolji od svih njih samo da nije bio povrijeđen..Napadač nam svakako treba i neko ubojitije krilo
  • Droljo
    6.5k
    Nitko u hnl-u nema tu trku i agresiju te pritisak na protivničke obrane kao mierez. Niti blizu. Koliko je to prostora petku, baturini, krilima kad ovaj veže bar dvojicu na sebe. Još je lik prvi topnik lige. Ako to nije dovoljno za dobiti priliku u dinamu, trebamo ići po halanda...
  • Orc123
    6.1k
    stvarno mislis da je Mierez rang kuleta i Brodica? Ne znam kako da ti odgovorim a da ne pretjeram. Ko da nikad nisi gledao svu trojicu.....Mierez je najbolji napadac HNL priznao ti to ili ne! Petko je neka lazna 9ka ko i Livaja pa ih necu uzeti u obzir.....Mierez nema nista losiju, samo bolju tehniku od Kuleta i Brode. Uz 19 golova ima i 7-8 asista. Moze raditi pritisak 120min, u igri glavom je daleko najbolji igrac, ima silinu, moc, realizaciju....razina vise....
  • hardek
    1.9k
    Ne znam u kojem sportu Mierez ima bolju tehniku od Brodića.
  • Orc123
    6.1k
    u nogometu. Od Brodica se lopte odbijaju ko od drva nekad...nisam ga jednom gladao. Nisam rekao da su Brodic i Kule losi, pogotovo me Kule iznenadio ali Mierez je razina vise, cak i dvije.
  • Nogo
    1.8k
    Dečki, da se ne lažemo ali Kulen, Brodić i Emreli ne mogu u istu rečenicu sa Mierezom.

    Čovjek ima brzinu, trku, agresivnost i ono najvažnije jako dobro koristi glavu.
    Najsličniji i mlađi je jedino Kulen ali osim što je istinski Dinamovac ja bi ga zadržao kao backup.
    Dati Brodića i novce + Čavlinu na posudbu za Miereza.

    To vam je isto kao što nas masu komentira da bi uzeli Mudražiju u vezu. Svaka čast njemu ali ako želimo europski Dinamo mi takve igrače ne smijemo niti povezivati s nama. Da kao backup umjesto recimo Halilovića ili Ademija ali za nešto više je smiješno pričati.
  • marcio amoroso
    34k
    Morate razumjeti da ne možeš u kadru imati 25 istih igrača i da ne moraju svi biti za “europski Dinamo”

    Energija u svlačionici i dobra atmosfera su jako bitni za uspjeh, a nezadovoljan igrač ti oboje narušava. Kule je zadovoljan kao drugi napadač, a Brodić očigledno kao treći.

    Na sve se mora i treba obratiti pažnja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions