• xavier
    12k
    ja bih želio da svaki koji dođe u dinamo, u dinamu postane vrijedan 20-30 mil.Danko

    A kako znaš koliko vrijedi ako ga ne prodaš?

    TM? Iskreno, briga me za tu njihovu "vrijednost". Nek svi vrijede manje od milijun, a mi igramo dobro, osvajamo naslove i konkurentni smo u Europi :cool:
  • emilperska
    5.4k
    Japanac je osvojio azijsku LP kao starter, japanska liga starter, tek ulazi u najbolje godine, ima zdrava koljena (nasa uprava ima fetis na one bez oba koljena tako da je i ovo plus). Ima sve predispozocije da ne bude igrac manje i jos ne kosta puno..
    Ovo su super vijesti, sta god sad tu cjepidlacili.
  • Jurki
    11.7k
    gem, set, meč, grand slam.
  • Kujtim Shalla
    2.9k
    pa brate to se ti dobro igraš, bolje nego neki u klubu. To bi bio vrh :heart:
  • boem
    309
    Nadam se da smo pogodili s Ogiwarom i tako riješili problem beka, a time smo dobili i Perkovića na stoperu pa će se tako za stoperske pozicije boriti KTC, Perković, Perić, Živković, a Rile i Moha na desnom beku.

    S obzirom na napeto prvenstvo, Europu i kup, mislim da Živkovića trebaju vratiti jer će sigurno biti dosta minuta za njega. Perić je sklon ozljedama, na Šutala ni ne računam previše, on će se valjda tek u 3. mjesecu vratiti u ritam, a Perković će biti i back-up za beka.

    Dugoročno, već od iduće sezone, kao stoperski par vidim dvojac Perković - Živković.

    Nadam se ove zime još svakako Brekalu, to bi po meni bilo vrh pojačanje s kojim sam uvjeren u naslov.
  • Izet Hajrović
    2k
    Pa Dinamo je klub koji živi od prodaje igrača i to se neće promijeniti. Zašto je tome tako? Zato što nam je proračun oko 60 milijuna. Kako da namaknemo tu lovu ako ne igramo LP? Prihodi od sponzora su zanemarivi u odnosu na europske klubove, prihodi od TV prava isto, pa klub koji uđe u Premier ligu u startu dobiva 100 mil funti, a mi na kraju sezone dobijemo 1.23 mil ako smo prvaci, što je to u odnosu na naš proračun. Prihodi od marketinga isto nisu nešto, nadam se da će rasti s vremenom. Jednostavno smo prisiljeni prodavati najbolje mlade igrače, ali nije to ista situacija kao prije 7 godina kada smo u LP počeli utakmicu s najmlađom postavom u povijesti tog natjecanja samo da bi te mlade dečke stavili u izlog i prodali, a situacija je danas drugačija, posljednjih 5 godina smo imali okosnicu Petković, Oršić, Mišić, Ademi, Rile, Perić, Theo, Livi, itd. koji su kvalitetom bili neprikosnoveni i njih se nije prodavalo, a uz njih smo imali mlade, talentirane dečke poput Olma, Majera, Ivanušeca, Šutala, Gvardiola koji su, prije svega, svojom kvalitetom zaslužili prvih 11 i dobro se prodali, a ne da se guralo nekog juniora samo da ga se proda, a očito je da kvalitetom postoji igrač u momčadi koji bi trebao igrati ispred njega. I to je po meni ispravan put. Prvo moramo smanjiti proračun na, po meni, optimalnih 50 milijuna i to držati konstantno, a taj proračun je takav jer moraš imati kvalitetu u momčadi da bi igrao Europu, HNL i Kup, a naravno da kvaliteta košta. Trebamo držati okosnicu ekipe i neka tim izbaci pojedinca koji će se prodati ako dođe zadovoljavajuća ponuda. Kada dođemo na razinu da svake godine igramo LP koja donosi 45 mil od nove sezone, onda ćemo bez ikakve prodaje moći namiriti proračun i nećemo trebati prodavati najbolje mlade igrače, nego će to biti samo bonus prihodi i moći ćemo zadržati takvu kvalitetu, a ne da nam život ovisi o tome hoće li se Baturina prodati na ljeto ili ne. Naravno, kvalitetnim radom po pitanju marketinga može se napraviti puno i to bi trebali postati značajniji prihodi, ali trenutno je situacija takva da je prodaja neminovnost i zato nema potrebe da napadate nas koji razmišljamo na taj način pa naravno da je i nama želja da nam Kaneko ostane što duže jer je kvalitetan igrač, ali realnost je drugačija. Mi isto želimo doći na tu razinu da razvijamo igrače samo da bismo ih što bolje prodali, bili bismo najsretniji kad bi preko Europe, TV prava, sponzora i marketinga namirili budžet i tome težimo, ali situacije trenutno nije niti približna tome i trebamo se suočiti s realnošću. Svakako su pozitivni koraci napravljeni još dolaskom Bjelice kada smo prestali gurati mlade u izlog bez pokrića samo da bi se prodali i prestali smo biti kanta za napucavanje u Europi, sada nam treba još nekoliko koraka da ostvarimo taj cilj kojem svi težimo, da budemo konstanti sudionici LP gdje ćemo imati što za reći.
  • Jurki
    11.7k
    Ove izljeve gluposti da neki zele da se nase prinove/pojacanja iz Japana pokazu ko flopovi mi je u krajnju ruku retardirano.
    Ni jedan navijac ne zeli da novi igrac bude flop.
    Dobar nam je nas Dinamo s obzirom kakve sve navijace ima.
    Edit: Ogiwara, potpisi, dođi i ovim tzv "navijacima i strucnjacima" pokazi da se razmeju v nogomet ko krava v balet.
  • Riot
    1.9k
    Volio bih da dovedemo nekog Japanca koji će bit promašaj čisto da ugasi hype o Japancima i neće ih više nitko zazivat. Usralo nas je s jednim, s drugim sigurno neće!!Riot

    Što je najjače ja sam ovo napisao bez da sam čitao 7-8 stranica prije i neznajuć da Ogiwara najvjerojatnije dolazi. Ogiwara, ništa osobno, al cilj opravdava sredstvo. Moram ostat dosljedan kao kolega Nolifer
  • K3p
    168


    Volio bih i ja da ekipa popije banove za ovakve želje. Ali eto, admini su dobrostivi i tolerantni pa ništa od tog :sad:
  • Jurki
    11.7k
    a procjenil si da bu Ogiwara flop po cemu?
    Naj me jebati da si skaut za Japansko trziste pa vidis da je on kurac od igraca u startnoj postavi osvajaca Azijske lige prvaka.
  • Georg Koch
    4.5k
    Po YT isjecku, izgleda mi da ovaj Japanac koji dolazi na LB ima centarsut pouzdaniji od Droljinih parova u temi kladionica, Mikulenasovih dobro jutro svima, ironije od Neki Tip te konstruktivnih komentara kolege Captain America, zajedno!
    Pa neka tako bude :cool:
  • Jurki
    11.7k
    Nakon ovakvih upisa.. Kaneko ima najveceg fana u @Gražvydas Mikulėnas... međutim Origawa je moj favorizirani igrac broj 1 ako dođe u Dinamo.
  • emilperska
    5.4k

    Najslade je bit u krivu oko takvih stvari ;)
    Kao ja nadam se za "Profu"..
  • Peškaman
    4.2k
    Jebeš mi sve ako se ne bi naslo ljudi kojima Ollie Watkins kad bi dolazio u Dinamo ne bi valjao.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions