• i more je plavo
    891

    Bojim se da nisi u pravu sto se financija tice, nemam nikakve insiderske info, nego mi ponasanje kluba u zadnjih godinu dana govori da situacija dugorocno nije blistava.
    To se moglo iscitati i iz Simicevih istupa, pa poslije i od ljudi na skupstini...

    Sad ak svi oni pricaju bedastoce, a ti imas neke tocnije informacije, ispricavam ti se unaprijed.
  • Haza
    1.1k
    Evo ja bi volio da meni netko objasni zašto bi Dinamo morao/trebao dati 2.5 mil eura za beka ili stopera, bio to David Brekalo ili netko treći, ako su Hajduk i Rijeka cijelu obranu sastavili za nula eura odštete.
    Dakle jedino rješenje po nekima je da mi sulude pare dajemo, kao da sutra ne postoji, ili da se naguzimo Andyu Bari.
    Upravu ne branim, ali ako se netko 10 godina bori protiv Mamića i njemu sličnih, dal' je rješenje naguzit se Bari i reći slušaj dragi, sve ćemo kako ti kažeš.
    Ajmo sljedeću insajdersku, pozivam BBB da zatraže preko svojih članova Izvršnog odbora, koliko je Dinamo unazad 3 godine isplatio posredničke naknade Andyu Bari. Ja vam sad kažem, da je na transferima Jakića, Olma i Gvardiola isplaćeno Bari preko 6 milijuna eura.
    I sad taj zalizanko iz inata Dinamu jelte, gratis Brekala pošalje u Hajduk i za to je kriva Uprava??
    Da krivi su za sto stvari jer su nesposobni, ali za ovo nisu krivi.
    I da, pozivam da se pojasni zašto je Bari plaćena naknada za Gvardiola obzirom da mu nije menadžer.
  • i more je plavo
    891
    Drago mi je sto Haza ima, barem za sada, strpljenja objasnjavati neke situacije sa određenim argumentima, bile to insaderske info ili plod logicnog razmisljanja meni je svejedno, ali barem ima logike.
  • Orc123
    6k
    nemam nikakve tocne informacije nego razmisljam zdravo razumski. Uostalom sve info cemo dobiti u 3.mj a i nasi ljudi ce dobiti valjda na uvid. Samo ne mogu prihvatiti cinjenicu da nakon sto smo prodali igrace za cca 50-60mil eura a da sad nemamo dugorocno za biber.
  • nwankwo646
    342
    Provizija je isplaćena Šišiću, a on je dio da Bari
  • Haza
    1.1k


    Mogu ti odgovoriti s ekonomske strane, jer sam ekonomist. Hajduk ima prikazan gubitak 12 mil eura, ali su za tu lovu prodali Vuškovića što ne smiju sada prikazati, međutim oni su tu lovu dobili i imaju cash flow, likvidni su. To što financijski sad moraju prikazati gubitak je manji problem nego ako nisi likvidan.
    Shvati čovječe, oni su Brekala doveli za duplo manju lovu nego Dinamo. Perišića nisu ništa platili, Kleinheisler posudba, obranu su sastavili bez odštete. Oni se uopće ne razbacuju lovom, pa Dinamo je za Bernauera platio više nego Hajduk odštete na svoje braniče unazad 5 godina
  • Makedonion
    8
    Ko drugo ajmo maknut sa Brekala stigmu patnika bez obzira što je uprava kakva je

    Za tog malog me boli kifla. Nebitan igrac koji u nijednom od 5 klubova nije napravio neku razliku na terenu. Pokazivanje zubiju hajduka, a na toj poziciji imaju sahitija i perisica.
  • Ban
    698
    Evo ja bi volio da meni netko objasni zašto bi Dinamo morao/trebao dati 2.5 mil eura za beka ili stopera, bio to David Brekalo ili netko treći, ako su Hajduk i Rijeka cijelu obranu sastavili za nula eura odštete.Haza

    Zato što je smiješno očekivati da ćeš i ti sastaviti cijelu obranu za 0 eura odštete samo zato što je nekom drugom uspjelo. Hoćemo se sada praviti da je neobično plaćati odštete za igrače, a pred nekoliko dana smo umalo potrošili 1,5m eura na polusezonsku posudbu?
  • BornaPŽ1986
    1k
    Evo ja bi volio da meni netko objasni zašto bi Dinamo morao/trebao dati 2.5 mil eura za beka ili stopera, bio to David Brekalo ili netko treći, ako su Hajduk i Rijeka cijelu obranu sastavili za nula eura odštete.Haza

    Kakve smo cifre nekad davali ovo je jos dobro, kvalitetnije igrace moras nesto i platit. Od nas se ocekuje puno a takve stvari zahtjevaju barem 2-3 jace placena igraca, kukamo da nemamo napadaca, nemamo beka itd. a ne bi dali ni 2 milijuna za nekog.
  • Nogo
    1.7k
    Šta ste se ulovili Brekala ja ne kužim više. I meni je žao i još me drži ali neka ode magaradi.
    To što piše da mu je upola manja plaća je istina, a šta mislite da on i Bara neće još dio ili pola dobiti na ruke.

    Šta Bara sada ne iskače iz paštete kao kada smo ga mi dovodili?
    Treba tog zalizanka zauvijek maknuti iz Dinama. Njega i takve slične i amen!
  • Jaro
    6.1k
    Niti jedan klub na svijetu igrače ne isplaćuje samo kroz vid plaća. To je najskuplja priča, jer se plaćaju veliki doprinosi,Haza

    U Hrvatskoj nogometasi NISU zaposlenici kluba i sami placaju davanja. Od tud i podaci u FINI o ukupnim godisnjim prihodima...
    Al poanta je da je klub prosle godine imao povecanu prihodovnu stranu a nema love za biber sad. Znaci da su sprzili 10-20 milja vise nego godinu prije bez place Orsica, veceg dijela place Ademija, bez "pola" placa Ivanuseca, Sutala i Livakovica. Zato sam postavio pitanje o raspodjeli Sutalove odstete kad smo slagali pismo za upravu. Odgovora nema, a nece ni biti.
  • i more je plavo
    891


    Pokusaj bez ogorcenosti procitati sto Haze piše, i pusti ego, samo razmisli, ako je tako (ne tvrdim da je, jer neznam) tada je slika ipak malo drugacija.

    Ista stvar ko sa igracima i trenerima.

    Ako 3.trener ima problem sa kadrom, pa jel stvarno problem bas samo u trenerima,ne branim ih, ja nisam bio ni za jednog od zadnja 3, samo pokusavam logicno razmisljati.
  • Makedonion
    8
    Jel to pozitivno ili negativno po tebi ???

    Negativno. Strah kontrolira ljude. Ako oni muljaju bez straha, onda mogu do krajnjih granica.
  • Orc123
    6k
    kako ne mozes biti likvidan ako isto tako ocekujes od transfera 50mil eura cca kroz godine koje dolaze? Znam ja dobro zasto su oni u minisu, ali isto tako znam da oni u međuvremenu moraju normalno financijski funkcionirati i placati svakodnevne obveze koje imaju pa eto placaju ih. Sve ja to kuzim da smo bili krava muzara ali kao sto sam i rekao ovi ljudi u Upravi su sjedili i onda kad su se Bari i slicnima isplacivale te provizije koje spominjes, ne svi ali velika vecina ih je bila tad u klubu. Tako da, snose isto tako odgovornost za to iako je to praksa i kod drugih klubova, a ne samo Dinama. Zato sam isto tako napisao da nam u klub moraju uci ljudi koji de nece bojati riskirati i koji ce imati snage se boriti protiv takvih.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Bari treba zatvoriti apsolutno sva vrata Maksimira.

    Njegov pokušaj sa Kustošijom je isto što je Mamić radio u Segesti, Osijeku i Sesvetama. Mamić i Bara bi bez Dinama bili bokci bistrički.

    Dinamo je prodavao igrače u Milan, Sevillu, Inter, Liverpool i bez Bare i Mamića, a Bara i Mamić nikad ne bi igrače prodavali u takve klubove da nije bilo Dinama.

    I tog Fayea nikad ne bi uvalio u Barcelonu da Olmo nije igrao u Dinamu, to je sigurno vezani deal.

    Potreban je dobar skauting i predan rad na terenu, a teška je laž da Dinamo ne može naći normalne agente i igrače koji bi imali normalno strukturirane ugovore.

    Povijest nam je to pokazala i dokazala pa će i budućnost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions