• deda
    32.6k
    Dečki malo više optimizma. Nova godina je tu, nije red da budemo u banani.
  • Nino Bule
    13.4k
    Bar prvu pripremnu sacekajte za žuganje na igrace.
  • austrijanac
    4k

    Kaj on more, ni meni nemre pobjec...
  • Endeavour
    571

    Načelno se slažem sa napisanim. Kako nam je prodaja 80% budžeta, gledanje novih igrača u smislu vrijednosti dobiti prilikom prodaje ima donekle smisla.

    Iako ako prodamo igrača za "20-30M" nakon dvije-tri sezone, to automatski znači da smo osvajali naslove i igrali skupine LP. U protivnom ovakve vrijednosti nisu moguće. Pa možemo zaključiti da želje o velikim zaradama su u direktnoj korelaciji sa odličnim rezultatima.
  • veselko tenžera
    2.1k
    Možda nije za ovu temu, ali je najživlja pa ću ovdje postaviti. Deda, ne ljuti se, please.
    Tek sad nekako mogu trezveno razmišljati o našoj jeseni 2023. Bilo je previše uspona i padova pa je i detoksikacija duže trajala.

    Želim čestitati svima koji su bili unutra oko priče sa statutom ponajviše zbog jedne stvari. Tražilo se rješenje, a nije se došlo sa stavom „ako naša ideja ne prođe, nek bude potop“. Nikakvi protivnici, transferi, loše odluke na terenu i oko njega i izgubljeni trofeji nisu bili ni 5% opasnosti koliko bi opasno bilo da se ušlo sa stavom – ili mi ili potop. Bravo za zrelost!

    Kad objektivno pogledam, a Boskovitz me asocirao postom, nama puno jako važnih igrača nije prošlo pripreme. Dodao bih, ni trener nam nije prošao pripreme.
    Sjećam se osjećaja nakon Osijeka kad je Jakir najavio 3-4 nova igrača. Mislio sam evo bar 2 klase, na kraju Sosa, Halil i Kule. Prvi nije dobio šansu, druga 2 su kao pravi dinamovci odradili svoje role 100% pošteno, ali uloge su im ipak bile male. Od Ademija se očekivalo nešto, ni sam ne znam što, ali nismo dočekali. Nadam se da hoćemo u 2024.

    Jedna stvar se ne spominje, reprezentativna pauza je bila svako mjesec dana. Evo sad panika u ST jer je onaj dobio poziv za afrički kup nacija, a nama je svako 4 tjedna 15 igrača odlazilo kuda koji mili moji. Moha je zujao u igri dosta puta, ali čovjek je svako malo letio po 7-8 sati u totalno drugu vremensku zonu pa odatle na još dalja gostovanja i nazad. Emreli ne može blizu prve, a stalno je pozivan, a čak se i Menala zvalo dok je imao ikakvu minutažu. Da ne govorim za ostale, što seniore, što U21.
    Želim reći, trenirati ni uigravati se nije moglo ništa. Izvor naših zadnjih 5 legendarnih godina je ljeto 2018. Pogođeno je i s trenerom i sa selekcijom, a pripremalo se u debeloj sjeni Rusije gdje je ekipa imala prijeko potreban mir i bila je kompletna, samo Livi s reprezentacijom.

    Bišćana mi je žao, vjerovao sam da može biti naš Ferguson. Koliko su ga bušili iz uprave zaista ne znam, ali kako netko reče s onakvim stavom i neobjašnjivim padovima u igri nakon 65. minute nije bilo normalno da ostane.

    Jakir je još uvijek upitnik. Nakon Varaždina sam pisao da ga se potjera, ali objektivno gledajući ova polusezona ne može biti reprezentativna. Bilo je igara ispod razine, moralo se natući bar 3-5 bodova više, Balkani je sramota na kvadrat, Bulat igra previše, sredina je premekana i to sve stoji. S druge strane nije dobio ni jedno pojačanje osim Tea koji je došao relativno kasno, nije imao priliku da nešto uigra, a ne može mu se osporiti da je u rotaciju vratio Perića koji je bio debelo prekrižen i da su pod njim Perković, Sučić i Kaneko postali važne karike. Od Vidovića nije dobio ništa, ili pripreme toliko fale ili na krilu tu jednostavno nema kruha. Baturinu su 2 viroze sasjekle i nije dao skoro ništa. Petko je napravio glupost i nedostajao mjesec i pol u zgusnutom rasporedu plus povratak i hvatanje forme, a o njemu smo ovisni.

    Ako riješimo ovog Japanca i Brekala naša lijeva strana je skroz nešto drugo u odnosu na ovo iza nas. Nama su se doslovno sklanjali po toj strani, a mi nismo znali što bi. Sa Živkovićem ne bih čekao, odmah nazad i u prvu. Uz Tea će on izrasti u igrača. Svim igračima želim zdravlje i dobre pripreme. Nek ova zima bude novi temelj za godine dominacije i kvalitetna europska izdanja.

    Svaka čast svima, nikoga ne podcjenjujem, ali mi smo Dinamo i ovdje sve ovisi samo od nas!
  • Ban
    698
    Ja sam zadnji koji je za prodaje igrača, ali strateško trgovanje je način za namaknuti ekstra sredstva kojima se ekipa može dodatno unaprijediti. Nije to stvar prodaje radi prodaje nego prodaje kada igrača možeš kvalitativno nadomjestiti za puno manji iznos i zamjenu već imaš u rukavu. Možda trenutno stanje našeg skautinga tome ne pogoduje, ali valjda bismo svi željeli da dođemo u tu poziciju.

    Pogotovo kada pričamo o strancima koji su manje vezani za Dinamo od domaćih momaka i naših vlastitih klinaca. Veće su šanse da naše kvalitetne momke zadržimo relativno duže u klubu.
  • Lynx17
    4.1k

    Takuya Ogiwara trenutno je u pregovorima o prelasku u prvu hrvatsku ligu Dinamo Zagreb, ali St. Louis City u MLS-u i Aberdeen u prvoj škotskoj ligi također su zainteresirani za njegovo preuzimanje ✅
  • Georg Koch
    4.5k
    ako nam je Aberdeen neka konkurencija, onda gasi sve :rofl:
  • Jurki
    11.7k
    Ajmoooo lefty hamster.. potpisi nek gori sve i krava i štala u inat forumskoj skautskoj sluzbi i internet strucnjacima.
    Imam feeling da nam bu to top pojacanje..
  • Nogo
    3.6k

    Samo da dođe prije početka priprema i da napravi kemiju sa ekipom i odigra tih 4-5 pripremnih.
    Onda bi to moglo sve sjesti na svoje. Isto vrijedi i za Brekala i ostale ako dođu.
  • CastAway1986
    1.4k
    Jedan lik koji je skaut u Japanu i veliki navijac Urawe mi je poslao ovo
    Glavne značajke Takuye Ogiware , brzina ,ljevak , izvrstan dribling i najbolja preciznost u ubačajima u cijeloj ekipi te solidna igra glavom..Nedavno se vratio u ekipu s posudbe koja ga je učinila bitno boljim igračem. Akimoto, koji se natjecao s Ogiwarom za mjesto u prvoj postavi je također dobar i oba su na razini na kojoj bi vrlo brzo mogli postati dio japanske reprezentacije pogotovo ako odu u Europu, ali Ogiwara ima prednost u napadačkom aspektu. Mogao je igrati i na poziciji lijevog veznog. Ako bismo isticali područja za napredak, to bi bilo u obrani gdje se nekad istice previse ishitrenim reakcijama i lako dobiva kartone.. Izašavši iz Urawinog omladinskog sustava i pokazujući veliku strast prema klubu, jako je voljen i cijenjen ! Iako se navijači nadaju da će ostati, ako se preseli u Zagreb, podržat će ga u njegovoj odluci !
  • veselko tenžera
    2.1k
    aj priznaj da si Dario Dabac :wink:
  • BigZ
    461
    ja sam ga spomenuo jer pratim japansku ligu I na svakoj poziciji imam 5, 6 igraca za koje mislim da imaju najveći potencijal!! Isto tako mislim da je Wakizaka igrač kojeg nebi smjeli propustitiCastAway1986

    Dabac jesi to ti?

    Jel moze netko, kao u slucaju dolaska Kaneka, pronaci broj leta kojim ce Ogi doci u Europu? Treba mi dopamina
  • Zagi
    7.6k
    Nemam ništa protiv da napravimo malu japansku koloniju usred ZGa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions